Bouwbedrijf steunt Voedselbank 'Mariniers zien wat in Zoutelandse bouwgrond' O WALCHEREN 25 ZEELfiflDlflllL Kijk voor meer informatie en de voorwaarden op www.zeelandplant.nl ZATERDAG 23 MAART GRATIS grondtest EMM geeft paasconcert Brede school Zuid houdt boekenbeurs Bachconcert in Oostkerk Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl rectificatie VRIJDAG 22 MAART 2013 (i«twuilyk« pUnl»n»a»dimi door Maurits Sep KOUDEKERKE - Bouwbedrijf Kam- bier uit Koudekerke voert een ac tie om de Voedselbank Walcheren te ondersteunen. De actie loopt tot en met 17 mei. 'Dromen bouwen' is de titel van de actie - en de nieuwe slogan van het bedrijf sinds het is ver huisd naar een nieuw pand op be drijventerrein Karreveld. Het pand is voorzien van de nieuwste technieken voor energiebespa ring, waaronder een aardwarmte- pomp met koeling, verlichting die zich aanpast aan de sterkte van het daglicht en duurzame materia len. Hoewel dit voor de eigenaren 'een .droom' is die uitkomt, zien zij om zich heen dat veel mensen hun dromen niet kunnen realise ren. „Wij zijn blij met alle nieuwe opdrachten die we als bouwbe drijf krijgen, maar er zijn ook an dere ontwikkelingen in de samen leving. Moet je dan niks doen, als of de wereld om je heen niet be staat? Nee, wij willeen positief ge luid laten horen en iets doen voor de maatschappij", zegt directeur André Jasperse. Daarom wilden ze geen receptie en cadeaus toen het nieuwe be drijfspand openging, maar een ac tie voor een goed doel. Dat is de Voedselbank Walcheren. „We zijn er geweest en ze werken daar zonder subsidie. Ze moeten ook huur betalen voor hun pand. En het aantal aanvragen voor voedsel pakketten is vorig jaar verdub beld", verklaart Jasperse de keuze. Op de website van het bouwbe drijf (www.kambier.nl) kan ieder een in plaats van een felicitatie een donatie achterlaten. „Het is een eenvoudige actie, met een eindpunt op 17 mei. Niet omdat het dan 'klaar' is, maar om dan op nieuw aandacht voor de Voedsel bank te vragen: vergeet ze niet." Iedereen die een donatie doet, kan ook nog voor iemand anders een droomwens indienen. Eén van die wensen wordt uitgevoerd door Kambier, zegt Jasperse. „Het mag vanalles zijn, maar het liefst geen luchtkastelen en het liefst iets dat aansluit bij wat wij doen. Bouwen of verbouwen dus. Dat zou het aardigst zijn." Pupillen van De Meeuwen werken een training af. Op de achtergrond is het voorbereidende werk voor de nieuwbouw begonnen, foto Ruben Oreel door Annemarie Zevenbergen ZOUTELANDE - De gemeente Veere toont zich tevreden over de ver koop van de kavels in nieuwbouw- plan de Tienden II. Van de vijftig bouwkavels zijn er op dit mo ment nog zestien beschikbaar. TWaalf gaan er naar een ontwikke laar, elf zijn verkocht voor het pro ject Collectief Particulier Op- drachtgeversschap Zeeland (acht starterswoningen en drie senio ren), elf zijn er voor de bouw van een vrijstaande woning of twee onder één kap. De gemeente heeft nog negen a tien jaar voor de verkoop van de resterende zes tien. „We zijn heel tevreden. Als je alles in één keer verkoopt, ben je ook ineens door je voorraad heen. Er bereiken ons nu al gelui den dat mariniers die naar Vlissin- gen komen, interesse hebben. Die zien wel wat in Zoutelande. Voor hen hebben we nu nog wat achter de hand", aldus wethouder Jaap Melse. Vorige week sloot de eer ste inschrijvingstermijn voor de kavels. Melse: „Maar er zijn nu al weer nieuwe geïnteresseerden. We hebben tijd genoeg." Voor de financiering van de Meeu wen-accommodatie en de bouw van de brede school aan de West- kapelseweg gebruikt Veere de meeropbengst van de grondver- koop van de Tienden II. „De ge meenteraad is akkoord dat we zo het tekort dekken. Wat we daarna overhouden, gaat terug naar het grondbedrijf', aldus Melse. In de^Tienden II zijn zo'n zestig woningen gepland. Aan de ran den vrijstaand en binnenin een meer flexibele invulling, afhan kelijk van de vraag. De SVRZ wil er woningen voor dementeren de ouderen. Aan de Westkapelse- weg komt een nieuwe super markt (1400 vierkante meter). De appartementen erboven zijn vervallen. In het gebouw van de brede school komen tevens een gemeenschapscentrum en gym zaal. SEROOSKERKE Muziekverèniging Een dracht Maakt Macht uit Serooskerke geeft op 1 april een paasconcert in het Mu- ziekgebouw te Serooskerke, Oostkapelseweg 11. Aanvang van het concert is 10.30 uur en de toegang is gratis. Het leerlingenorkest, de fan fare en de percussiegroep brengen een gevarieerd pro gramma. MIDDELBURG De Brede School Middel burg-Zuid houdt zaterdag een boekenbeurs in het Pa let aan de Johan van Reigers bergstraat 2. De helft van de opbrengst is voor de verkoper, de andere helft voor de scholen. De boekenbeurs start om 10.00 uur en duurt tot 13.00 uur. Wie boeken voor de beurs heeft, kan mailen naar b0ekenbeurs@2eelandnet.nl. MIDDELBURG Bram Beekman geeft zater dagmiddag zijn jaarlijkse Bachconcert op het de Rijc- kere-orgel van de Oostkerk te Middelburg. Voor de elfde maal brengt hij een bloemle zing van de werken van Jo- hann Sebastian Bach ten ge hore. Een belangrijk gedeel te van het concert zal be staan uit koralen die betrek king hebben op de Lijdens- tijd. Het concert begint om 16.30 uur. Kanaalstraat 44 Oost-Souburg Tel: 0118-47 17 77 www.avaelectro.nl Breng een grondmonster (van tuin of gazon) van ongeveer 250 gr mee en wij geven je net beste tuinadvies! Met heel de dag een tuinontwerper voor gratis advies!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25