De Schelde moet ook in tweede derby buigen Job de Feijter wint Krokusloop RKHAV Verschueren en Diva Zeeuwse amazones stelen de show zijn aan promotie toe 14 SPORT ATLETIEK De twintigste editie van de Zwinstedenloop in Sluis is vooral populair bij de Belgische lopers. MICHEL SCHRIER TWEEDE OP DE TIEN KILOMETER door Ko Mechielsen TERNEUZEN - De tweede Zeeuwse waterpoloderby dit seizoen tus sen De Schelde en DZK is op nieuw ruim gewonnen door DZK: 1-7 In de Vliegende Vaart in Terneu- zen kwam DZK op o-i via Sjoerd Leijnse. In het tweede kwart kon De Schelde langszij komen, maar Niek Kampman schoot een straf- worp zwak in en doelman Mees Leijnse stopte de bal. Uit de tegen aanval maakte Levy Kort 0-2. Na de 0-3 van Bas Mechielsen kwam De Schelde via Mark Leg- ters terug tot 1-3. Alles leek moge lijk, maar daarna nam DZK het heft in handen. Jordy de Nood, Lennard Swennen (2x) en weer en Jordy de Nood zorgden alsnog voor een forse zege van de Wal- cherse kampioenskandidaat. De Bruinvis-De Krabben 6-6: Derdeklasser De Bruinvis speelde een goede wedstrijd tegen De Krabben. Bij 3-2 kwamen de Sas- senaren voor het eerst op voor sprong. Via 5-4 en 5-6 maakte De Bruinvis in de laatste minuut ver diend gelijk. Scores De Bruinvis: Danny Soetens 3, Jeroen Kamp 2 en Gert Jan Ra- mondt 1 maal Keeper Levien de Blaey en verdediger Cees van Houwelingen proberen een schot van DZK-speler Rouwendaal te blokken, foto Peter Nicolai HULST - Atletiekclub RKHAV vier de zaterdag haar zestigjarige be staan met het crosskampioen schap op de Liniedijk. De pupil len mochten het spits afbijten in de wedstrijd die ook wel bekend staat als de Krokusloop. Amber de Bruijn kwam na 6.22 minuten als eerste over de meet De overige ca tegorieën startten vervolgens ge zamenlijk. Edwin de Jaeger ging als eerste het bos in, maar moest vlak voor het ingaan van de twee de ronde Job de Feijter laten gaan. De zeventienjarige loper, die in deze wedstrijd meedeed als se nior, bouwde zijn voorsprong ge staag uit en klokte na 7200 meter een tijd van 26 minuten en 57 se conden. Monique Allefs was de snelste bij de vrouwen. Verder wonnen Anouk Hemelaar (Meis jes D), Mart Bouwers (Jongens D), Floortje Brouwer (Meisjes C), Julie van Damme (Meisjes B) en Dennis Thuy (Jongens B) bij de ju nioren. RKHAV zal dit jaar nog verschillende andere sportieve ac tiviteiten organiseren in het ka der van het zestigjarige bestaan. Zwinstedenloop als trekpleister door Mitchell Minnaard SLUIS - De twintigste editie van de Zwinstedenloop in Sluis was zondag niet alleen een hardloop wedstrijd, maar ook zeker een toe ristische trekpleister. „Zeker ne gentig procent van het deelne mersveld bestaat uit Belgen", zei Willy Schram, voorzitter van de stichting Zwinstedenloop Sluis, daar na afloop over. Het was dan ook niet verrassend dat een Belg de wedstrijd over 21 kilometer won. Stijn de Vulder kwam als eerste over de finish op de Markt van Sluis na 1 uur, 6 minuten en 41 seconden. Dat er veel Belgische hardlopers deelnamen aan de halve mara thon in Sluis was goed te merken in de einduitslag. Vanuit Neder land was er minder animo voor de wedstrijd. De snelle Zeeuwse mannen ontbraken door allerlei redenen. Erwin Harmes mag voor lopig niet hardlopen wegens een ontsteking, Michel Schrier liep de tien kilontëter in Sluis en Tim Ple- ijte liep vorige week nog de halve marathon tijdens de CPC. Eerste Zeeuw was zondagmiddag Edwin de la Ruelle op plek 32. Winnares bij de vrouwen was Ria Thienpont. De Belgische atlete kwam voor de vierde keer in haar carrière als eerste vrouw over de finish op de Groote Markt in Sluis. „De Zwinstedenloop zet ik altijd graag in mijn agenda. Vorig jaar kon ik er jammer genoeg niet bij zijn, want mijn conditie was toen niet goed genoeg", gaf de winnares uit Brugge na afloop aan. Ook de winnaar van de halve marathon loopt graag in Sluis. „We worden in Nederland altijd goed verzorgd. In België worden de atleten nooit zo gerespec teerd", gaf Stijn de Vulder na af loop de reden voor de in grote ge- talen aanwezige landgenoten. Naast Thienpont en De Vulder kwamen er nog zo'n 990 deelne mers uit België naar de Zeeuws-Vlaamse stad afgereisd. De populariteit van het evene ment in België heeft ook met de datum van het evenement te ma ken, denkt de voorzitter van de stichting Zwinstedenloop Sluis. „We houden dit evenement al twintig edities lang op de derde zondag van maart", legt Schram uit. „Bij onze zuiderburen zijn er op die dag niet veel hardloopwed strijden. Daarnaast hebben wij op een dag als vandaag ook het voor deel dat er een koopzondag is." Want de Zwinstedenloop trekt niet alleen hardlopers naar de stad toe, maar ook een hoop koop grage familieleden van de atleten. „Wij merken dat deelnemers vaak naar andere wedstrijden met zijn vieren in één wagen komen en hier is het juist andersom. Hier ko men de deelnemers apart van el kaar met hun familie naar Sluis toe, want die sturen ze tijdens de wedstrijd de winkels in", consta teerde Schram na afloop. Niet alleen