Blik over de grens loont...soms Gratis wifi met reclame in 37 steden s/090} Paul de Leeuw stopt met shows zaterdagavond Schrijfster Rascha Peper overleden Maastricht opent deur voor blower uit buitenland Geldt voor alle sloggi slips! De goedkoopste is gratis! Aanbieding is geldig van 20.03 - 03.04.2013 BINNENLAND 7 Pomphouders klagen over het prijsverschil met het buitenland. Aan de grens is ook te verdienen. feel your freedom. WOENSDAG 20 MAART 2013 HILVERSUM - Paul de Leeuw (50) stopt na dit tv-seizoen met grote shows op zaterdag voor de VARA. „Voor mij geen zaterdagavond meer", zegt hij in een interview met het AD dinsdag. „Nederland 1 heeft op dat tijdstip iemand an ders nodig." Eind mei eindigt zijn contract. Hij wil dan met de om roep praten over verlenging en een andere invulling van zijn overeenkomst. De Leeuw is nu erg succesvol in Vlaanderen, waar hij bij de commerciële zender VTM het programma Manneke Paul presenteert en onlangs een Zilveren Televisiester won. AMSTERDAM - Schrijfster Rascha Peper is zaterdag in Amsterdam op 64-jarige leeftijd overleden. Dat heeft uitgeverij Querido dins dag bekendgemaakt. Peper had al vleesklierkanker. Haar oeuvre be staat uit 15 romans en verhalen bundels. Ook schreef Peper, een pseudoniem van Jenny Strijland, columns voor NRC Handelsblad. Peper stond op de shortlist van de AKO Literatuurprijs en zij ont ving in 1996 de Multatulieprijs. door Freke Remmers en Paul Bots illustratie: Mark Reijntjens KRANENBURG/MAASEIK - De Neder landse pomphouders verdienen door hevige concurrentie amper op benzine. Nu loopt ook de lucra tievere verkoop van tabak terug, sinds de recente belastingverho ging. In de grensstreek verkoch ten pomphouders de afgelopen maanden 9 procent minder tabak, blijkt uit een voorlopige studie van tankstationorganisatie Beta. Andere grensondernemers heb ben minder te klagen. Belgen doen graag in Nederland bood schappen. In België stijgen prij zen sneller doordat de lonen aan de inflatie zijn gekoppeld. De Hol landse supermarktoorlog vergroot te het prijsverschil nog verder. In Duitsland valt koffie onder het ho ge btw-tarief en wordt statiegeld geheven op blikjes. Paracetamol is in Nederland overal voor een hab- bekrats te koop. De buren moeten ervoor naar de apotheek. Voor een vergelijking bezocht de ze krant winkels in het Duitse Kranenburg en het Belgische Maaseik. De uitkomst laat zien dat een blik over de grens voorde lig kan zijn. Maar niet altijd. De winst zit soms ook gewoon tus sen de oren. Onderzoek naar de grensconsu- ment is er amper. Spullen gaan ongemerkt de grens over. Meten is lastig. Regionale Kamers van Koophandel (KvK's) hebben on derzoeken, maar die zijn niet te vergelijken en zijn al enkele jaren oud. Wel constateren sommige Kamers dat Duitsers meer 'hier' komen winkelen dan Nederlan ders 'daar'. Volgens een studie van de KvK-Limburg uit 2009 ge ven Nederlanders jaarlijks bijna 400 miljoen euro uit in Belgische en Duitse winkels. Daar staat 1,2 miljard aan inkomsten uit beide buurlanden tegenover. door Niek Opten TIEL - Gratis draadloos internet in de binnensteden van de 37 groot ste steden van Nederland. Dat wil het bedrijf Bullseye Wifi in de twee de helft van dit jaar realiseren. Ge bruikers moeten eenmalig inlog gen voor gratis en onbeperkt toe gang tot wifi. De investering moet worden ter rugverdiend met advertenties die om de vijf minuten drie seconden lang op het scherm van telefoon of tablet blijven staan. „Uit tests is gebleken dat consumenten dat niet als hinderlijk ervaren", zegt directeur George Seton van het Tielse bedrijf. Om voldoende snel heid en bereik te garanderen, ko men om de 150 meter zender-ont vangers te hangen die via glasve zel worden verbonden. Volgens Seton is het merendeel van de ge meentes enthousiast. Voor de eer ste uitrol zijn Nijmegen, Den Haag en Utrecht in de race. Via de netwerken zijn telefoons te vol gen. Maar Seton benadrukt dat dat alleen anoniem zal gebeuren. Volgens hem zijn sommige mo biele providers ook positief over de gratis netwerken. Die kunnen ervoor zorgen dat betaalde net werken niet snel overbelast raken. MAASTRICHT - Maastricht wil dat buitenlanders weer wiet kunnen kopen in de coffeeshops zodra die vanuit het centrum zijn ver plaatst naar de grenzen van de stad. Dat blijkt uit een motie die een meerderheid in de gemeente raad van Maastricht dinsdag avond indient tijdens de raadsver gadering. PvdA, GroenLinks, D66, SP, PVM en Stadsbelangen Maastricht wil len dat de gemeente tegen die tijd niet gaat controleren op buitenlan ders in de coffeeshops. Het toe gangsverbod voor buitenlanders zorgt volgens de zes partijen voor veel drugsoverlast in wijken. Maastricht wil al langer coffees hops verplaatsen, met name om de toestroom van buitenlanders naar het stadscentrum te voorko men. Voorzitter Mare Josemans van de Vereniging van Officiële Coffeeshops Maastricht toonde zich dinsdag blij met het voorstel. „Na een jaar overlast door illegale drugsdealers ben ik blij dat er ein delijk iets gebeurt." Hij zei te ho pen dat burgemeester Onno Hoes (WD) zijn beleid zal veranderen en buitenlanders in de coffees hops zal toelaten. Binnenkort doet de Raad van Sta te uitspraak over de verplaatsing van de coffeeshops naar de ran den van de stad. Als die positief uitvalt, kan met de bouw worden begonnen. Rond de zomer kun nen dan de blowers terecht in de nieuwe shops, aldus Josemans. 3 voor 2 Kijk voor uw dichtstbijzijnde sloggi dealer op www.sloggi.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7