'De Zeelandbrug is een icoon' PZC Cyprus krijgt bij reddingsplan van economie ruimte om meer te heffen op mensen met grotere tegoeden. Mlumenl Te veel saus Conflict tussen AH en FNV zit muurvast Positieve boodschap van omstreden Khalid Yasin Lichte Té^W buien, Word ook abonnee! Glashandel MELIESTE DESTELLING UW MENING 293 reacties CEZOND ZEELAND BINNENLAND DINSDAG 19 maart 2013 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT editie: Walcheren 255e jaargang nr. 66 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 7° spaarder ontzien Kleine BRUSSEL - Cyprus krijgt de ruimte om met de percentages van de hef fing op spaargeld te schuiven. Dat bleek maandag uit de verklaring van de voorzitter van de euro- groep, minister Jeroen Dijssel- bloem. Hij kwam daar maandag avond mee na telefonisch overleg tussen de ministers van Finan ciën van de eurolanden. De Cypriotische autoriteiten zul len een meer progressieve spaar dersheffing invoeren dan eerder was afgesproken, mits de maatre gelen het beoogde bedrag halen. Ook moet de aanpassing van de heffingen geen effect hebben op het totaalbedrag dat Europa aan steun heeft toegezegd, 10 miljard euro. Zaterdag kwam de eurogroep overeen dat spaarders met tegoe den tot ïoo.ooo euro een eenmali ge heffing van 6,75 procent moe ten betalen. Grotere tegoeden zou den met 9,9 procent worden be last. De kleine spaarders zouden bij een meer progressieve heffing beter af zijn De maatregelen moeten 5,8 mil jard euro opbrengen. Er ontstond veel commotie, vooral over de hef fing voor kleine spaarders. Veel Cyprioten poogden hun geld van de bank te halen. De eurogroep benadrukt dat kleine spaarders an ders behandeld moeten worden dan grote spaarders. Kleine spaar ders in Europa kijken argwanénd naar Cyprus. Ook de beurzen rea geerden negatief. De vrees bestaat dat ook spaarders in andere lan den moeten bloeden voor plan nen die gericht zijn op redding van de economie in eigen land. O pagina's 8, 9 en 10: Zenuwen bij kleine spaarders; Dubieuze roebels Ga naar www.pzc.nl/abonneren De Zeelandbrug is de 1233e brug die als rijksmonu ment wordt aangewezen. „Zeer terecht dat de Zeelandbrug op de lijst staat. Maar Oostburg en Walcheren vallen helemaal buiten de boot." David Koren, adviseur cultuurhisto rie en monumenten van Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland „Toeristen zijn op zoek naar landmarks, waar ze mee op de foto willen. De Zeelandbrug is zo'n plek." Patrick Polie, directeur VW Zeeland „Die brug is een heel mooi werk. Het is een pronkstukje voor Zeeland." Anja Scheermeijer, eigenaresse restaurant De Zeelandbrug „Toen de brug kwam, konden we makkelijker naar elkaar toe.' Ria van Felius en Joop Kristelijn uit Scharendijke De glashandel voor Zeeland www.meliesteglas.nl MIDDELBURG - ledereen is het er over eens: de Zeelandbrug is een icoon voor de provincie en staat daarom terecht op de lijst van ge nomineerde rijksmonumenten uit de periode 1959 tot 1965. Minister Jet Bussemaker presenteerde de lijst maandag in Eindhoven. Maar met twee monumenten op de lijst van 89 waardevolle bouw werken, komt Zeeland er wel wat bekaaid van af, vindt David Ko ren, adviseur cultuurhistorie en monumenten van de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland. Behal ve de Zeelandbrug is alleen de Pasveersloot in Dreischor genomi neerd. Koren: „Oostburg en Wal cheren vallen helemaal buiten de boot, terwijl de overheid die plek ken aanwees als gebieden die be langrijk waren voor de wederop bouw. Ik had me daarom kunnen voorstellen dat bouwwerken in die plaatsen op de lijst stonden. Op de lijst over de periode 1940 tot 1958 die in 2007 samengesteld is, staan ook maar drie Zeeuwse bouwwerken. De focus ligt bij de ze lijsten vaak op de Randstad." De toeristenkerk bij Dishoek had volgens Koren bijvoorbeeld op de lijst kunnen staan. „De openlucht- kerk werd gebouwd om katholie ke toeristen uit Noord-Brabant en Limburg te bedienen die op va kantie gingen naar de kust. Het is een heel bijzonder type kerk in Nederland." Directeur Patrick Polie van de VW Zeeland noemt de Zeeland brug 'heel kenmerkend' voor de provincie. Het is een trekpleister voor toeristen. „Mensen zijn op zoek naar landmarks, waar ze mee op de foto kunnen en waar ze van kunnen zeggen 'daar ben ik geweest'. De Zeelandbrug is zo'n plek." Ria van Felius (65) en haar man Joop Kristelijn (68) uit Scharendij ke werden door de bouw van de Zeelandbrug dichter bij elkaar ge bracht. De twee kregen verkering op het mosselfeest in Zierikzee, in 1963. Van Felius: „Ik woonde in Zonnemaire en hij in Middelburg. Elk weekend gingen we naar el kaar toe. De reistijd was lang, want de pont deed er een half uur over en je moest vaak wachten. Toen de brug kwam, konden we makkelijker naar elkaar toe." Hardglazen deuren Monumentengias HR" isolatieglas Douchecabines Interieurglas Glas-in-lood ÉÊiï Spiegels NIJVEL - Mare Dutroux zegt dat hij te veel saus krijgt bij zijn vlees. De tot levenslang veroordeelde kindermoordenaar pikt het niet dat de gevangenis in Nijvel geen rekening houdt met zijn zeiler- zonnen dieet. Ik vind de Zeelandbrug prachtig Reageer op pzc.nl De Nederlandse eredivisie is de spannendste competitie van Europa EENS Ml 34% ONEENS 66%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1