De Graag verrast met tweede plaats SPORT 39 Mellaard geeft clinic in Goes Van de Sande gaat Duiveland trainen Patrick Boute gaat Sluiskil trainen Voetvolleytoernooi is nu al volgeboekt Van der Lijke zevende in Ronde Normandië WOENSDAG 20 MAART 2013 Hoek-aanvaller Kyle Doesburg is op weg naar het openingsdoelpunt tegen Jeka. De doelman is hij al gepasseerd, de laatste verdediger komt te laat. foto Peter Nicolai tjes tussen de benen van Jeka-doelman Collin Emonts door plaatste (2-0). De Belg kreeg na rust een prima mogelijkheid - na een schitte rende aanname - om er 3-0 van te maken en het duel in het slot te gooien. D'Haeseleer schoot van dichtbij echter hoog over. De tien tallen toeschouwers hadden toen al wel het mooiste stukje theater van de avond voorbij zien komen. Jeka-middenvelder Miguel Pera- gon werd op snelheid gepasseerd door Kyle Doesburg en ging ver volgens als een stervende zwaan naar de grond. Peragon werd niet geraakt, maar probeerde de aanval ler van Hoek zo zijn tweede gele kaart van de avond aan te smeren. Een kwartier voor tijd was er op nieuw even commotie, bij de in valbeurt van Urvin van Hekelen. De aanvaller van Hoek kwam het veld in met rugnummer 18, ter wijl hij met 22 op het wedstrijd formulier stond. De teammanager van Jeka riep meteen richting De Bat dat de speler niet op het for mulier stond. Dat had hij beter niet kunnen doen, beten andere Brabanders hem vanaf de bank toe. Want dan had Jeka na afloop misschien nog wel met succes een protest in kunnen dienen. De Bat liet Van Hekelen gewoon op het veld, met nummer 18. De scheidsrechter kende vijf minu ten later terecht een strafschop toe aan Jeka, waardoor de span ning ineens weer terug kon ke ren. Stijn van der Kelen stopte de inzet van Dennis Peragon, maar Jordy van Wijnen verzilverde de rebound (2-1). Hoek ging daar door nog onverwacht en onnodig een spannende slotfase tegemoet. Toch bleef het 2-1. door Koen de Vries ZOUTELANDE - Ze had in de voor gaande vijf edities die ze meedeed flink wat rotdagen gehad. Meerde re malen zocht ze na weer een ne derlaag huilend haar hotelkamer op. Maar dat was Leonie de Graag uit Goes dinsdag allemaal verge ten. De damster uit Goes eindigde op het NK voor vrouwen verras send op de tweede plaats en was het zonnetje in huis. In het Beach Hotel in Zoutelande rook de verrassend sterk dammen de De Graag (25) zelfs even aan de titel. In de negende en laatste ron de kwam ze dankzij een fraaie ze ge op provinciegenote Rianka Rentmeester (Nieuwdorp) op ge lijke hoogte met de leidster, ne genvoudig titelhoudster Nina Hoekman uit Zutphen. Een barra ge was nodig om de winnaar aan te wijzen. In beide partijen met vijf minuten bedenktijd per speel ster, plus twee seconden extra per zet, was de Goese echter kans loos. Dat was geen schande tegen de regerend wereldkampioene ra- piddammen. „Nina analyseert veel sneller dan ik", erkende De Graag. „Ik ben niet zo'n goede sneldamster. Wat overheerst is het goede gevoel dat ik tweede ben geworden." De Graag had vanaf het begin van het toernooi de wind mee. Ze be gon met twee mooie overwinnin gen, op Jorien Alink en Vitalia Doumesh, en een remise tegen Mei-Jhi Wu. „Ik begon een stuk rustiger dan in vorige edities. Toen ben ik een paar keer aan spanning ten onder gegaan. Ik heb natuurlijk steeds meer erva ring en die goede start gaf me ook nog eens extra rust en zelfvertrou wen." Het was eindelijk de ware Leonie de Graag die op het NK te zien was, vond ze zelf. Sterker, ze