Orionis eist ruim vijf ton van drukkerij 'Het llitzicht Zal 'Upgrade' N59 tussen Bruinisse en Hellegatsplein levert miljoenen op 30 BEVELANDEN en THOLEN HET BAKEN GORISHOEK Bouwbedrijf hoopt dit jaar te kunnen beginnen met bouw van horeca- en appartementencomplex Gorishoek. Bereik uw doelgroep met de Recreatiekrant door Emile Calon MIDDELBURG - Het Walcherse werk voorzieningschap Orionis eist ruim vijf ton van de Middelburgse druk kerij Grafimedia. Volgens Orionis komt de drukkerij zijn betalingsver plichtingen niet na. Het gaat onder meer om achterstallig loon aan me dewerkers van Orionis die werken bij de drukkerij en goederen die zijn overgenomen toen de ADZ-drukkerij van de sociale werk plaats opging in Grafimedia. Directeur John Joossens van Grafi media geeft toe dat Orionis geld claimt van zijn bedrijf. Maar hij geeft aan dat zijn bedrijf anders om ook nog een fors bedrag te goed heeft van Orionis. Het exac te bedrag kon hij dinsdag nog niet noemen omdat 'er nog gere kend wordt om hoeveel het pre cies gaat'. Orionis heeft, om een eind te ma ken aan het conflict, een kort ge ding aangespannen tegen de Mid delburgse drukkerij. Het eist dat het bedrijf op korte termijn ver plicht wordt de tegoeden over te maken. Er is volgens Orionis haast geboden omdat Grafimedia in grote financiële problemen zou verkeren. Er wordt door het werk voorzieningschap zelfs gevreesd voor een faillissement van de drukker. Om die reden wil Orio nis niet via een bodemprocedure de vorderingen opeisen omdat een dergelijke gerechtelijke proce dure heel lang kan duren. Joossens ontkent met nadruk dat zijn bedrijf op omvallen staat. Vol gens hem is de orderportefeuille van de drukkerij goed gevuld en is er juist volop werk. Hij ver moedt dat Orionis zijn bedrijf zwart probeert te maken bij de rechtbank zodat het werkvoorzie ningschap sterk staat in zijn ei sen. Volgens hem zijn er nu nog meer dan vijftig mensen in dienst bij de drukkerij. Het gaat deels om eigen personeel en deels men sen die door het werkvoorziening schap zijn gedetacheerd bij de drukkerij. Directeur Joost Struijk van Orio nis geeft aan dat hij niet op de hoogte is van de vorderingen van de drukkerij op Orionis. Volgens hem werken er nog 35 sws-mede- werkers van Orionis bij de druk kerij. Volgens Joossens is het perso neelsbestand de afgelopen tijd maar heel beperkt ingekrompen. „Vier leidinggevenden van Orio nis zijn teruggestuurd en enkele sws-medewerkers." Joossens en Struijk verwachten niet dat de beide bedrijven erin slagen om er zonder rechterlijke bemoeienis uit te komen. Het kort geding dient 18 april. door Rob Paardekam Met een beetje ge luk heeft Goris hoek, ten zuiden van Sint-Maartens dijk, volgend jaar weer een vuurtorentje. Bouwbe drijf Sprangers uit Breda ver wacht dit jaar nog te kunnen be ginnen met de bouw van een ho reca- annex appartementencom plex waar deze toren - geen echte natuurlijk - deel van uitmaakt. Volgens de makelaar is er al veel belangstelling voor de recreatieve appartementen. Het gebouw verrijst naast de plek waar nu nog brasserie De Zeester staat. De uitbaters van de brasse rie, die straks ook het horecage deelte in het nieuwe complex zul len exploiteren, moeten immers ook tijdens de bouw een boter ham kunnen verdienen. Daarom blijft de huidige brasserie staan tot het nieuwe pand klaar is. In dat complex is de begane grond straks bestemd voor de ho reca en een duikschool. Daarbo ven komen dertien recreatieve ap partementen, waarvan vijf in de vuurtoren. Het onderste en boven ste appartement in die toren zijn volgens projectleider Herwin van Vel torn van Bouwbedrijf Spran gers de absolute toppers. „Het on derste heeft een enorm terras dat om bijna het hele appartement heen loopt, terwijl het bovenste een verdieping heeft. Als de bewo ners de trap op gaan, komen ze in de koepel van de vuurtoren te recht. Wat een grandioos uitzicht moet dat straks zijn." Overigens hebben alle appartementen van uit de woonkamer uitzicht op de Oosterschelde. De prijzen van de appartementen variëren van een kleine drie ton tot 430.000 euro. Hoewel de hui zenmarkt op dit moment niet be paald floreert, is Hans Hopmans van makelaardij Hopmans Geense