BUITEN 17 -f WOENSDAG 20 MAART 2013 En ja hoor....wij moeten weer door de sneeuw! foto J.M.V. Schouwenaar, Biezelinge Door de wind bleven de sneeuwvlok ken plakken aan het raam. foto Maarten Eijkman, Zaamslag Maandag 11 maart hadden mijn kleuters hun dikke jas sen en wanten weer nodig! foto Nellie van Dijk, Vlissingen File! foto Matthies Eijkman, Zaamslag Van de och tendzon genie ten op de Nol- ledijk in Vlis singen. foto Elvis Rademaker een feest." Eileene is equicoach - hoe kom je in balans met je paard? De ruim te rondom het huis gebruikt ze voor ses sies met paarden. Haar laatste aanwinst is Elviria Eyecatcher, een getraumati seerd jong paard dat met veel geduld en liefde een heropvoeding krijgt. Eileene is niet de enige paardenliefheb ber in de buurt. Op de Siguitsedijk 23 stappen we binnen bij van Paul Paree. In zijn zadelmakerij staan houten paar den met gareel en zadel, keurig op een rij. In het atelier liggen stugge stroken leer op de werkbank. „Hiigleer", zegt Paul. Hij is de zesde generatie zadel- en tuigmakers in dit familiebedijf dat is op gericht in 1810. Vijftien jaar geleden stapte hij in de zaak. „Ik leerde het vak van mijn oudoom Jan, mijn vader was toen al overleden. Wat ik nog wel heb overgenomen van mijn vader en mijn opa is de kennis van alle leersoorten." Paul praat graag over paarden, gareel, za dels en tuig. Maar wij moeten verder. Over de dijk wandelen we verder naar het Donkere Weegje, richting de nieu we huizen aan de Schuttershofstraat en Ridderhofstraat. Daar wachten de kers verse huiseigenaren op het voorjaar om hun tuin te kunnen inrichten. Aan de voorkant van de huizen is de gemeente al bezig met het planten van hagen en bomen. We wandelen richting Witte Dam. Op de hoek met de A. de Koningstraat hou den we even stil bij de herdenkingspla quette van de Zuid-Bevelander Andries de Koning. Een verzetsheld die in Am sterdam is gefusilleerd. Er tegenover is 's Lands Welvaren, het laatst overgeble ven café in het dorp. Op de andere hoek was café de Kroon. Hier zijn jaren gele den seniorenappartementen gebouwd. Het zou zomaar zo kunnen zijn dat en kele huidige bewoners hier ooit over het biljart hingen of met een pint aan de toog zaten. Langs de supermarkt wandelen we naar het eind van de A. de Koningstraat. Daar gaan we rechtsaf, de Vreelandse- dijk op. We kijken uit over een kleine polder, de Kaneelpolder. Via de Zwaaksedijk lopen we richting buurtschap Langeweegje. Via een pad langs de spoorlijn Goes-Hoedekenskerke komen we op de Lange Mairedijk bij de Zwaakse Weel, een natuurgebied in handen van Natuur monumenten. Moeilijk voor te stellen dat de Zwake ooit een drukbevaren getij- denkreek was. De stilte die we nu op de omliggende paden ervaren, werkt loute rend. In alle rust wandelen we over de Vlieguitsedijk en de Stelsedijk terug naar de Siguitsedijk. Peter Kempe heeft gelijk: dit is het mooiste ommetje van Kwadendamme.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17