U EN UW NIEUWE WINTER 16 BUITEN Ingekapseld tussen kronkeldijkjes in de Zak van Zuid-Beveland ligt Kwadendam- me. Echte kwidammers houden van hun dorp en maken graag tijd vrij voor een feestje. Ze vieren carnaval of halen de we reld naar zich toe met een bluesfestival. Vandaag is het rustig in het dijkdorp en maken we een wandeling over beboomde dijken en lieflijke weggetjes, langs kreken, welen en monumentale hoeves. volgende week: u en uw ommetje door Elian van't Westeinde We hadden goed gegokt. Dat wil zeggen: de weervrouwen en -mannen hadden het bij het rechte eind. De verzuchting 'is die winter nou nog niet voorbij' hebben we heel vaak gehoord. Het antwoord op die vraag is overigens simpel. Want, wederom afgaand op de weervoorspeliers, zit er volgende week opnieuw vorst in de lucht. De van alle fut beroofde tul pen vinden we wel een mooie verbeelding van de weigerachtige lente: zo voelen we ons langzamerhand na de zoveelste nachtvorst. Welke foto's volgende week woensdag 27 maart? We twijfelden, het is te vroeg om beelden van de lentetuin te plaatsen. Dat doen we in april wel. Nu gaan we ervan uit dat u behoefte hebt aan buitenlucht. Dus, voor volgende week, graag foto's van uw favoriete ommetje! Zet uw foto('s) (1 MB, 200 dpi) met een korte toelichting in het album 'Buiten: U en uw...' op www.pzc.nl/foto. Daar kunt u alle ingestuurde foto's bekijken. Een selectie wordt in de krant gepubliceerd. Kwïdamme houdt wel van een feestje Afstand: 9,5 km 1. RK Meisjesschool 2. Zadelmakerij van Paul Paree 3. Donkere Weegje 4. Monument verzetsheld 5. Kaneelpolder 6. Wandelpad langs spoor Goes-Borsele 7. De Zwaakse Weel Zet uw foto('s) voor maandag in het album buiten: u en uw... op www.pzc.nl/foto Ondanks de kou kan de kleine zwarte zwaan door de dikke donzen jas overleven, en 's nachts lekker onder moeders veren, denk ik. foto Piet Grim, 's-Heerenhoek Vrijdag 8 maart zette ik een bos statige tulpen op de tuintafel in het zonnetje. Twee dagen later had de vorst er dit van gemaakt, foto Nellie van Dijk, Oost-Souburg Fier reikt de toren van de Boni- faciuskerk in Kwadendamme naar de hemelsblauwe lucht. Deze spitse reus is het niet te missen startpunt voor onze wandeling. Aan de overkant van de straat staat de voorma lige Rooms Katholieke lagere meisjes school St. Gerardus Majella. De jongens kregen les in een gebouw aan de andere kant van de kerk. Iemand die zich de ge scheiden klassen nog heel goed kan her inneren is Peter Kempe (56), drummer van The Juke Joints. Zijn roots liggen in Kwadendamme en nog steeds is dit dorp zijn woonplaats. Tijdens een praatje vragen we ons af waarom deze levenslustige bluesmuzi kant in dit rustige dorpje bleef wonen. Al snel is het duidelijk: Peter haalt letter lijk de wereld naar zich toe met de orga nisatie van het jaarlijkse Bluesfestival. Dat doet hij samen met zijn maat Kees Wielemaker uit Oost-Souburg. In mei is het weer zo ver. Dan veran dert Kwadendamme voor de 21ste keer in Bluestown. Drie dagen lang genieten honderden bluesliefhebbers van de mu ziek en van elkaar. „Ze komen overal vandaan", zegt Peter. „Net als de muzi kanten. Amerika, Italië, Frankrijk, Enge land. En iedereen vindt het prachtig, de meesten komen hier al jaren. Als op nieuwjaarsdag de voorverkoop start, hangen mensen massaal aan de lijn. 't Lijkt wel een soort Kustmarathon." Kwi- damme houdt wel van een feestje. En de kerk doet gezellig mee. Ter afsluiting van het bluesweekend houdt de pries ter in de kerk een gospelmis. Naast zijn passie voor muziek is Peter een liefhebber van een stevige wande ling. Zeker vier keer per week gaat hij er op uit. Meestal wandelt hij rondom de Zwaak se Weel, een natuurgebied dat tegen het dorp aan ligt. Op een plattegrond wijst hij ons op de route die leidt over onver harde wegen en bloemdijken. „Een rondje van ongeveer een uur. Het mooi ste ommetje van Kwadendamme." We passen meteen onze vooraf uitge stippelde route aan en lopen vanaf de Jo- han Frisostraat via de Sportweg naar de Siguitsedijk waar de weg naar beneden loopt naar de Fransjes weg. In het eerste stuk woont Eileene Rouppe van der Voort. Letterlijk en figuurlijk een buutendie- ker. De geboren Amsterdamse geniet sinds 2008 van het rustige dorpsleven. „Meer dan dat", zegt ze. „Ik voel me hier goed thuis. Mensen zijn bereid te helpen, zonder bemoeierig te zijn. Ze zijn geïnteresseerd in elkaar, zonder al te nieuwsgierig te worden. De katholie ke inslag van de mensen is gezellig; als er reden is voor een feest, dan vieren ze

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 16