Deelname Burgernet Zeeland mager ZEELAND Beste bolusbakker IVveede Kamer wil maatregelen voor binnenvaart almanak Lift Regionale verschillen bij Zeeuwse cijfers over huisuitzettingen vanwege huurachterstand of hennepkweek. Vooruitblikken in het weblog Op weg naar de Kustmarathon Vrees sluiting van scholen met minder dan honderd kinderen Het voetbal in Estland boekt progressie maar er is nog veel te doen TROFEE 2013 NAAR ZAAMSLAC Keukens www.pzcwonen.nl www.pzc.nl/blogs MT Zo WOENSDAG 20 maart 2013 ZEELAND SPORT Aantal huisuitzettingen stijgt MIDDELBURG - De landelijke koe pel van woningbouwverenigin gen Aedes signaleert een stijging van ïo procent van het aantal huis uitzettingen. Het ging in 2012 om 6750 huishoudens. In Zeeland is er nogal wat verschil tussen de verschillende regio's. L'escaut in Vlisingen heeft in 2011 zeventien woningen effectief ont ruimd na vonnis van de recht bank in verband met huurachter stand. In 2012 zijn dat in totaal 23 adressen geweest vanwege huurachterstand en twee ontrui mingen na een vonnis van de rechtbank over hennepkweek. In 2013 zijn er tot en met 19 maart vijf woningen ontruimd. Bij wooncorporatie RWS in Goes is het aantal uitzettingen wegens huurachterstand in 2012 (acht) niet gestegen ten opzichte van 2011 (negen). Uitzettingen we gens overlast door wiet zijn er he lemaal niet geweest. De RWS ziet de laatste maanden wel een toena me in de huurachterstanden waar voor een deurwaarder is ingescha keld. Vaak kan het echter met be geleiding en een betalingsrege ling worden opgelost. RWS ziet ook vaker dan vroeger mensen met de noorderzon vertrekken. De Schouwen-Duivelandse wo ningbouwvereniging Zeeuwland zette in 2012 twee huurders uit. Zeeuwland verwacht geen stij ging van het aantal uitzettingen. Ook bij wooncorporatie Clavis in Terneuzen neemt het aantal wo ninguitzettingen toe door huurachterstand. In 2011 werden twaalf huurders uit hun huis ge zet, vorig jaar waren dat er zeven tien. Een toename met meer dan 40 procent. In 2011 was er een huurachterstand van 309.000 eu ro. Vorig jaar was dat bedrag op 31 december 316.300 euro. Dat is 2 procent van de totale huursom die binnenkomt. OUWERKERK - Bakker Dees uit Zaamslag mag zich dit jaar de beste bolusbakker van Zeeland noemen. Zijn bo lus sleepte dinsdag op de keuring de hoogste waardering in de wacht. Dees was in 2009 ook al de beste. Bakkerij Bouman uit Oosterland en Van Meijel uit Clinge maken de top drie van 2013 compleet De jaarlijkse wedstrijd van de Zeeuwse afdeling van vakorganisatie NBOV werd gehouden in het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk. In to taal hadden 26 bakkers hun beste product ingezonden. In een afzonderlijke wedstrijd streden ook de jeugdige vakta lenten van de Zeeuwse mbo-opleiding Scalda om de hoog ste eer. Die was voor de bolus van Serena Hollestelle. Ze werkt bij bakkerij Filius in Yerseke. foto Dirk-Jan Gjeltema Alles over MIDDELBURG - Het aantal deelne mers aan Burgernet in Zeeland is met een wervingsactie eind vorig jaar verdubbeld tot 12.000. Dat is ruim 3 procent van het bereik. In de regio Midden- en West-Bra bant heeft 13,2 procent (142.000) van de inwoners zich aangemeld. „We hebben hier dus nog flink wat in te halen, maar voorlopig kunnen we tevreden zijn. Drie tot vier procent was de doelstelling die we ons zelf bij aanvang had den gesteld", zegt adviseur open bare orde en veiligheid Maurits van Belzen van de gemeente Goes. Het beheer van Burgernet gaat over naar de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant. Bin nen de nieuwe politieregio met Zeeland bedragen de operationele kosten van het sms- en mailnet werk dit jaar 120.000 euro. DEN HAAG - De Tweede Kamer wil dat de regering meedenkt over cri sismaatregelen voor de binnen vaart. Een ruime meerderheid steunde dinsdag de motie van PvdA-Kamerlid Albert de Vries uit Middelburg. Minister Schultz had al toegezegd te willen mee denken. Door de crisis komen schippers die hoge leningen heb ben afgesloten voor moderne schepen in de problemen. Na een faillissement worden schepen ge veild en komen tegen dumpprij zen terug in de vaart. Dat zet ver- voersprijzen onder druk. De idee is te voorkomen dat schepen moe ten worden geveild. Ook wordt ge dacht aan een sloopfonds. Tip? redactie@pzc.nl Voor het geval u zich weieens af vraagt of gebeurtenissen die dit hoekje halen echt zijn gebeurd: het onderstaande in elk geval wel, hoe onwaarschijnlijk dat ook lijkt. Het was in de lift van de Goese par keergarage, waar twee dames zich hardop afvroegen waar de letters 'BG' voor zouden staan. Nu is het uiteraard niet zo dat je van elke af korting moet of kunt weten wat die betekent, maar van BG mag dat wel verondersteld worden, behalve als je misschien nog nooit in een lift hebt gestaan. Dat moet bij deze da mes het geval zijn geweest. Hoe dan ook, na lang nadenken waren ze er uit. Beneden Gaan. Tja. Kan ook.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25