over trof zichzelf een beetje. De Goese was immers als de nummer ne gen van de plaatsingslijst van start gegaan en er waren maar tien deelneemsters. „Ik had van te voren ingeschat dat de vierde of de vijfde plaats mogelijk was. Maar dit had ik eerlijk gezegd niet verwacht"', aldus De Graag, die volgend jaar dankzij haar zilveren medaille geen .voorronden hoeft te spelen. In die volgende editie zal er een veel zelfbewustere De Graag ach ter het bord zitten. „Dit geeft een boost en energie. Ik heb m'n par tijen geanalyseerd. Er zaten goede tussen, maar ook een paar minde re. Het betekent dat het nog een stuk beter kan. Ook omdat ik me door drukte met m'n studie be drijfskunde in Enschede niet echt goed had kunnen voorbereiden." Rianka Rentmeester moest terug kijken op een veel minder ge slaagd NK. Ze werd achtste. Nina Hoekman had het met het binnenhalen van haar tiende titel moeilijker dan andere jaren. Ze vecht sinds 2005 tegen kanker. Ze versloeg eerst borstkanker en la ter ook botkanker. Nu is het ge vecht tegen uitzaaiingen in haar hersenen in volle gang. Elke maand heeft ze een chemo- kuur van twee weken en die gaan haar niet in de koude kleren zit ten. „Die kuren zijn verschrikke lijk. Ik ben veertien dagen van de wereld. De andere veertien dagen kan ik me met dammen bezighou den." Hoekman hoopt dat er on danks alles een elfde titel in het verschiet ligt. „Dan moet ik een jaar zien te overbruggen. Da's lang. Ik hoop heel erg dat m'n lichaam het toelaat." GOES Voormalig Europees kam pioen verspringen Emiel Mellaard geeft zaterdag in Goes een clinic. De inmid dels 46-jarige Mellaard komt op uitnodiging van de stich ting Splash Athletics, die de Zeeuwse atletiekjeugd wil stimuleren. De twee uur du rende clinic begint om 9.00 uur. Mellaard is nog altijd houder van het Nederlandse verspringrecord indoor (8.23 meter) én outdoor (8.19 me ter). SLUISKIL Voetbalclub Duiveland maakt het seizoen af met Wilmar van de Sande als trainer. De oud-speler van de club (hij zette vorig sei zoen een punt achter zijn loopbaan) is bezig zijn TC2-diploma te halen. Daar voor loopt hij stage bij de jeugd van Sparta. Van de San de volgt nu Ko Stout jesdijk op, die na het verloren duel zaterdag met Zaamslag de handdoek gooide. SLUISKIL Patrick Boute wordt vol gend seizoen de nieuwe trai ner van voetbalvereniging Sluiskil. De oefenmeester is momenteel aan zijn vierde en laatste seizoen bezig bij Biervliet. Bij Sluiskil wordt Boute de opvolger van Mar cel van Duijn, die bij Smits- hoek de Ai gaat trainen en de selectie onder 23 jaar. Van Duijn is dit seizoen de der de trainer bij Sluiskil na Car lo Vanhijfte en Benny van Leeuwen. VOGELWAARDE Ruim twee maanden voor de aftrap van het Beach Voet volleytoernooi in Vogelwaar de is het maximale aantal van veertig teams reeds be reikt. Het is nog wel moge lijk om in te schrijven als re serveteam, via www.beach- voetvolley.nl. Naast de regio nale toppers zijn opnieuw teams uit Amsterdam van de partij, onder wie de win naars van afgelopen jaar die hun titel komen verdedigen. MIDDELBURG Nick van der Lijke is zeven de geworden in de eerste etappe van de Ronde van Normandie. De Middelbur ger die uitkomt voor het be- loftenteam van Rabobank, sprintte in Forges les Eaux met 31 anderen om de dagze ge. Van der Lijke's ploegge noot Marco Minnaard uit Wemeldinge werd 60e op achttien seconden. Hij werd in de sprint opgehouden door een valpartij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69