Nieuw evenement: Endurance Zeeland Hardlopen voor Special Heroes Klippel ziet driepunter Doelman Bart van Wuyckhuyse wil met zijn ploeg onbevangen spelen tegen concurrent Arnemuiden. 33 Ploegen in Omloop Braakman Geen nacompetitie voor Groene Ster 2 Roadhouse Roadies komen net tekort Van de Velde pakt maar drie games PHILIPPINE De Omloop van de Braakman heeft zaterdag 30 maart liefst 33 wielerploegen aan de start Achttien doen mee aan de club competitie, een serie van acht wedstrijden voor Nederlandse clubteams. De overige vijftien teams zijn uitgenodigd door de organisa tie. Daaronder bevindt zich de sterke Belgische formatie Van der Vurst, die in de editie van vorig jaar een hoofdrol vervul de. ROOSENDAAL Na de 6-3-nederlaag tegen kop loper Prinsland moesten de zaalvoetballers van Groene Ster 2 deze week ook hun meer dere erkennen in Bristol/T-B Fit, de nummer twee. In Roosendaal ging de Vlissingse hoofdklasser met 6-4 onderuit. Voor de Vlissingse ploeg, die door de nederlaag uitgescha keld werd voor een plaats in de nacompetitie, scoorden Imad Azzanagui (2x), Khalid Saiboua en Rafaël Vulin. MIDDELBURG De poólbiljarters van eerste klasser Roadhouse Roadies bleken in de thuiswedstrijd niet opgewassen tegen de num mer vier, Jeto Heat. Het werd 2-4. Chris van Renswoude opende met een logische zege in het straight, maar moest in het 8-ball een tegenvaller slikken. De enige winstpart daarna kwam van een goed spelende Rinus Witte. Hij zegevierde in het 10-ball. GONESSE Tennisster Bernice van de Vel de heeft donderdag niet kun nen stunten tijdens de tweede ronde van het futuretoernooi in Gonesse. In de voorstad van Parijs verloor de 21-jarige speelster uit 's-Gravenpolder kansloos van de Oekraïense Olga Savchuk, de nummer één van de plaatsingslijst. De partij eindigde in 6-16-2. In het dubbelspel werd de Be- velandse tennisster al in de eer ste ronde verslagen. door Koen de Vries MIDDELBURG - Voor het eerst sinds mensenheugenis wordt in Zeeland een endurance gehouden. Enduran ce Zeeland is een wedstrijd voor paarden en ruiters die lange afstan den moeten overbruggen. In 2005 stond een wedstrijd in Cadzand op het programma, maar die werd afgelast. Kenners kun nen zich niet herinneren dat voor dien endurancewedstrijden in de provincie gehouden zijn. Endurance is in Zeeland geen gro- Oostkapelle vecht door Mitchell Minnaard te tak van paardensport. Liefheb bers moeten uitwijken naar België of ver het land in. Enduran ce Zeeland wordt op 20 april ge houden en wordt georganiseerd door drie liefhebbers: Saskia Hoo- genboom, Saskia Hundersmarck en Eline Hundersmarck. Ze doen het namens rijvereniging de Schouwse Ruiters. Start en finish zijn bij manege Grol in Renesse. Er zijn wed strijden over 20, 35 en 70 kilome ter. Meer informatie op www.endurance- zeeland.nl OOSTKAPELLE - Acht jaar geleden was Bart van Wuyckhuyse nog niet zo geïnteresseerd in het voetbal. De nu negentienjarige sluitpost van tweedeklasser Oostkapelle had zijn hart verlo ren aan het tennis, totdat hij in 2004 vanuit Soest naar het Zeeuw se dorp in de gemeente Veere ver huisde. Van Wuyckhuyse besloot zijn ten nisschoenen aan de wilgen te han gen en zich aan te sluiten bij de plaatselijke voetbalclub. „Ik heb lang getennist", blikt de doelman van het eerste elftal van Oostka pelle terug. „Ik doorliep wat regio nale selecties en speelde regionale wedstrijden. Het kostte alleen erg veel tijd. Al op jonge leeftijd