SPANX Bekendmaking ontwerp-wijzigingsbesluit van het Natura 2000-gebied Voordelta CONSUMENT 19 Volgende winter komen er diverse 'shapende' leggings, inclusief brede tailleboord over de heuprollen WOENSDAG 20 MAART 2013 Foto's van links naar rechts: Spanx, Maidenform, Hunkemölter, Spanx for men. foto's PR Cotton CoBpreaslon V-Neck flra* Chost 4 Morrows Je elke dag in een harnas van on dergoed hijsen, is voor niemand een optie. Daarom richten de cor rigerende lingeriemerken zich op lichtere, flexibelere en transparan te materialen en het (nog meer) wegwerken van ontsierende na den en zomen. De nieuwste ont werpen zijn aangepast aan het sei zoen en het draagmoment: van minder heftige correctie tijdens een werkdag of een drukkend he te zomerdag tot flinke shaping voor die reünie met oude klasge noten. En zoals dat gaat met trends: in het buitenland gaan ze altijd een stapje verder. Het Britse Marks Spencer introduceerde onlangs de Flatter Me Armwear: kanten mouwen waarmee je de zogenaamde bingowings - ofte wel de gevreesde lubberende arm- vellen - onder controle houdt. Dekkers ziet nog een trend, waar schijnlijk ontstaan door de in vloed van voluptueuze dames zo als Kim Kardashian. „Er is aan dacht voor rondingen, het hoeft al lemaal niet meer plat, recht en in maat 34 of 36 te passen. Rondin gen mogen gezien worden en zelfs geaccentueerd." Niet ieder een zal er blij mee zijn, maar leg gings maken dankzij shapewear een opmars. „Nederland is een leggingland, komende winter ko men er diverse modellen 'shapen- de' leggings inclusief brede taille- boord die over de heuprollen valt en ze keurig bedekt", vertelt Dek kers. Ook sport- en lingeriemer ken zoals Nike of Wolford voegen steeds vaker active wear of sport- kleding toe aan het assortiment, dat verschilt van sportieve tops en broekjes tot badmode. Zelfs de zwangere vrouw wordt niet verge ten. Voor deze groep yrouwen in troduceert Spanx dit voorjaar cor rigerend ondergoed voor billen, rug en bovenbenen. Dit voorjaar staat ons een nieuwe verrassing te wachten: corrigerend herenon dergoed. De Amerikaanse man deed het al sinds 2010 en Dekkers lanceert de producten deze maand op Nederlandse bodem. „We introduceren een synthe tische en een katoenen variant. Ideaal voor mannen die er bijvoor beeld strakker uit willen zien in hun pak. Er is echter wel werk aan de winkel, tijdens de intro ductie bij de verkooppunten ston den sommige winkeliers het eer ste kwartier te lachen." Zelfs voor shapewear is er één brug te ver: nachtmode is nog al tijd ongecorrigeerd. „Niemand wil druk op z'n lichaam voelen in bed. 's Nachts is het tijd om te ontspannen", aldus Dekkers. Voor nu staat er een inhaalslag op d"e agenda. „Nederland heeft soms tijd nodig voor trends. Maar de Nederlander wordt toch zwaarder en heeft minder tijd voor lichame lijke beweging. Iedereen werkt naar de zomer toe en de bladen staan vol met diëten. Soms heb je gewoon een hulpmiddel nodig. Ik zie een toekomst met lades vol shapewear voor me, met voor ie dereen en voor elke gelegenheid een geschikt item." www.hema.nl,www.hm.com, www.hunkemoller.nl, www.chantel- le.com, www.maidenform.com, www.newyorker.de,www.nike.com, www.spanx.com,www.triumph.com, www.wolford.com reageren? consument@depersdienst.nl Ministerie van Economische Zaken De staatssecretaris van Economische Zaken (EZ) maakt, ter voldoening aan artikel 3:12 van de Algemene wet bestuursrecht (Awb), bekend dat zij voornemens is het aanwijzingsbesluit van het Natura 2000-gebied Voordelta (113) van 19 februari 2008 en gewijzigd op 17 februari 2010 (Stcrt. 19 februari 2008, nr. 41; wijziging Stcrt. 17 februari 2010, nr. 2236) te wijzigen. Het ontwerp-wijzigingsbesluit Voordelta (113): Dit ontwerp-wijzigingsbesluit behelst een aanpassing van de begrenzing en oppervlakte van het Natura 2000-gebied Voordelta. Ten eerste wordt het voormalige zeegebied waar de Tweede Maasvlakte is aangelegd aan het gebied onttrokken. Ten tweede wordt de zeewaartse grens verlegd van de rechtgetrokken dieptelijn van 20 meter naar de doorgaande 20 meter-dieptelijn. Waar en hoe kunt u het ontwerp-wijzigingsbesluit inzien? Tijdens de terinzagelegging van woensdag 20 maart tot en met woensdag 1 mei 2013 kunt u het ontwerp-wijzigingsbesluit digitaal raadplegen via de website www.rijksoverheid.nl/natura2000. Daarnaast kunt u de papieren versie inzien op de vestiging van het Ministerie van Economische Zaken, Bezuidenhoutseweg 73,2594 AC Den Haag. Houd daarbij rekening met de reguliere openingstijden. Reageren op het ontwerp-wijzigingsbesluit Belanghebbenden hebben het recht om tijdens de gehele termijn van zes weken te reageren door een zienswijze, oftewel gemotiveerde reactie, kenbaar te maken. U kunt uw zienswijze schriftelijk per post of digitaal via internet indienen. Uw digitale reactie kunt u van donderdag 21 maart 2013 tot en met woensdag 1 mei 2013 versturen aan: zienswijzenatura2000(a)minez.nl. Uw schriftelijke reactie kunt u tot en met woensdag 1 mei 2013 sturen naar: Ministerie van Economische Zaken t.a.v. Natura 2000/ontwerp-wijzigingsbesluit Voordelta Postbus 20401,2500 EK Den Haag Uw gemotiveerde reactie dient ten minste uw naam en adres te bevatten, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waar u op reageert en een opgave van de reden(en) waarom u zich niet met het ontwerp-wijzigingsbesluit kunt verenigen. Waarop kunt u reageren? U kunt alleen reageren op het gewijzigde onderdeel van het aanwijzingsbesluit Voordelta, in dit geval op de wijziging van de begrenzing van het Natura 2000-gebied. Op de andere onderdelen, zoals de selectie en instandhoudingsdoelstellingen, kunt u niet reageren omdat deze reeds eerder zijn vastgesteld. Wat gebeurt er met uw reactie? Na afloop van de terinzagelegging van zes weken worden de reacties gebundeld. Iedereen die een zienswijze heeft ingediend, ontvangt een ontvangstbevestiging. Mede op basis van de zienswijzen neemt de staatssecretaris van EZ het wijzigingsbesluit. Op dit besluit kunnen belanghebbenden te zijner tijd beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Als indiener van een zienswijze krijgt u bericht over het definitieve wijzigingsbesluit. Nadere informatie Meer informatie over Natura 2000 en gerelateerde onderwerpen vindt u op de website www.rijksoverheid.nl/natura2000. Via deze website kunt u ook de documenten die ter inzage liggen downloaden. Voorvragen over Natura 2000 of het opvragen van (achtergrond)documenten kunt u op werkdagen van 8.30 uur tot 16.30 uur contact opnemen met het DR-Loket, telefoon 0800 - 22 333 22 (gratis).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19