Renegades of Funk wint NK bij eerste deelname Bijou Nanne 22 WALCHEREN Schellach wint prijs met hangop Modezaak opent in Arnemuiden Domburg is brasserie rijker Middelburg heeft de boekhouding van de bouwput nog eens doorgespit. De schade blijkt nog groter. Ondernemersplein Bouwput blijkt nog duurder te zijn door Theo Giele middelburg - Het bouwputfiasco heeft de gemeente Middelburg tot nu toe 17,3 miljoen gekost. Dat blijkt een nieuw overzicht dat het college van B en W heeft ver strekt na vragen van D66. Aanleiding voor de vragen was een publicatie in deze krant. In ja nuari vroeg en kreeg de PZC van de gemeente een overzicht van de kosten van de bouwput aan de Zuidsingel. Nu blijken die kosten toch nog hoger te zijn uitgeval len. In het vorige overzicht ont braken onder meer de rentelas ten (532.000 euro), kosten exter ne advisering (749.000 euro) en schadevergoeding aan omwonen den (273.000 euro). De vraag van de PZC ging over de bouwput zelf, waarin een par keergarage zou komen, en niet over gemaakte kosten voor het theater dat op die parkeergarage gebouwd zou worden. Dat over zicht was voor D66 aanleiding tot vragen omdat de fractie vermoed de dat niet alle kosten waren ver meld. Op het stadskantoor is ver volgens de hele boekhouding in dit dossier nog eens bekeken. Meer dan duizend boekingen zijn geanalyseerd en toegeschreven aan verschillende posten. Dat heeft: een nieuw overzicht opgele verd. Totaal heeft de gemeente 19,6 miljoen euro uitgegeven. Toen in 2005" de gemeenteraad een streep haalde door de bouw van het theater was er al 5 mil joen euro aan voorbereidingskos- ten uitgegeven. Om van de con tracten voor de bouw van de nieu we schouwburg af te komen, moest de gemeente nog eens 2,7 miljoen betalen. Tegenover de in totaal 19,6 mil joen aan uitgaven staat 2,3 mil joen euro aan inkomsten. Het 17,3 De bouwput aan de Zuidsingel, de voorbereiding voor de bouw van het theater en het afblazen van het pro ject hebben de gemeente Middelburg per saldo 17.337.000 euro gekost leeuwendeel is een schadevergoe ding van 1,9 miljoen die de bou wer van de put, Mobilis (voor heen TBI Voormolen) aan de ge meente moet betalen. In januari .trof de gemeente een schikking met de bouwer. In antwoord op vragen van de Lokale Partij Mid delburg heeft het college van B en W het verloop van het arbitra geproces tussen de gemeente en bouwer beschreven. In november 2009 eiste de gemeente nog bijna 16 miljoen. Toen tijdens de proce dure vast kwam te staan dat er sprake was van een gedeelde ver antwoordelijkheid, verlaagde de gemeente haar claim tot 3,8 mil joen. Uiteindelijk is men op de helft uitgekomen: 1,9 miljoen. Netto heeft de hele zaak de ge meente slechts 1,1 miljoen opgele verd doordat er ruim 8 ton aan ju ridische- en andere kosten in de arbitragezaak zijn gemaakt. B en W schrijven: 'De juridische posi tie van de gemeente was als ge volg van een eenzijdig besluit van de gemeente om geen thea ter meer te bouwen aan de Zuid singel niet sterk." De gemeente hoopt de woningen rond de bouwput te verkopen en verwacht dat die 725.000 euro op brengen. De bouwput heeft de ge meente voor één euro verkocht aan de Walcherse Bouw Unie, te genwoordig Heijmans Bouw. Die heeft op eigen kosten de put gere pareerd, maar heeft er nog geen bestemming voor gevonden. middelburg - De hangop van kaas boerderij Schellach in Middelburg heeft de landelijke Cum Laude verkiezing gewonnen in de catego rie 'overige boerderijzuivel'. De verkiezing wordt jaarlijks gehou den om de lekkerste boerenkaas en andere zuivel die echt op de boerderij gemaakt is te prijzen met een keurmerk. Smaakdeskun- digen beoordeelden de hangop van Schellach tijdens een proeve- rij met een 9,5 en roemden de 'fij ne en zalvige structuur'. Vorig jaar nam Schellach de Cum Laude troffee voor lekkerste boerenboter in ontvangst. arnemuiden - Speciaalzaak RMU-mode heeft vrijdag haar deuren geopend aan de Lang straat 17 in Arnemuiden. Toen Mo dehuis Janny in december vorig jaar haar deuren sloot nam Corri- na Bezemeer de zaak over en toverde het pand om in een mo dernere modewinkel met een uit gebreider assortiment dan voor heen. RMU-mode heeft babykle- ding, ondergoed, pyjama's en da- mes- en herenmode. domburg - Na een bouwperiode van ongeveer drie jaar heeft burge meester Rob van der Zwaag Bras serie Domburg woensdag offici eel geopend. De nieuwe horecage legenheid aan de Wijngaardstraat 17 is een typische brasserie die ge rechten serveert die gerelateerd zijn aan de brasserie van vroeger en die waar mogelijk werkt met producten uit de streek. doet 't gewoon middelburg - Het HipHop/Street- dance team Renegades of Funk van dansschool MoveslZeeland is zon dag Nederlands kampioen gewor den in de categorie 'nieuwkomers onder de 18 jaar. Het team bestaat uit jongeren van Walcheren en Zuid-Beveland. Drie weken geleden kwalificeerde het demoteam Renegades of Funk zich voor het NK. Dat was een knappe prestatie van het nieu we team, dat niet eerder aan wed strijden had meegedaan. En daar is nu dus ook nog een nationale ti tel aan toegevoegd. Renegades of Funk deed mee bij de 'nieuwkomers onder de 18 jaar'. In totaal streden zestien teams om de titel. Nu ze Neder lands kampioen zijn, mogen ze in april meedoen met het Europees Kampioenschap in Kalkar (Duits land) én met het wereldkampi oenschap in augustus in Glasgow. Het demoteam Renegades of Funk bestaat uit Cynthia Rehatta, Sheniva Wijverman en Sisley de Nooijer uit Middelburg, Nkuella Alexander uit Oost-Souburg, Gishlaine Lobles uit Vlissingen, Victor Arends uit Kapelle, Robin Brand uit Heinkenszand en Alma Kajtazi en Almedina Spahi^ uit Goes. door Wendy de Jong vlissingen - Het viel Marian de Vis- ser-Masius op dat haar dochter vaak sieraden kocht in grote ste den als Amsterdam en Rotterdam. Ze realiseerde zich dat er op het gebied van trendy en betaalbare sieraden weinig voorhanden was op Walcheren en zag een gat in de markt. Vrijdag 15 maart opende ze daarom Bijou Nanne aan de Kleine Markt in Vlissingen. Tientallen armbandjes, oorbellen, kettinkjes, piercings en andere sie raden glinsteren je tegemoet als je de winkel binnenstapt. Op gro te rode panelen hangt alles netjes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22