moest ik vanuit het midden van het land naar Breda reizen voor een wedstrijd of toernooi. Dat was niet vol te houden." Al bij de eerste kennismaking met zijn nieuwe club had hij zijn oog laten vallen op de plek onder de lat. „Ik ging de strijd aan met de keeper die toen in de Ci in de goal stond en die strijd won ik. Uiteindelijk ben ik er blijven staan." Het keepersvak beviel hem wel. De jonge doelman denkt er nu zelfs aan om in de toe komst ooit keeperstrainer te wor den. „Dan wel het liefst bij een profclub. Momenteel loop ik stage bij de JVOZ. Daar geef ik keepers training aan de B-jeugd. Mijn droom is om ooit werkzaam te zijn in het profvoetbal. Mocht het als keeper niet lukken, dan zou ik als trainer jonge keepers op wil len leiden. Maar als Ajax morgen voor de deur staan en ze willen me als doelman binnenhalen, is dat ook prima. Ik ben nog jong", zegt de student aan het Cios met een knipoog. Van Wuyckhuyse stoomde vanuit de C-jeugd door naar het eerste elftal. „Vorig seizoen was ik nog A-junior, maar ik trainde al één keer in de week mee met het eer ste elftal. Ik trainde vorig seizoen dus eigenlijk drie keer in de week." Vorig jaar stond hij niet al te vaak onder de lat in het eerste elftal van Oostkapelle, maar dat is dit jaar wat anders. In het seizoen 2011/2012 speelde de formatie van Harro Hazelaar nog in de derde klasse, maar na het kampioen schap komt Van Wuyckhuyse nu uit tegen Heinkenszand, Arnemui den en Serooskerke in een klasse hoger. Hij miste tot nu toe maar één wedstrijd. „Tegen Klundert kreeg ik rood. Er was een steekbal en ik moest de aanvaller wel neer halen. Ik werd daarvoor geschorst. Verder stond ik eigenlijk alle wed strijden in de basis." Toch kon de jonge sluitpost niet voorkomen dat zijn elftal deel moet nemen aan de strijd tegen degradatie. Momenteel staat Oost kapelle op een dertiende plek. „Het is nooit leuk om in een situa tie als deze te zitten. We probe ren er als team alles aan te doen om de punten te pakken door on bevangen te voetballen." De doelstelling voor dit seizoen is duidelijk. Van Wuyckhuyse: „Hal verwege het seizoen hebben we gezegd: 'We willen dit seizoen rechtstreekse handhaving realise ren'. Dat moet wel lukken. We doen niet onder voor de andere ploegen in deze competitie. Ik denk dat we veel punten hebben gemorst. We missen dit jaar eigen lijk een beetje de mazzel of het ge luk in de afronding", kijkt de jon ge doelman terug op de eerste sei zoenshelft. De afronding moet in de laatste fa se van de competitie beter. Te be ginnen met de wedstrijd van za terdag, thuis tegen Arnemuiden, dat maar één plaats hoger staat. Het is een wedstrijd die wel leeft in de omgeving, maar die ook MIDDELBURG - Woensdag 10 april is Middelburg het beginpunt van een vijfdaagse hardlooptocht met etappes van vijftig kilometer elk, 5X50 Special Heroes Trail 2013 ge naamd. ledereen kan (een stukje) meelopen voor het goede doel. De tocht wordt georganiseerd ter gelegenheid van de vijftigste ver jaardag van Ingrid Peperkamp uit Wageningen. Zij zet zich in voor het project Special Heroes, dat ook in Zeeland populair is. Special Heroes is een landelijk sportstimuleringsprogramma voor leerlingen in het speciaal on derwijs. Het wil die leerlingen la ten ervaren hoe leuk sporten en bewegen kan zijn. Mensen die meelopen wordt voor dit goede doel een gift van één euro per af gelegde kilometer gevraagd. Deel nemers kunnen kiezen uit ver schillende