Asielzoekerscentrum wordt gezinslocatie Verzamelaar vreest voor lot van bouwplaquettes PSD-veerboten 30 SCHOUWEN-DUIVELAND BOERDERIJNAAM Nieuw!!! webshop bij Stoffeerderij Blakenburg Presentatie www.stoffeerderij blakenburg.nl Bereik uw doelgroep met de Recreatiekrant Merries wilden ZIERIKZEE - Beeldhouwer Dennis Coenraad presenteert zondag 24 maartDe akker van de ziel'. Coen raad richt zich in zijn werk op het gebeeldhouwde portret van onder meer pater van Kilsdonk en het kruisbeeld van Jezus. De bijeen komst in de Gasthuiskerk in Zierik- zee begint om 14.30 uur. door Luc Oggel GOES - Het Centraal orgaan Op vang Asielzoekers (COA) heeft plannen om het asielzoekerscen trum (azc) in Goes om te vormen tot zogeheten gezinslocatie. Dat bevestigt woordvoerder Mar- tijn van de Koolwijk van het COA. Op een gezinslocatie verblij ven gezinnen met minderjarige kinderen die eigenlijk geen recht meer hebben op opvang. Hun asielverzoek is afgewezen en zij moeten het land verlaten. Op ge zinslocaties is sprake van een so ber voorzieningenniveau; alleen de noodzakelijke voorzieningen zijn beschikbaar. Ouders moeten zich dagelijks melden. Voor kinde ren zijn er geen beperkingen, zij krijgen dezelfde voorzieningen als op de andere opvanglocaties. De begeleiding is gericht op terug keer. Het onderdak kan alleen worden beëindigd bij vertrek uit Nederland of als het jongste kind van het gezin achttien jaar is ge worden. Het plan voor Goes is nog heel pril, aldus Van de Kool wijk. „We staan aan het begin van het proces, en willen nog in overleg met de gemeente en de omgeving." Volgens Van de Kool wijk is het azc Goes een 'flexibele locatie', waar alle voorzieningen aanwezig zijn. Het semi-perma- nente azc is bijna twee jaar gele den geopend, maar een half jaar geleden kwam de mededeling dat het per april dit jaar zou sluiten. Het COA is daar weer van terug gekomen, omdat de bezetting van opvanglocaties toch minder snel afneemt dan gedacht. Het is nog niet bekend wanneer Goes een ge zinslocatie wordt. Vanuit organisa ties voor kinderrechten is er veel kritiek op gezinslocaties, onder meer omdat er niet genoeg bege leiding zou zijn. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De bouwplaten van de in Turkije gesloopte PSD-sche- pen Prins Willem Alexander en Prinses Christina zijn mogelijk om gesmolten. „Ik weet het niet ze ker", geeft Ricardo van Liere uit Philippine aan, „maar het zou zo maar kunnen. Helaas." Ricardo is één van de mannen achter de website www.psdnet.nl, waarop de historie van de voorma lige Provinciale Stoombootdien sten (PSD) nauwgezet wordt bij gehouden. Zij volgen ook alle nog bestaande PSD-schepen, tot het einde, zoals begin dit jaar voor de Prinses Christina en Prins Wil lem Alexander op een T\irks sloop- strand. Ricardo en zijn website-collega Martien Stapper hadden in 1\ir- kije 'een mannetje', Selim San, die hen van informatie en foto's voorzag. Hij hielp de bouwplaten van de schepen te 'redden'. „We zoeken er een mooi plekje voor", zei Ricardo half januari vol opti misme. De vreugde was echter van korte dupr. Ricardo meldt dat de verko pende partij duizend dollar wilde voor de platen. „Ik vond dat ab surd veel. Omdat ik PSD-spullen verzamel, heb ik nog een bod ge daan. Dat is op niets uitgelopen. Jammer genoeg. Die platen verte genwoordigen alleen voor liefheb bers waarde, een emotionele waar de, voor niemand anders." Wat er met de platen is gebeurd, is Ricardo niet bekend. Hij heeft het bange vermoeden dat ze sim pelweg zijn omgesmolten, als ge wone stukken staal. Ricardo blijft het jammer vinden. De terugkeer van de bouwplaten was zeker nu mooi geweest, tien jaar na ophef fing van de veren over de Wester- schelde. „Maar ik laat het erbij. Opnieuw onderhandelen heeft toch geen zin." De Recreatiekrant is dé wegwijzer voor toeristen en (dag)recreanten. Een inspiratiebron voor het plannen van uitstapjes in de periode april tot september. De Recreatiekrant informeert en inspireert en is hét communicatieplatform voor de sector horeca en recreatie. Waarom adverteren in de Recreatiekrant - U bereikt meer dan 165.000 personen door te adverteren in de recreatiekrant - U brengt uw product dichter bij de doelgroepen toeristen en (dag) recreanten - U profiteert van een speciale aanbieding bij doorplaatsing naar de zomerkrant Verspreidingsgebied: Campings en VW's Walcheren, Noord en Zuid- Beveland, Schouwen Duiveland en Tholen Oplage: 45.000 exemplaren Verschijn data: 24 april3 juli, 17 juli, 31 juli, 14 augustus en 28 augustus 2013 Wilt u'zelf alvast ruimte reserveren of meer informatie? Voor informatie en/of reserveringen kunt u contact opnemen met ons verkoopteam: Direct Sales regio Zuid T 088 - 01 39995 E adverteren.zeeland@wegenermedia.nl f' Mathilda en John van Leeuwen worden op boerderij Spennekot omgeven door Hollandse blauwhoenders, Kaapse eenden en een schaap. De Zeeuwse trekpaarden waaraan de boerderij zijn naam dankt, zijn er echter al lang niet meer. foto Dirk-Jan Cjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 48