Ireen Wüst herkent de signalen nu SPORT 37 Doelman breekt hand bij fotoshoot Carlsen achterhaalt koploper Aronian 'RadioShack weg uit wielersport' Owen kondigt einde carrière aan Meersman wint ook tweede etappe WOENSDAG 20 MAART 2013 FRANKFURT Eintracht Frankfurt is zijn doelman Kevin Trapp op een merkwaardige manier voor een paar weken kwijt geraakt. Tijdens een fotos hoot met Jong Duitsland brak de keeper zijn hand. „We zijn geschokt dat dit ge beurd is", liet assis- tent-bondscoach Hansi Flick dinsdag weten. „Hij speelt een uitstekend seizoen, het is een groot verlies voor Ein tracht." De club staat vierde in de Bundesliga. LONDEN Schaker Magnus Carlsen heeft zich in de vierde ron de van het kandidatentoer nooi in Londen mede aan kop genesteld. De favoriete Noorse deelnemer won dins dag met wit van de Rus Alexander Grisjoek. Dat vergde 37 zetten. Carlsen bracht zich totaal op drie punten en achterhaalde daar mee Levon Aronian. De Ar meniër remiseerde tegen de Rus Peter Svidler. PARIJS Elektronicagigant RadioS hack trekt zich eind 2013 te rug uit de wielersport. Dat meldt de Franse sportkrant L'Equipe. Het bedrijf voert 'economische redenen' aan voor het besluit op te stap pen als voornaamste geld schieter van de Luxemburg se ploeg. RadioShack leed in het tweede kwartaal van 2012 een verlies van 21 mil joen dollar en wil zich gaan concentreren op de Aziati sche markt. STOKE Michael Owen heeft het ein de van zijn voetbalcarrière aangekondigd. De 33-jarige Engelse aanvaller meldde dinsdag op zijn website dat hij na dit seizoen stopt. Owen debuteerde op zeven tienjarige leeftijd in het eer ste van Liverpool en groeide bij die club uit tot een pu- blieksheld. Daarna speelde hij nog bij Real Madrid, Ne wcastle United, Manchester United en nu bij Stoke City. BANYOLE Gianni Meersman heeft ook de tweede etappe van de Ronde van Catalonië gewon nen. De Belgische wielren ner van Omega Phar- ma-Qujck.Step was dinsdag na een rit over 160,7 kilome ter van Girona naar Banyole de snelste in de eindsprint. In het algemeen klassement leidt Meersman met zestien seconden voorsprong op de Spanjaard Alejandro Valver- de. Robert Gesink is vierde. door Rik Spekenbrink HEERENVEEN - Zeker twee. Of ei genlijk drie. Maar vier is het doel. Vijf keer goud? Haast een illusie, maar op dit moment lijkt niets on mogelijk. Ireen Wüst (26) is vanaf morgen de vrouw die het voor Ne derland moet doen op het WK af standen in Sotsji. Aan een bruine tosti met verse jus, af en toe licht sniffend, kijkt ze vooruit. En nog even terug. Want het ging niet al tijd allemaal vanzelf. Over de vorm: „Vorige week in Heerenveen heb ik superhard ge reden. Als eerste vrouw op een laaglandbaan onder de vier minu ten op de drie kilometer, dat was grensverleggend en heel bijzon der. Dat is het allermooiste van schaatsen: als je de oefening, de techniek, zo goed te pakken hebt dat je alles wat je wil in je hoofd, kan vertalen naar je lichaam. Dat je benen spreken en dat de tijd ook nog eens klopt. Daar hoop je op, dat dat ooit weer samenvalt. Dus het gaat goed met me, dat kan niet anders. Al merk ik wel dat ik op het randje zit, ik ben licht verkouden. Maar daar word ik niet nerveus van, want juist dan zit het in de weg." Over Sotsji: „Wat ik denk dat ik aantref? Een mooie schaatshal en daaromheen één grote bouwput. Dat was in Turijn en Vancouver ook zo, een jaar voor de Spelen. Als het ijs maar goed is, de rest maakt me niet uit. Ik ben heel be nieuwd. Ik heb gehoord