De HZ gaat aan de boulevard de lucht in Zeeuwse infrastructuur Viissingen 'kampioen' blijft nog buiten schot kleine criminaliteit Zorgcentrum ZEELAND 23 commentaar FNV: uitspraak steun in rug JUWELIER MINDERHOUD DONDERDAG 21 MAART 2013 De Boulevard Bankert in Viissingen met een impressie van de te bouwen studietoren (binnen de witte lijn), foto Ruberi Oreel montage Rolant Quist VLISSINGEN - Een schoolgebouw van zeven tot acht verdiepingen op de plaats waar nu nog studen ten worden opgeleid tot maritiem officier. Het gebouw Boulevard Bankert 154 wordt op termijn ge sloopt en de nieuwbouw biedt straks plaats aan zo'n duizend stu denten die eei>HZ-studie volgen op het gebied van zeevaart, logis tiek, onderhoud en energie of vita- liteitsmanagement en toerisme, zo maakte HZ-bestuursvoorzitter Adrie de Buck woensdag bekend. De studenten die nu nog aan de Boulevard zitten, verhuizen tij dens de sloop en nieuwbouw tij- MIDDELBURG - De bezuinigingen op het infrastructuurfonds door de Rijksoverheid hebben volgens Ge deputeerde Staten geen directe ge volgen voor de belangrijkste Zeeuwse plannen. De 'ambities' in het Provinciaal Verkeers en Vervoer Plan (PWP) worden vooral betaald uit de bre de Doeluitkering die het Rijk ver deelt over de provincies. Welis waar maakt het krappe budget tot 2028 dat het Rijk scherper priori teiten moet stellen, 'van een fun damentele beperking van onze ambities is echter geen sprake', al dus GS in hun antwoord op vra delijk naar de hoofdlocatie van de HZ aan de Edisonweg. De Buck sprak de hoop uit dat de nieuw bouw eind 2017 gereed is. „Hope lijk eerder." Hij rekent erop dat de Vlissingers geen bezwaar maken tegen de nieuwbouwplannen. Concrete bouwtekeningen kon hij nog niet tonen. „Daar gaan we nu aan werken." De nieuwbouw zal starten onder voorwaarde dat de geprognosti ceerde aantallen studenten wor den gerealiseerd en financiering voor de HZ haalbaar en verant woord is. De Buck en zijn collega Marijn Ne gen van de SP-Statenfractie. Pro jecten die in uitvoering zijn, wor den niet gekort op het budget, ga randeert het college. Genoemd in dat verband worden onder meer de verbetering van de N62 en N61 in Zeeuws-Vlaanderen. Maar ook de lopende planuitwerkingen van de nieuwe zeesluis bij Terneuzen, ligplaatsen in de Rijn-Scheldever- binding en maatregelen om de N57/N59 verkeersveiliger te ma ken, gaan onverdroten door, aldus het dagelijks provinciebestuur. GS gaan er bovendien vanuit dat de capaciteitsuitbreiding van de Volkerak- en Kreekraksluizen op termijn ook gewoon doorgaat. len (ROC Scalda) lieten ook we ten dat beide onderwijsinstellin gen intensiever gaan samenwer ken. Zo is het bedoeling dat ze veel meer dan nu het geval is ge bruik gaan maken van eikaars ap paratuur. Het gebouw van Scalda aan de Boulevard Bankert 130 wordt op termijn fors gerenoveerd. Wan neer, dat was gisteren nog niet duidelijk. Volgens De Buck is ook gekeken om al het HZ-onderwijs te con centreren op de Kennisboulevard. Daar is niet voor gekozen omdat les geven aan Boulevard Bankert MIDDELBURG - Viissingen is de Zeeuwse 'misdaadhoofdstad'. Dat kan worden geconcludeerd uit een overzicht van de twaalf meest voor komende vormen van criminaliteit in de samenleving, die RTL van alle gemeenten over 2012 heeft opge vraagd bij de politie. De vormen die zijn belicht, varië ren van bedreiging, mishandeling en straatroof tot zakkenrollen, in braak, vernielingen en diefstal van voertuigen. In Viissingen wer den op dat vlak worig jaar 1924 misdrijven geregistreerd, dat zijn er 43 per 1000 inwoners. Relatief het rustigst wonen is het in Borse- 'een meerwaarde geeft'. Een deel van het praktijkonderwijs (simu latietrainingen) van HZ en Scalda zal verzorgd blijven worden van uit het huidige gebouw op Boule vard Bankert 154 tot de renovatie van het pand op nummer 130 ge reed is. Tot de ingebruikname van de nieuwbouw op Boulevard Ban kert 154 worden de theorielessen voor de HZ-studenten aan de op leiding Maritiem Officier ver zorgd aan de hoofdlocatie van de HZ. Scalda blijft het maritiem onder wijs verzorgen vanuit het pand op nummer 130. Ie, waar slechts 11 op de 1000 in woners te maken kreeg met één van de onderzochte vormen van criminaliteit. De meest voorko mende vorm van misdaad in Bor- sele binnen deze categorieën is het plegen van vernielingen. Opvallend is de twaalfde plek van Goes in de landelijke lijst waar het gaat om mishandelingen. In totaal 201 gevallen werden geregis treerd, omgerekend 54 per 10.0000 inwoners. In Viissingen waren dat er 212, ofwel 48 per 10.000 inwoners. Daarmee staat de Scheldestad in de top-20. De meeste mishandelingen waren op Terschelling (67 op 10.000). Van Zeevaartschool naar zorgcentrum. In de karakteristieke bebouwing aan de Vlissingse boulevard komt een medisch centrum dat een breed spectrum aan zorg zal bieden. Dit initiatief van Zeeland Care en het Admiraal De Ruyter Zie kenhuis is veelbelovend. Het zal nieuw leven brengen voor een min of meer zieltogend deel van het Vlissingse water front. De oude gebouwen van de Zeevaartschool zijn toe aan een nieuwe bestemming. Een buitenkans voor de exploitan ten, een mooie plek voor de zorgconsumenten, werkgele genheid voor Viissingen en een buitengewoon nuttige be stemming voor het oude ge bouw. Bovendien kunnen de nautische opleidingen van de Hogeschool Zeeland aan de boulevard blijven. De HZ denkt zelfs aan een flink nieuw gebouw. Of dat haalbaar is, zal nog moeten blijken. Hoe dan ook, niet vaak vallen zaken zo keurig samen. AMSTERDAM - Vakcentrale FNV hoopt dat uitspraak van de be stuursrechter dat de Walcherse uitkeringsinstantie Orionis ten onrechte iemand heeft gekort op zijn bijstandsuitkering de ge meenten in Nederland tot naden ken stemt. De rechter oordeelde dat iemand niet gedwongen kan worden 32 uur per week willekeu rig werk te verrichten als 'tegen prestatie' voor een WWB-uitke- ring. De praktijk van de 'tegen prestatie' is de bond al lang een doorn in het oog. De bond publi ceerde onlangs een zwartboek over de kwestie. De gemeenten op Walcheren zijn geen uitzonde ring. Zeker de helft dwingt men sen 32 uur of langer te werken. Westkapelle - Arnemuiden www.juwelierminderhoud.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69