Vmbo'ers Hulst gaan in zaken ZEEUWS-VLAANDEREN IJ J a 41 Lift Jaarlijks is een half miljoen euro subsidie nodig voor directe lijndienst tussen Terneuzen en Gent. almanak Vrees sluiting van scholen met minder dan honderd kinderen Het voetbal in Estland boekt progressie maar er is nog veel te doen Keukens gil www.pzewonen.iil Speeltuinen in gevaar Rokende vrachtauto WOENSDAG 20 maart 2013 ZEELAND rf ILm JU** h&f* y int jtft l-KfV MO» *M£ SPORT Lijnbus Gent kost half miljoen door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Een rechtstreekse busverbinding tussen Terneuzen en Gent is zo goed als onhaalbaar. Op jaarbasis moet er een half mil joen euro subsidie bij. Al jaren wordt geroepen om beter openbaar vervoer tussen Terneu zen en Gent. Het éne na het ande re idee is over tafel gegaan. Van een passagierstrein, een catama ran-veerdienst over het Kanaal Gent-Terneuzen tot - gewoon - een directe busverbinding. Wie nu met het openbaar vervoer naar Gent wil vanuit Terneuzen, moet op werkdagen overstappen in Zelzate-Oost. In het weekend is er wel een rechtstreekse verbin ding. Dan rijdt er een bus van Middelburg over Terneuzen naar Gent en andersom. De provincie heeft door adviesbu reau Ligtermoet Partners de simpelste oplossing laten doorre kenen: alle dagen elk uur een bus Middelburg-Terneuzen-Zelzate- Gent. De resultaten vallen tegen. Niet meer dan twee procent van de reizigers op de huidige Vlaam se buslijn 55 (Zelzate-Gent) zegt door te willen reizen over de grens. Ligtermoet Partners stel len dat er toch wel gerekend kan worden op 300 a 500 instappers per werkdag tussen Terneuzen en Gent. Zij baseren dat op het aan tal weekendreizigers (plusminus 150 per dag). De bus zou over de Tractaatweg moeten rijden, vanuit het cen trum van Terneuzen naar het cen trum van Gent, met een tussen stop in Zelzate. De jaarlijkse kos ten worden geschat op 800.000 euro; 300.000 euro aan opbreng sten staan daartegenover. Kortom, er moet een half miljoen subsidie bij. De eerste jaren moet er vol gens de onderzoekers trouwens re kening gehouden worden met la gere reizigersinkomsten en een hogere bijdrage. Een besluit over de buslijn moet nog worden genomen. Europees subsidiegeld kan de kosten van de provincie verminderen, maar dit is onzeker. HULST - Voor de vmbo-leerlingen van groep 4 Handel en Admini stratie van het Reynaertcollege was het dinsdag spannend. Ze werkten een maand of vier onder leiding van een Scalda-leerling en een ondernemer annex lid van de Junior Kamer Zeeuws-Vlaande- ren aan een mini-onderneming. Doel was een renderende toko op te richten. Vier 'zaken' presenteer den bij Jan Snel in Hulst hoe zich zich hadden voorbereid, voor wel ke branche ze hadden gekozen en hoe ze het er uiteindelijk, al dan niet met een krediet je van de RA- BO-bank, hadden afgebracht. Als beste onderneming kwam Fruit Your Day (smoothies en vers fruit) uit de bus. Rozenshop Fleurs Flowers verzorgde de beste presentatie en Cacao Lover(mok- ken met chocosticks voor choco mel) stak het meest op van het project. Minionderneming FruitYourDay de beste mini-onderneming van 2013 op het Reynaertcollege foto Mark Neelemans Alles over Q Ga verder 4 HULST Het is niet goed voor de leef baarheid in de gemeente Hulst als B en W tientallen speeltuin- tjes in kernen en wijken weg- bezuinigen of vervangen door één grote in de wijk. Dat stelt de Wijkraad Hulst-Zuid. Ze wil de dertien andere wijk- en dorpsraden bewegen tot geza menlijke actie. TERNEUZEN De Westerscheldetunnel is dinsdag rond 13.30 uur twintig minuten volledig afgesloten ge weest vanwege rookontwikke ling in de westbuis (Borsele- Terneuzen). De turbo van een vrachtwagen was opgeblazen op de laatste helling. Op eigen kracht kon de auto nog lang zaam uit de tunnel komen. Tip? redactie@pzc.nl Voor het geval u zich weieens af vraagt of gebeurtenissen die dit hoekje halen echt zijn gebeurd: het onderstaande in elk geval wel, hoe onwaarschijnlijk dat ook lijkt. Het was in de lift van de Goese par keergarage, waar twee dames zich hardop afvroegen waar de letters 'BG' voor zouden staan. Nu is het uiteraard niet zo dat je van elke af korting moet of kunt weten wat die betekent, maar van BG mag dat wel verondersteld worden, behalve als je misschien nog nooit in een lift hebt gestaan. Dat moet bij deze da mes het geval zijn geweest. Hoe dan ook, na lang nadenken waren ze er uit. Beneden Gaan. Tja. Kan ook.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59