tempo's: 7,8,9 en 10 ki lometer per uur. Elke 10 kilome ter is een verzorgingspost waar je kunt in- en uitstappen. Na de etappe met start en finish in Middelburg volgen er nog in Noordwijk, Zwolle, Geldrop en Wageningen. Ingrid Peperkamp is een van vijf lopers die alle vijf etappes willen lopen. De start op 10 april is bij De Klimopschool in Middelburg, om 9.15 uur. De etap pe gaat via Vlissingen, de duinen en Domburg terug naar Middel burg. Meer informatie op www.trail-running.nl/special- trailrunning-events UITSLAGEN BILJARTEN Driebanden groot Derde divisie poule 4. Eekhoorn 3-Bottles//De Parel 6-2: Peter Rijckaert-Theo Platjouw 35-34, 48; Nol Noot- en-Cor de jonge 29-35, 64; Eric van Woer- kom-Peter Snelders 30-29, 55; Geoffrey Mo- lenschot-Carlo van Dam 30-9, 70. 9 Driebanden klein. Guust Boonen toernooi. Eerste ronde. Gilles Sturm-Hans Coomans 2-1 (8-9, 12-1, 12-3); André Joose - Peter Driel 0-2 (7-9, 4-9); Tom Verburg-Nico v.d. Graaf 2-1 (9-6, 5-10, 9-5); Simon op 't Hof - Ria van Linden 2-0 (8-5, 8-3); Marja Boonen-Cees van Gessel 0-2 (0-8, 5-7); Martin Sturm-Sjaak de Rijcke 2-1 (8-7,13-1,13-50. Pool. Regionale eerste klasse. Roadhouse Roadies-Jeto Heat 2-4: 8-ball. Jasper Van- tricht-Bobby Boleyn 5-7; Chris van Rens- woude-Kevin Beun 3-6; 9-ball. Stefan Hof- man-Kevin beun 5-7; Robbin Jobse-Lokting Choi 3-7; 10-ball. Rinus Witte-Lokting Choi 6-1; straight. Van Renswoude-Boleyn 75-52. SCHAATSEN Sotsji (Rus). WK afstanden. Mannen, 1500 meter 1. Joeskov (Rus) 1.46,32, 2. Davis (VSt) 1.46,83, 3. Skobrev (Rus) 1.46,97, 4. Hansen (VSt) 1.47,40, 5. Lun- de Pedersen (Noo) 1.47,44, 6. Brodka (Pol) 1.47,46, 7. Tuitert (Ned) 1.47,61, 8. Nied- zwiedzki (Pol) 1.47,83, 9. Silovs (Let) 1.47,95, 10. Nuis (Ned) 1.48,17; 14. Verweij 1.48,42. Vrouwen, 3000 meter 1Wüst (Ned) 4.02,43, 2. Sablikova (Tsj) 4.04,80, 3. Pechstein (Dui) 4.07,75, 4. Valkenburg (Ned) 4.08,12, 5. De Vries (Ned) 4.09,53, 6. Bachleda-Curus (Pol) 4.10,80, 7. Beckert (Dui) 4.11,71, 8. Kraus (Dui) 4.12,35, 9. Kim Bo-reum (ZKo) 4.12,69,10. Hozumi (Jap) 4.13,62. door Klaas Verspoor STAVENISSE - Wat Marco Klippel be treft hoeft hij maar één voorspel ling goed te hebben in de PZC-toto van deze week. Zijn Stavenisse neemt het op eigen veld op tegen hekkensluiter Brouwershaven en hij voorspelt een Thoolse zege. Klippel (29) speelt al dertien jaar in het eerste van Stavenisse en ontmoette 'Brouw' regelmatig. „Thuis wisten we laatste jaren steeds te winnen. En we hebben een paar weken slecht gevoetbald, dus we hebben nog wat goed te maken." Verrassend op Klippels lijstje is de uitoverwinning die hij Terneu- zense Boys bij Alblasserdam toe bedeelt. „Ik heb gekeken naar de stand en de uitslagen van vorige week", aldus Klippel. De Zeeuws-Vlaamse ploeg verloor toen nipt (1-0) van koploper LRC. Bij Oostkapelle tegen Arnemui den voorspelt hij een thuiszege voor Oostkapelle. Zondag ziet hij Vlissingen onder uit gaan tegen Halsteren, dat dins dag de Zeeuwen na strafschoppen uitschakelde voor de districtsbe ker. „En Halsteren heeft zondag van Dosko gewonnen. Die zijn in de winning mood." Hoek - Heinenoord X Alexandria'66 - Kloetinge X Alblasserdam - Tern. Boys X De Zwerver - GPC Vlissingen X Oostkapelle - Arnemuiden X Stavenisse - Brouwershaven X Groene Ster - Goes X Vlissingen - Halsteren X Sarto - Aardenburg X Biervliet - Oostburg X Zeeland Sport - FC Bergen X

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34