dat men sen zomaar hun huis uit moesten omdat er venues voor de Olympi sche Spelen gebouwd moesten worden. Zo, zonder geld te krij gen, doei! Dat vind ik heel erg. En eigenlijk vind ik het dan ongepast om daar op die plek te schaatsen. Maar ik vind het lastig om er écht iets van te vinden. Ik kan wel zeg gen: ik doe niet mee. Maar dan zeggen zij, nou dat is goed Wüst, dan beginnen we zonder jou." Over de BN'er Wüst: „Ik ben me ervan bewust dat ik niet altijd al les kan zeggen wat ik denk of vind. Stel, ik zou twitteren dat ik het oneens ben met de keuze van de paus. Dan staat dat morgen in de krant. Ik moet soms op m'n tel len passen. Maar als het over schaatsen gaat, vind ik dat een me ning mag hebben. Zoals toen ik in mijn column opperde dat all- rounden olympisch moet wor den, en de grote baas Cinquanta reageerde. Toen had ik ineens vijf radiostations aan de telefoon. Maar dat is mooi, het geeft aan dat het schaatsen leeft." Over haar valkuil: „Zoals ik nu ben kan je je niet voorstellen dat je daar ooit hebt gezeten of ooit weer zal komen. Maar ik ben over- traind geweest. Vanaf het begin van het seizoen 2007/2008. En voordat ik weer helemaal fris en fit was, was ik drie jaar verder. Ie voelt je fysiek slecht, maar het gaat op een gegeven moment hand in hand met mentaal. Mijn doorzettingsvermogen, mijn wil om te winnen, brengt me succes sen. Maar het is ook mijn valkuil. Soms moet je over het randje gaan, maar niet te lang. Ik ging zo diep in het rood, zo kapot, dat ik meer aan het afbreken was dan opbouwen. En omdat je pijn zo goed kan wegstoppen, negeer je al le signalen van je lichaam dat zegt: ho, stop, niet verder. Je gaat maar door. Zo'n periode is, op sportief vlak, het ergste dat me zou kunnen overkomen. Maar ik denk niet dat het nog een keer ge beurt. Ik denk dat ik die signalen nu herken en zou ingrijpen." Andres Oper (die er in 2001 tegen Oranje ook al bij was) is met liefst 131 interlands het meest er varen. Estland groeide in de kwali ficatiereeks voor Euro 2012 boven zichzelf uit en werd pas in de play-offs uitgeschakeld door Ier land. Pijpers: „Dat was geen toe valstreffer, denk ik. Het symboli seerde de ontwikkeling van het voetbal hier. En het zat ook, eer lijk gezegd, op bepaalde momen ten mee." Een grootmacht zal Estland ver moedelijk nooit worden. Daar voor is het potentieel (slechts 1,3 miljoen inwoners) te beperkt en ontbreekt een diep verankerde voetbalcultuur. Op een goede dag kan de huidige nummer 89 van de wereldranglijst een luis in de pels van elk topland zijn, zoals Van Gaal in zijn eerste Oranje-re gime ondervond. Maar in eigen huis heeft het Nederlands elftal vrijdag weinig te vrezen, geeft Pij pers toe. „In ons nationale sta dion zijn we tegenwoordig zeker een gevaarlijke outsider. Maar in Amsterdam hebben we normaal gesproken geen kans." Een week later zit opbouwwerker Arno Pijpers wellicht weer op de tribunes in de Meistriliiga. Bij Trans Narva tegen Flora Tallinn bijvoorbeeld, op verwarmd kunst gras. Of misschien wel bij Nom- me Kalju-FC Levadia, de topper van het paasweekend. Voor de lief hebber: er zijn nog kaartjes. Bijna twaalf jaar geleden beleefde het Nederlands elftal een heet avondje in Tallinn. Door drie late doelpunten won Oranje ternauwernood met 2-4 van de Esten. Patrick Kluivert, op de foto duellerend met oud-Roda-speler Andres Oper, maakte in blessuretijd het derde Nederlandse doelpunt. foto Marcel Antonisse/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37