Geen hogere vergoeding voor maker kinderporno Hard spel om de brandweerkosten ÏÏKÏftJS Lintje voor organist Bulten 24 WALCHEREN NIEUWE ACCOMMODATIE W De Meeuwen heeft zin om de handen uit de mouwen steken bij afbouw van nieuwe accommodatie. I 1 i KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING 187 zitjes in groen en wit door Frank de Klerk DEN HAAG - Het Openbaar Ministe rie (OM) hoeft een voor kinderpor no veroordeelde man uit Vlissin- gen (46), wiens in beslag genomen computers met zakelijke en pri- vebestanden per ongeluk zijn ver nietigd, vooralsnog geen groter voorschot tot schadevergoeding te betalen dan de 7000 euro die hem al is uitbetaald. Dat heeft de Haagse kortgeding rechter gisteren bepaald. De rech ter vindt de kans dat Vlissinger er in een bodemprocedure meer uit zal slepen dan die 7000 euro, niet erg waarschijnlijk. Daarom wees hij de eis tot een voorschot van anderhalve ton af. De man werd in 2010 door de Mid delburgse rechtbank tot drie jaar cel veroordeeld omdat hij filmpjes en foto's had gemaakt van seks die hij bedreef met 14- en 15-jari- ge meisjes. Nadien kreeg hij door een blunder van het OM de com puters met de kinderporno terug in plaats van de computers met za kelijke bestanden en foto's van in middels overleden familieleden. De politie haalde de computers met kinderporno twee weken la ter weer op, maar daarna bleek dat juist de 'schone' computers waren vernietigd. De Vlissinger nam geen genoegen met de 7000 euro die hij ter compensatie van het OM kreeg. Maar hij kon de kortgedingrechter niet overtuigen dat hij recht had op nog een halve ton materiële schade voor de hard ware, en een ton smartengeld voor de 'verloren' privekiekjes. De rechter constateerde dat de man zijn materiële claim niet goed genoeg had onderbouwd. En dat de familiekiekjes voor een deel op de computers met kinder porno stonden die sowieso niet hadden kunnen worden terugge geven. Een 'selectieve' schoon maak van zulke computers zou een te tijdrovend karwei zijn ge weest, meent de rechter. door Annemarie Zevenbergen ZOUTELANDE - De eerste paal gaat 20 april de grond in voor de nieuwe huisvesting van de Zoutelandse voetbalvereniging De Meeuwen. De club moet ook flink de handen uit de mouwen steken en zelf de kantine afbou wen. Al jaren zit de club met verouder de accommodatie en ruimtege brek. Plannen voor verhuizing naar de Noordendolfer sneuvel den in 2010. Nu worden hoofd- veld en tweede veld 'opgescho ven' en komt er nieuwbouw. De huidige kleedkamers en kantine verkeren in slechte staat. Zo valt op de site van de club te lezen; 'De kantine dateert van 1971. Zij kan niet meer aan de eisen van de ze tijd voldoen. Het comfort voor de leden en onze gasten schiet te kort. Ook de werksituatie voor on ze vrijwilligers is verre van ide aal.... Slopen die zaak!' Die hartewens van de Meeuwen wordt nu vervuld. Sloop volgt ove rigens pas eind dit jaar als de nieu we accommodatie gereed is. De velden zijn naar verwachting speelseizoen 2014-2015 bespeel baar. Tot die tijd blijven De Meeu wen op de oude velden. De gemeenteraad van Veere ging vorig jaar akkoord met een bijdra ge van 1,5 miljoen euro voor nieuwbouw, opknappen van het trainingsveld en het verplaatsing van hoofdveld en tweede veld. De club steekt ook een ton in de nieuwbouw. Veere financiert een deel uit de grondverkoop van het Zoutelandse nieuwbouwproject De Tienden. Na de nieuwe accom modatie volgen de bouw van bre de school en supermarkt op de lo catie van het huidige eerste veld. De nieuw tribune is geïnspireerd op die van w Dauwendaele. Deze Middelburgse voetbalvereniging heeft haar kleedkamers onder de tribune en dat is straks ook het ge val bij De Meeuwen. Chiel de Jon ge, projectleider nieuwbouw en bestuurslid van De Meeuwen: „Wij zijn bij andere clubs gaan kij ken en het idee van Dauwendaele beviel ons het best. Straks hebben we acht kleedkamers onder de tri bune. De kantine komt op de kop van de tribune. Die wordt in sta len casco neergezet en wij bou wen dat verder af. Er zijn al ge noeg helpende handen. Iedereen is enthousiast." De tribune krijgt 187 zitplaatsen in de clubkleuren groen-wit. Ove rigens ziet De Jonge de stoeltjes liever verder uit elkaar. „Je zit te dicht op elkaar. Als ze ruimer ko men, verliezen we er misschien een stuk of twintig, maar