CULTUUR 31 Film by the Sea vertoont film over Filmimpuls Podium 't Beest brengt een ongekend heroïsche zeereis eerbetoon aan Jeroen Willems BDM werkt samen met Kleine Viezerik Bandcoaches voor Popaanzee bekend Tentoonstelling in Zeeuws Archief Montgomery vervangt Bruggen Zeeuws bands in finale T-Strijd y VRIJDAG 22 MAART 2013 GOES De Zeeuwse rapper BDM (Bas de Meijer) werkt sa men met Kleine Viezerik, een van de populairste Ne derlandse rappers van dit moment. BDM brengt dit jaar het album Expertise uit. Kleine Viezerik werkt aan de eerste single daarvan mee. Bij dit nummer wordt ook een videoclip opgeno men. Dat gebeurt zondag 31 maart in Goes. VLISSINGEN Marien Dorleijn, Djurre de Haan en Ed Struijlaart zijn dit seizoen de coaches van Popaanzee. Dorleijn, front man van Moss, gaat Steady New Sounds begeleiden. Djurre de Haan (Alamo Ra ce Track, Awkward I) neemt Jimmy Dumbbell onder zijn hoede. Singer-songwriter Ed Struijlaart gaat met Geert The Chiefs aan de slag. De resultaten zijn komende zomer te horen. De bands zijn dan te zien op diverse festivals, waar ze podiumer varing kunnen opdoen. MIDDELBURG Onder de noemer Zeeland, een vergezicht exposeert André Klompmakers (1952) tot en met vrijdag 14 juni schilderijen in het Zeeuws Archief (Hofplein) in Mid delburg. In acrylverf ge mengd met duinzand ver beeldt Klompmakers op strakke, abstracte en soms minimalistische wijze en in zomerse kleurtonen het Zeeuwse landschap en het Zeeuwse verleden. VLISSINGEN Het Orkest vah de 18e Eeuw en Cappella Amsterdam wor den zaterdagavond in de Sint Jacobskerk in Vlissin- gen niet geleid door Frans Brüggen. Hij is nog onvol doende hersteld van een zware operatie. Zijn vervan ger is Kenneth Montgo mery, in Nederland vooral bekend als dirigent van de omroeporkesten en de Ne derlandse Opera. Het con cert begint om 20.00 uur. BERGEN OP ZOOM Vier Zeeuwse bands komen vrijdag 29 maart tegen el kaar uit in de finale van de tweede editie van de band wedstrijd T-Strijd: Kai Dis- ko uit Middelburg, Gork A27 uit Terneuzen, Infinite Mind uit Tholen/Bergen op Zoom en Figure 9 uit Rilland. De fi nale is in Gebouw-T in Ber gen op Zoom. Hun enige niet-Zeeuwse concurrent is Collapsing New People uit Willemstad. VLISSINGEN - In samenwerking met Sail de Ruyter presenteert 'Film by the Sea door het Jaar' zondag 24 maart Kon-Tiki, een Noorse film over een ongekend heroïsche zee reis. De voorstelling in CineCity Vlissingen begint om 16.15 uur. Kon-Tiki gaat over Thor Heyer- dahl, die in april 1947 zijn vrouw en kinderen verlaat en met vijf on ervaren bemanningsleden op de Kon-Tiki, een vlot van balsahout, van Peru naar Polynesië vaart. De Noorse antropoloog en avonturier wil met zijn zeereis van achtdui zend kilometer bewijzen dat Poly nesië werd bevolkt door kolonis ten uit Zuid-Amerika en niet uit Azië. De bemanning heeft, op een simpele radio na, geen moderne apparatuur aan boord. De zes mannen moeten op eigen kracht strijden tegen woeste stormen, haaien en de gevaren van de open zee. GOES - Met een breed opgezet pro gramma brengt werkgroep Filmim puls van 't Beest zondag 14 april een bijzonder eerbetoon aan de op 3 december plotseling overleden acteur Jeroen Willems. Dit is mogelijk dankzij medewer king van de Avro en NTGent. Met het programma wordt recht ge daan aan de veelzijdigheid van Willems» De hommage begint om 14.30 uur met een compilatie van scènes uit films, toneelstuk ken en -stukken waarin hij een rol speelde. Daarna wordt de film Boven is het stil van Nanouk Leo pold met Willems in de hoofdrol vertoond. Deze film is eerder die week in Vlissingen en filmfestival Zeeuws -Vlaanderen te zien, maar draait pas vanaf 29 april in de bioscopen in Nederland, 's Avonds biedt 't Beest vanaf 19.30 uur een filmregistratie van Wil lems monoloog Twee Stemmen. stempel op dracht Detail greinen rok. Op de achtergrond wand met schilderijen. Overzicht van de Made in Zeeland-zaal, met de opvallende schilderijenwand. Een uitvergroot detail van het schilderij van Thérèse Schwartze bevindt zich boven de schouw. Bijzondere kledingstukken, stoffen en sieraden zijn te zien in vitrines. In de hoek achterin Axelse dracht, foto's Lex de Meester Meisjesmuts, Walcheren 1925-1950, katoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31