Tellers turven doorgaand Asielzoekerscentrum in Goes wordt omgevormd tot gezinslocatie 30 WALCHEREN MER-commissie spreekt vernietigend oordeel uit over het nieuw gemeentelijk plan Buitengebied. Bereik uw doelgroep met de Recreatiekrant Veere tast natuur aan door Henk Postma DOMBURG - Het nieuwe bestem mingsplan voor het Veerse buiten gebied kan het landschap en de na tuur zo veel schade toebrengen dat het onuitvoerbaar is. Tot dat oor deel komt de Commissie voor de milieueffectrapportage (MER) in een voorlopig advies op de ont werp van het bestemmingsplan. Het komt er op neer dat de ge meente veel huiswerk over moet doen, wil zij bij de uitvoering van het nieuw plan niet steeds in gro te bestuurlijke of juridische pro blemen geraken. De eerstverantwoordelijke wet houder Jaap Melse (SGP) kan nog niet reageren. Zijn woordvoerster deelde gisteren desgevraagd mee dat de kwestie in studie is. De MER-commissie verwijt de ge meente dat ze bedoelingen op tal van punten te vaag heeft omschre ven, waardoor het milieu uiteinde lijk meer schade kan oplopen dan beloofd, te meer daar vergelij kingsmateriaal nogal eens ont breekt of verouderd is. Bij de beoordeling van invloeden op het milieu houdt de gemeente te weinig rekening met verstoren de effecten van landbouw, strand paviljoens, strandslaaphuisjes of verkeer, zoals vervuiling door stik stof, mest of licht, en bedreiging van beschermde dieren, planten of archeologische waarden. Natu- ra 2000-gebieden raken verder verzuurd en vermest, terwijl nu al sprake is van overbelasting. En de Ecologische Hoofdstructuur blijft onafgemaakt. De commissie adviseert de ge meente 'sturingsmogelijkheden' in het plan op te nemen, bijvoor beeld door deelgebieden of zones aan te wijzen waarin bedreigende activiteiten juist wel of juist niet kunnen worden toegestaan. De Recreatiekrant is dé wegwijzer voor toeristen en (dag)recreanten. Ben inspiratiebron voor het plannen van uitstapjes in de periode april tot september. De Recreatiekrant informeert en inspireert en is hét communicatieplatform voor de sector horeca en recreatie. Waarom adverteren in de Recreatiekrant - U bereikt meer dan 165.000 personen door te adverteren in de recreatiekrant - U brengt uw product dichter bij de doelgroepen toeristen en (dag) recreanten - U profiteertwan een speciale aanbieding bij doorplaatsing naar de zomerkrant Verspre idingsgebied: Campings en WV's Walcheren, Noord en Zuid- Beveland, Schouwen Duiveland en Tholen Opiage: 45.000 exemplaren Verschijn data: 24 april3 juli, 17 juli, 31 juli, 14 augustus en 28 augustus 2013 Wilt u zelf alvast ruimte reserveren of meer informatie? Voor informatie en/of reserveringen kunt u contact opnemen met ons verkoopteam: Direct Sales regio Zuid T 088 - 01 39995 E adverteren.zeeland@wegenermedia.nl door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Tientallen tellers van adviesbureau Goudappel Cof- feng hebben gisteren het verkeer in Middelburg geturfd. Ze deden dat in opdracht van de gemeente. Die wil inzicht krijgen in de ver keersstromen op het hele door gaande* tracé (de oude N57) door de stad. De tellingen werden verricht in de spits: van 7.00 tot 9.00 uur en van 16.00 tot 18.00 uur. Twee we ken geleden is ook geteld tijdens de spitsuren. Op de kruisingen op het traject tussen de afslag cen trum van de A58, via Schroebrug en Seisplein richting de Sand- berglaan, stonden tellers opge steld. Zij turfden alle langskomen de auto's en fietsen. De gegevens worden gebruikt voor twee doeleinden, zegt ver keerskundige Rob Vermeer van de gemeente. „Voor afstelling van de verkeerslichten op het traject en om te achterhalen of het tracé wordt gebruikt door verkeer dat ook de nieuwe N57 kan gebrui ken." Want twee jaar na openstel ling van de nieuwe N57 blijken nog steeds veel automobilisten de doorgaande route door Middel burg te kiezen terwijl ze sneller via de N57 zouden kunnen rijden, zegt Vermeer. „Dat komt door ge wenning. Mensen zijn al sinds jaar en dag gewend zo te rijden." Onderdeel van de tellingen is dan ook, vanwege het tweede doel, een kentekenonderzoek. Bij alle kruisingen heeft een teller de eer ste vier cijfers/letters van de ken tekenplaten van de passerende au to's ingesproken in een apparaat je. Deze gegevens worden ver werkt in een computerprogram ma. Door de gegevens te koppe len, krijgen de onderzoekers in zicht in de verkeersstromen en antwoorden op vragen als: welke auto's gaan waar naar toe, waar verlaten ze het doorgaande tracé en hoeVeel automobilisten gebrui ken het hele tracé? Het duurt een paar maanden voor de verkeerstellingen verwerkt zijn en er een advies ligt. Mogelijk door Luc Oggel GOES - Het Centraal orgaan Op vang Asielzoekers (COA) heeft plannen om het asielzoekerscen trum (azc) in Goes om te vormen tot zogeheten gezinslocatie. Dat bevestigt woordvoerder Mar- tijn van de Koolwijk van het COA. Op een gezinslocatie verblij ven gezinnen met minderjarige kinderen die eigenlijk geen recht meer hebben op opvang. Hun asielverzoek is afgewezen en zij moeten het land verlaten. Op ge zinslocaties is sprake van een so ber voorzieningenniveau; alleen de noodzakelijke voorzieningen zijn beschikbaar. Ouders moeten zich dagelijks melden. Voor kinde ren zijn er geen beperkingen, zij krijgen dezelfde voorzieningen als op de andere opvanglocaties. De begeleiding is gericht op terug keer. Het onderdak kan alleen worden beëindigd bij vertrek uit Nederland of als het jongste kind van het gezin achttien jaar is ge worden. Het plan voor Goes is nog heel pril, aldus Van de Kool wijk. „We staan aan het begin van het proces, en willen nog in overleg met de gemeente en de omgeving." Volgens Van de Kool wijk is het azc Goes een 'flexibele locatie', waar alle voorzieningen aanwezig zijn. Het semi-perma- nente azc is bijna twee jaar gele den geopend, maar een half jaar geleden kwam de mededeling dat het per april dit jaar zou sluiten. Het COA is daar weer van terug gekomen, omdat de bezetting van opvanglocaties toch minder snel afneemt dan gedacht. Het is nog niet bekend wanneer Goes een ge zinslocatie wordt Vanuit organisa ties voor kinderrechten is er veel kritiek op gezinslocaties, onder meer omdat er niet genoeg bege leiding zou zijn. Er zijn al locaties in Amersfoort Gilze, Katwijk, Den Helder, Emmen en Bergum. Verkeerstelling bij de Schroebrug. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30