de Belgische deelne mers speelden een grote rol in de jubileumeditie van de sterk bezet te hardloopwedstrijd in Zeeuws-Vlaanderen. De wind was voor de snelste man van de dag de gehele wedstrijd een sto rende factor. „Ik was al na vijf ki lometer verlost van al mijn con currenten. Ik liep dus lang alleen, met de wind keihard tegen", blik te De Vulder terug. Thienpont kon bij de vrouwen het beste met die wind omgaan. Zij kwam als eerste over de eindstreep in een tijd van 1 uur, 21 minuten en 24 se conden. De Belgische had daar wel een reden voor: „Dit parkoers ligt mij wel. Ik woon zeifin Brug ge, dus ik ben binnen een niet al te lange tijd in Sluis. En je loopt als het ware toch naar België toe, dus dat zal de voornaamste reden zijn dat er zoveel Belgen vooraan lopen", redeneerde Thienpont. Michel Schrier uit Vlissingen was zondag de meest succesvolle Zeeuw op de Tien van Sluis tij dens de Zwinstedenloop. De at leet van Dynamica eindigde op de tien kilometer net achter winnaar Cedric Van de Putte in een tijd van 31.17 minuten. Tim van den Broeke was de snel ste op de Vijf van Sluis. De Vlissin- ger klokte een tijd van 15.22 minu ten. door Lucien Roelandt door Lucien Roelandt AXEL - Petra Verschueren was zater dag in de dressuurwedstrijd van Luctor et Emergo in manege De Beatrixhoeve in Axel met Diva op permachtig in de klasse L2. In de in handicap verreden klasse M was Marijke van Giesen met Solitaire nipt de beste. Petra Verschueren liep In de warmloopronde met de Spiel- berg-dochter met 65,33 procent naar de zege. De combinatie uit Hoek bleef de Belgische Jasha van Landschoot met Gribaldi-dochter Banoulc bijna twee procent voor. In de herkansing stuurde Ver schueren de merrie met 65,66 pro cent naar haar tweede zege. De combinatie sloeg een gat van ruim twee procent met Els Koster uit Koewacht met de merrie Cean- te. „Diva is klaar voor de promo tie. Ik heb daarvoor al winstpun ten zat. Maar vanwege haar leef tijd mag ik met haar pas in april naar-Mi. Ik kijk er naar uit. Ik ben aan een nieuwe uitdaging toe", vertelde Petra Verschueren. Marijke van Giesen won in M met Solitaire beide proeven. In de eer ste proef behaalde de amazone uit Zaamslag met de Voltaire-zoon met 64 procent een nipte over winning. Resy van Harn uit Bier vliet werd met de hoogdrachtige Vowendy met 63,66 procent twee de. In de tweede proef eindigde- Marijke van Giesen met 64 pro cent gelijk met Annabel Contant uit Oostburg met Ubrinica onder het zadel. Maar dankzij het beslis sende onderdeel - rijvaardigheid en effect van de hulpen - trok Van Giesen de overwinning naar zich toe. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De springtour Zeeland competitie lok te zaterdag een massa ruiters naar Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joos- land. De Zeeuwse amazones kwa men sterk voor de dag. Wilma Stouten toonde zich met Stoutens Zidane de beste in het ZZ. In Z ging Imke Kort uit Le- wewdorp met de Perhaps van het Molenvondel afstammeling Amaai onder het zadel met de hoogste eer strijken. En in M was het oranje erelint een prooi voor Sandy den Exter uit Kortgene met de Lux-zoon Toto. In L kwam Margreet Walraven met Bjendo een fractie te kort voor de zege. De Dortenaar Dennis Schale- kamp was met de Franco afstam meling Canon in de barrage drie- tiende seconde sneller dan de amazone uit Veere met de Phin Phin-zoon. De stuurmanskunst van de ruiters en vermogen van de viervoeters werd door Rens Wondergem uit Gapinge met zijn selectieve gebouwde parkoersen flink op de proef gesteld. Maar het niveau bleek hoog. In iedere ru briek wist zich een groot aantal combinaties voor de barrage te plaatsen. Met een spannende barrage zorg den de jumpers in ZZ voor een fraaie afsluiting. Wilma Stouten had de ondankba re taak om met de ruin Stouten's Zidane de beslissende ronde te openen. Als een raket schoot de amazone uit Serooskereke met de Chin Chin-zoon zonder in de buurt van het hout te komen in 33.47 seconden over zeven hinder nissen. Naar later bleek gooide de combi natie hiermee de deur voor haar achtervolgers in het slot. Yvonne Jakobsen uit Grijpskerke toonde zich met de merrie Au- si-ausi wel een fractie sneller. Maar door de snelheid sprong de Nassau-dochter iets te vlak en trok ze met de finish in zicht twee palen naar de bodem. Nick van der Graaf leek met Zazi- ka het feestje voor Wilma Stou ten nog te bederven. Met het mes tussen de tanden ging de Rotter dammer met de Numero Uno-zoon op jacht naar de zege, maar kwam daarvoor tweetiende tel tekort. „Soms zit het mee en soms zit het tegen, maar nu liep het super. Na bijna een jaar zonder overwin ning mag dit ook wel weer eens een keer. Het was een parkoers waar de nodige technische proble men opgelost moesten worden en de hindernissen stonden hoog ge noeg. Maar Zidane pakte goed aan en dacht goed mee. Ik ben dan ook ontzettend blij met deze over winning", vertelde de zichtbaar tevreden Wilma Stouten na af loop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 88