in Tholen positief ge stemd over de verkoop. „Sinds de website anderhalve maand gele den is gelanceerd, hebben al onge veer zestig mensen interesse ge toond. En dat zonder dat we er verder al veel bekendheid aan heb ben gegeven." Tussen al die reacties zitten opval lend veel mailtj es uit België. Hele maal onverklaarbaar is dat niet. „Gorishoek is, met name onder Belgen, een hele populaire duiklo- catie", aldus Hopmans. „Wat is er nou mooier om als duikliefheb- ber op die locatie een prachtig ap partement te bezitten?" Overigens wil Bouwbedrijf Spran gers, de trekker van het project, de appartementen binnenkort ook in Duitsland op de markt zet ten. „We schatten in dat ook daar wel eens interesse zou kunnen be staan", stelt Van Veltom. „Er ko men efk jaar immers veel Duit sers naar Zeeland." Toekomstige eigenaren mogen hun nieuwe stulpje straks niet permanent bewonen, want het gaat om toeristische appartemen ten. Wél hebben ze de mogelijk heid om het te verhuren op de momenten dat ze er zelf geen ge bruik van maken. Vakantiepark De Pluimpot zal de verhuur, sa men met reisorganisatie TUI, voor zijn rekening nemen. De Recreatiekrant is dé wegwijzer voor toeristen en (dag)recreanten. Een inspiratiebron voor het plannen van uitstapjes in de periode april tot september. De Recreatiekrant informeert en inspireert en is hét communicatieplatform voor de sector horeca en recreatie. Waarom adverteren in de Recreatiekrant - U bereikt meer dan 165.000 personen door te adverteren in de recreatiekrant - U brengt uw product dichter bij de doelgroepen toeristen en (dag) recreanten - U profiteert van een speciale aanbieding bij doorplaatsing naar de zomerkrant Verspreidingsgebied: Campings en VW's Walcheren, Noord en Zuid- Beveland, Schouwen Duiveland en Tholen Oplage: 45.000 exemplaren Verschijn data: 24 april3 juli, 17 juli, 31 juli, 14 augustus en 28 augustus 2013 Wilt u zelf alvast ruimte reserveren of meer informatie? Voor informatie en/of reserveringen kunt u contact opnemen met ons verkoopteam: Direct Sales regio Zuid T 088 - 01 39995 E adverteren.zeeland@wegenermedia.nl door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Het oplossen van knel punten in de N59 tussen Bruinisse en het Hellegatsplein kan miljoe nen opleveren. Dat stellen de Ka mers van Koophandel Zuid-West Nederland en Rotterdam. De KvK liet onderzoek doen naar de sociaal-economische effecten. Daaruit blijkt dat een betere N59 een flinke impuls geeft aan de be reikbaarheid en de economische vitaliteit en de leefbaarheid van Schouwen-Duiveland en Goe- ree-Overflakkee. Verder zou de verkeersveiligheid verbeteren. Dinsdagmiddag is het rapport aan de gemeenten aangeboden. Daar bij adviseerde de KvK de gemeen ten samen op te trekken. „We heb ben aan de burgemeesters en de verkeerswethouders van de ge meenten gevraagd om het rap port ook te bespreken in de ge meenteraad", vertelt Jan Bruurs van de KvK. In het rapport worden pakketten maatregelen voor de korte, mid dellange en lange termijn voorge steld. De KvK wil dat het eerste pakket zo snel mogelijk wordt uit gevoerd. Dit betreft het verlengen van de invoegstrook vanaf het Hel legatsplein vanuit de richting Rot terdam, de aanleg van een spits- strook langs het tracé Hellegats- plein-Oude-Tonge en de bouw van ongelijkvloerse kruisingen bij Oude-Tonge en Den Bommel. Het korte termijnpakket zou voor 2020 kunnen worden uitgevoerd. De kosten, geschat op zo'n twin tig miljoen, zijn relatief laag, be toogt Bruurs. „Zeker als je het ver gelijkt met andere infrastructure le projecten." Het feit dat bij de aanleg van de weg rekening is ge houden met uitbreiding en dat rondom de weg relatief weinig be bouwing en bijzondere landschap pelijke waarden te vinden zijn, is ook voordelig bij de aanleg. In het pakket voor de middellan ge termijn komt ook het stuk N59 tussen Bruinisse en Oude-Tonge aan bod. Dit tracé zou voor 2028 moeten worden omgebouwd tot driestrooksweg. Als sluitstuk zet de KvK vanaf 2028 in op het om vormen van het stuk N59 tussen Oude-Tonge en Hellegatsplein tot autosnelweg, waarbij op twee keer twee rijstroken 120 of 130 kan worden gereden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56