dat is geen ramp. We hebben een hondstrouw publiek, gemiddeld zo'n 100 tot 120 per wedstrijd. Dat past wel. De achterwand van de tribune is van gelaagd glas. Als je naar achter kijkt, zie je ook het tweede veld." De kleedkamers zijn eind dit jaar gereed, de kantine in 2014/2015 verwacht De Jonge. Onder de tri bune komen verder een EHBO-ka- mer, bestuurskamer, machine ruimte en eeh werkplaats voor de onderhoudsploeg. De club kan niet wachten om hamer en verf- kast te hanteren. „We hebben nu echt lang genoeg gewacht", be sluit De Jonge. AAGTEKERKE - Tijdens zijn afscheid als organist van de gereformeerde ge meente Aagtekerke kreeg C.W. Bulten donderdagavond de versierselen beho rend bij de koninklijke onderscheiding Lid in de Orde van Oranje Nassau opge speld door Veere's burgemeester Rob van der Zwaag. De heer Bulten is onder scheiden voor zijn inzet voor de Gereformeerde Gemeente. Hij is sinds 1969 organist van de kerkelijke gemeente. Daarnaast heeft hij zich ingezet voor de Mannenvereniging en de Knapenvereniging. Verder verleent hij hand- en span diensten ten behoeve van het kerkgebouw en zet hij zich in voor Dorcas en de evangelisatiecommissie van de Gereformeerde Gemeente, foto Ruben Oreel i 1 I r-—j1---; f—0- 1 1 1 t £."V* 1 1 1 1 i i H ij11ii De velden en tribune van De Meeuwen (midden) met rood nieuwbouw brede school en supermarkt aan de Westkapelse weg. Links het Kustlicht. door Theo Giele MIDDELBURG - Middelburg en Vlis- singen weigeren vele tonnen meer te betalen voor de plaatselijke-* brandbestrijding nu de brandweer- taken bij de Veiligheidsregio Zee land worden ondergebracht. Het Middelburgs college van B en W gaat zelfs zover dat ze de raad voorstel niet toe te treden tot de nieuwe gemeenschappelijke rege ling Veiligheidsregio. Beide Wal- cherse gemeenten zijn wel bereid extra te betalen voor de zoge naamde regionale brandweerzorg. Dat betreft de veiligheid in de Westerscheldetunnel en bestrij ding van ongevallen op het water. Middelburg en Vlissingen hebben nu nog de Stadsgewestelijke Brandweer. Volgens de verdeel sleutel die de het bestuur van de Veiligheidsregio voorstelt, zouden Vlissingen en Middelburg voor de zelfde brandweerzorg straks ieder ruim een half miljoen euro meer moeten gaan betalen. Het conflict over wie hoeveel moet betalen van de brandweer- kosten binnen de Veiligheidsre gio loopt al jaren. De tijd om een oplossing te vinden begint te drin gen. Volgens de Wet op de Veilig heidsregio's moet op 1 januari 2014 de zaak geregeld zijn. Tot nu toe zit er weinig beweging in de standpunten van het be stuur van de Veiligheidsregio enerzijds en die van Middelburg en Vlissingen anderzijds. „Wij kunnen met alle goede be doelingen niet uitleggen dat we zo veel geld meer moeten gaan be talen voor de brandweer, zonder dat de veiligheid verbetert. We krijgen voor dat geld er geen brandweerauto of kazerne bij", al dus de Middelburgse burgemees ter Harald Bergmann. Samen zou den Middelburg en Vlissingen een miljoen per jaar meer moeten gaan betalen. Geld dat naar de ge meenten gaat die voortaan min der kwijt zijn aan hun brandweer zorg, zoals de gemeente Terneu- zen. Via de Stadsgewestelijke brandweer werkten Middelburg en Vlissingen al efficiënt. „Daar worden we nu kennelijk op afgere kend", aldus Bergmann. De burgemeester van Middelburg zegt er niet op uit te zijn om de boel op scherp te zetten. Maar het college is ook niet van plan om al leen voor behoud van de lieve vre de overstag te gaan. Het provinciebestuur zou de ge meenten kunnen dwingen wel ak koord te gaan. In dat geval staat voor de gemeente de weg open naar de Raad van State om dat be sluit aan te vechten. „Dat zou wel een novum zijn", aldus Berg mann. MIDDELBURG - Ali B, Mega Mindy, Crazy Piano's on tour en zanger Paul TXirner, bekend van The Voi ce of Holland, komen op konin ginnedag naar Middelburg voor een optreden op de Markt. In de ochtend zijn op een groot scherm alle gebeurtenissen rond de troonswisseling in Amsterdam te zien. 1\issen en na de rechtsstreekse te levisieuitzendingen zijn er kinder spelen. Mega Mindy opent om 16.00 uur het muziekprogramma. Slotact is Ali B. Zijn optreden be gint om 23.00 uur en duurt tot middernacht. Voor het volledige programma zie: www.evenementenmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24