Jop in Brogum gestart SCHOUWEN-DUIVELAND 29 40 Inschrijvers voor Beursvloer Leerlingen Schouw lopen voor water Your Surprise in Europese Top 100 13e Toerrit met oldtimer brommers Kranslegging bij Joods Monument Passieconcert in de jacobuskerk Oplossing in zicht voor containers WOENSDAG 20 MAART 2013 levert miljoenen op t jört-<£&3ÊM De N59 over de Grevelingendam, ter hoogte van de afslag naar de N257, de Philipsdam. Als het aan de Kamer van Koophandel ligt, wordt dit gedeelte van de weg (Oude Tonge-Bruinisse) nog voor 2018 een 'driestrooksweg'. archieffoto Beeldbank Rijkswaterstaat Joop van Houdt WAT ZIJN DE GEVOLGEN VAN EEN OPGEWAARDEERDE N59? Op verzoek van de Kamers van Koophandel, de provincie Zeeland en de gemeenten Schouwen-Dui- veland en de voormalige gemeen ten op Goeree-Overflakkee heeft Buck Consultants in Nijmegen de effecten van de opwaardering van de N59 onderzocht. Voor alle voorgestelde pakketten (zie kaartje) heeft Buck berekend wat de opbrengsten voor de 'BV Nederland' zijn. Het eerste pakket kost 20 miljoen en heeft een posi tief saldo van 4 a 11 miljoen. Het tweede pakket vergt een investe ring van 55 miljoen, waarvan het saldo uitkomt tussen de -10 en 5 miljoen. Het laatste maatregelen pakket kost 80 miljoen en heeft een effect van -2 tot 22 miljoen. De economische winst bestaat on der meer uit de groei die bestaan de bedrijven kunnen doormaken, doordat ze goed bereikbaar zijn. Ook blijven Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee in de toe komst interessant als woongebied voor mensen die werken in de re gio Rotterdam als de knelpunten in de N59 worden geslecht. In de economische effecten is geen rekening gehouden met de maatschappelijke baten. Dit kan bijvoorbeeld zijn dat mensen door een kortere reistijd meer tijd over hebben voor vrijwilligerswerk. Verder gaat Buck er vanuit dat de verkeersveiligheid toeneemt Effec ten op milieu en landschap zijn niet meegenomen in de studie. zierikzee - Voor de vijfde editie van de Beursvloer Schouwen-Dui veland hebben zich inmiddels veertig bedrijven en non-pro- fit-organisaties aangemeld. Tijdens de Beursvloer wisselen be drijven en organisaties met geslo ten portemonnee diensten uit. Onder de bedrijven: Rabobank, Klaassen Notarissen, Zeeuwland, De Molenberg en Zeilboot Zeeuw se Stromen. Onder de organisa ties: het nieuwe Netwerk Hart van Poortambacht, Watersnood museum en Scouting Zierikzee. Ruimtevaarder André Kuipers houdt een lezing tijdens de Beurs vloer die op woensdag 10 april wordt gehouden in het gemeente huis en om 17.00 uur begint. zierikzee - De JOP in poppodium Brogum in Zierikzee is weer in gebruik. Met een workshop en een Harlem Shake was de heropening een feit Jonge ren kunnen voortaan iedere dinsdagavond terecht in Brogum om muziek te draaien of bijvoorbeeld een potje tafeltennis spelen, foto Dirk-Jan Gjeltema BROUWERSHAVEN De groepen 6 tot en met 8 van school De Schouw in Brouwershaven lopen don derdagmiddag zes kilometer met ieder zes liter water op hun rug. De tocht gaat naar de Kijkuitsedijk in Zonne- maire. Aan de landelijk actie die is bedoeld voor schoon drinkwater in Afrika en Azië doen 500 scholen mee. ZIERIKZEE Online cadeauwinkel Your Surprise in Zierikzee staat samen met nog veertien an dere Nederlandse onderne mingen in de Red Herring Top 100 van innovatieve be drijven. Woensdagavond 10 april wordt in Amsterdam bekend gemaakt welk be drijf nummer één van Euro pa wordt. ZIERIKZEE Maandag 1 april - en da's vol gens de organisatoren geen grap - beleeft de jaarlijkse ol dtimer brommerrit de der tiende editie. De rit - waar doorgaans ook veel Zeeuw se oldtimerbromfietsbezit- ters op afkomen - start in Numansdorp. Wie meer wil weten kan bellen met Joop Geurts: 0186-681669. ZIERIKZEE Leerlingen van de J. L. de Jongeschool leggen vrijdag een krans bij het Joods Mo nument aan de Grachtweg in Zierikzee. Op 24 maart 1942 werden de Joden uit Zierikzee gedeporteerd. Dit wordt herdacht. De kinde ren vertrekken om 10.50 uur in stille tocht en leggen om 11.00 uur een krans. RENESSE Het Schouws Kamerkoor verzorgt zaterdagavond in de Jacobuskerk van Renesse een passieconcert. Uitge voerd worden werken van Frans Liszt en Thomas Tal lis. Passiemuziek is geïnspi reerd door het lijden van Christus. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang kost 7 euro. BURGH-HAAMSTEDE Nog dit jaar komt een oplos sing voor de geluidsoverlast van de milieucontainers in de Bernhardstraat in Burgh- Haamstede. Onlangs voerde buurtbewoner Piet van der Linde hiervoor actie. Er wordt gekeken naar onder grondse containers en moge lijk komt er tijdelijk een ge luidsarme glascontainer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47