Vrouw steelt uit handtassen van leerkrachten op drie basisscholen ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Arts heeft geen vergunning voor par-keren nodig Publieksprijs voor Etablissement 1880 Lenteparty in 't Gemeentehuis Rommelmarkt twee dagen in Emmahal Lezing over Cobra bij Terra Groda Kleuradviezen bij borstkankerdub Muziekvereniging verkoopt oliebollen WOENSDAG 20 MAART 2013 CROEDE Etablissement 1880 is de Zeeuwse winnaar van de pu blieksprijs van de onlangs gehouden Restaurant Week. De gasten bedeelden 1880 met het hoogste cijfer: 9,2. In de Restaurant Week, die van 25 maart tot 7 april op herhaling gaat, serveren ve le toprestaurants diners te gen een aantrekkelijke prijs. ZUIDDORPE In Tapperij 8c Eeterij 't Ge meentehuis in Zuiddorpe wordt vrijdag onder het motto Hé kom uit je winter slaap een lenteparty gehou den. De dj's Harry The Blue en Rocky 'blue white' Buffa lo zorgen voor muziekgen res van de jaren vijftig tot nu. De party begint om 20.00 uur. KLOOSTERZANDE Showband Kloortje en tafel tennisvereniging SAR hou den zaterdag en zondag voor de veertigste keer een rommelmarkt in en om hun gezamenlijke clubgebouw in de Emmahal in Klooster- zande. Beide dagen begint de verkoop om 10.00 uur. Za terdagavond is er om 20.00 uur ook nog een bingo. GRAAUW Beatrijs Tavernier houdt morgen, donderdag, een le zing over Cobra; de revolu tionaire kunstbeweging van na de Tweede Wereldoor log. Die wordt gehouden in galerie Terra Groda aan de Dorpsstraat in Graauw. De lezing begint om 19.30 uur. Toegang kost 8 euro, in clusief koffie of thee. TERNEUZEN Borstkankervereniging Ne derland houdt vrijdag een themamiddag 'kleuradvie zen' in de kerkzaal van zie kenhuis De Honte in Terneu- zen. Barbara Burkhardt laat zien wat kleuren met men sen (kunnen) doen. De bij eenkomst begint om 14.00 uur. Toegang gratis, wel aan melden via 0115 451981. HOEK Muziekvereniging ENZK in Hoek houdt zaterdag de jaar lijkse oliebollenactie. Vanaf 8.00 uur 's morgens worden ze verkocht in een kraam bij de molen. De olie bollen worden ook aan de deur aangeboden. De opbrengst is bestemd voor de opleiding van jeugdi ge muzikantjes. CADZAND-BAD/SLUIS - Hulpdien sten, arten en medewerkers van de thuiszorg hoeven geen vergun ning te hebben om te parkeren in nieuwe 'vergunningsgebieden' in Sluis en Cadzand-Bad. Dat vindt een meerderheid van de Sluise ge meenteraad. De raad bespreekt morgen voor stellen voor het instellen van ver gund parkeren in de wijk Hart van Sluis en in woonwijken in Cadzand-Bad. Dokters en zorgme- dewerkers kunnen zich probleem loos legitimeren, vindt de fractie van Dorpsbelangen en Toerisme. De andere coalitiepartijen steu nen het voorstel. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Op ten minste drie ba sisscholen in Terneuzen zijn de voorbije twee weken leerkrachten en begeleiders gedupeerd door diefstal uit hun handtassen. Vermoedelijk een vrouw sloeg op drie achtereenvolgende maanda gen toe. De eerste twee keren ging ze met portemonnees aan van personeel aan de haal dat in de brede school Othene aan het werk was. In de brede school zijn onder meer de Irisschool, christe lijke school De Parel en een peu terspeelzaal gehuisvest. Afgelopen maandag kletste een vrouw zich tijdens een pauze met een smoes naar binnen in basis school De Hille. Daar stal ze niet veel later in een klaslokaal een portemonnee van een leerkracht. Op de Prins Willem van Oranje- school werd diezelfde middag ook een juffrouw gedupeerd. Uit haar handtas werden een portemon nee en identiteitspapieren gesto len. In alle gevallen is aangifte gedaan bij de politie, laat algemeen direc teur Levien Hamelink van scho- lenkóepel Probaz weten. De Prins Willem van Oranje- school, De Hille en De Parel zijn onderdeel van Probaz. „Ik heb de collega-schoolbesturen ook ge waarschuwd", laat Hamelink we ten. „Het gaat in elk geval om ie mand die volgens een vast stra mien werkt. Ik snap dat dit vra gen oproept over hoe 'open' scho len moeten zijn. Natuurlijk zijn wij nu weer extra alert, maar je kunt ook niet alles 'wegregelen'. Als je bijvoorbeeld een brede school helemaal afsluit, haal je het concept onderuit. De Hille was wel op slot, maar dat weer hield de dievegge ook niet." De da der is vermoedelijk een gezette vrouw van 30 tot 35 jaar met half lang blond haar. Omoda aan de Noordstraatpromenade. Voorbeeld van een combinatie In winkelcentrum Schuttershof gingen de afgelopen jaren verschillende za- van de traditionele- en de webwinkel, foto Peter Nicolai ken dicht. De jumbo zorgt voor een nieuwe impuls, foto Peter Nicolai Pim Broekhuysen zit een belangrijke rol weggelegd voor de Grote Kerk: promotie, internet, tentoonstellingen en de VW. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63