Van de Wiele wint Eén punt driebanders Nipte zege voor YVC SPORT 13 Belgische olympiër in Marathon Zevla Oemoemenoe moet wachten op titel Hulster driebanders krijgen te weinig r MAANDAG 18 MAART 2013 w-5 Douwe Boerbooms van Olympia (links) duelleert met Wouter Smet van Rapide. foto Peter Nicolai kwam daar verandering in. Uit een chaotische situatie opende Tatsjana van de Eynde de score. In de tweede helft was het spel- beeld wat rommelig. Toch was ook in die periode Rapide de bo venliggende partij. Dat resulteerde in de 25e minuut in 2-0 via een verzilverde strafbal van Tatsjana van den Eynde. Zij nam op aangeven van Lauren Za- man even later ook de derde tref fer voor haar rekening. In de slot fase scoorde Barendrecht tegen. Rapide kwam daarna nauwelijks nog in de problemen. Derde klasse. Prinsenbeek-Wal- cheren 2-1 (2-0): Walcheren was het meest in balbezit, maar keek bij de doelwisseling wel tegen een achterstand aan van 2-0. In de twintigste en dertigste minuut scoorde Prinsenbeek uit een straf- corner. Na rust was het veldover- wicht van Walcheren nog groter! Toen halverwege die periode Adriënne Krijnen de aansluitings treffer voor haar rekening nam, leek er meer te halen voor de be zoeksters. Op het beslissende mo ment verzuimde Walcheren ech ter de gelijkmaker te scoren. door Aector Dooms AXEL - Jordi van de Wiele verraste zaterdag in Axel de derde RES- cross met een zege bij de MX-2 viertakt licentiehouders. De motor crosser uit Sint Jansteen nam in de eerste reeks meteen de kop, maar zag de Belg Kevin Reynaert langszij komen en winnen. In de tweede manche liet Van de Wiele zich niet verrassen en won. De overmoedige Reynaert kwam ten val en eindigde als tweede. Bij de amateurs MX-i was Kevin van Houdt oppermachtig. De Axe laar wist beide manches naar zijn hand te zetten. Joost Gruben deed in de MX2 viertakt voor ama teurs opnieuw een geslaagde greep naar de winst. De steeds be ter rijdende Dimitri Dekker uit Zandstraat won de eerste manche voor Gruben, die dankzij een ster ke tweede reeks de eerste plaats in het totaalklassement opeiste, voor Dekker. In de 125CC tweetakt licentiehouders reed de Vlissinger Jorden-Lee van Maaren naar de overwinning. Tom Cortvriendt uit Axel werd tweede. Guido Boone uit Oost-Souburg was goed voor de winst in de 125CC MX2 tweetakt amateurs. De erva ren A%win Vandamme uit Zuid- dorpe pakte de derde plaats. Timo Dhanis uit Terneuzen won de 85CC dankzij een sterke tweede manche, voor Troy van de Ketterij uit Vlissingen. Luca Dhanis kon een felle strijd in de 65a: met de Belg Avo Tack net niet winnen. In de MX 1 categorie profiteerde de Belg David Segers van een crash tussen Rinnie van Linden en Ter- neuzenaar Boy Stockman, die met een vijfde plaats genoegen moest nemen. Bij de veteranen won Pa trick Piessens uit Heikant. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - Het dubbelweekeinde van de driebanders van Garage Ver- brugge Hyundai in de eerste divisie leverde één schamel punt op. Tegen hekkensluiter HWA/ Hor dijk Biljarts werd zaterdag met 4-4 gelijkgespeeld. Een dag later verloor de ploeg thuis van HCR Prinsen met 3-5. De gezichten van de mannen van Verbrugge stonden niet vrolijk na het teleurstellend verlopen twe- luik. Met nog drie wedstrijden te gaan "zag de trotse leider nu BC Capelle voorbijkomen en de te genstander van zondag tot óp één punt naderen, met nog een wed strijd tegoed. Zaterdag in Alblasserdam won nen Thérèse Klompenhouwer na een uitstekende wedstrijd en Pa trick Vasseur na een draak van een wedstrijd, zoals hij het zelf ty peerde. „Het aantal beurten van 81 hoort op dit niveau niet thuis. Blij was ik alleen maar met de overwinning, niet met de wijze waarop." Berry Dallinga kon zondag met geen mogelijkheid in zijn spel ko men. De Sluiskilse hotelhouder haalde tegen Michel van Silfhout desondanks na 69 beurten toch een punt binnen voor zijn ploeg. Het werd hierdoor 1-3. Het hielp niet echt want na een nederlaag van Thérèse Klompenhouwer kon de knappe overwinning van Ludo. Dielis op Dave van Geel de pijn verzachten maar niet weg ne men. Berry Dallinga na zijn martel gang: „Ik had totaal geen gevoel. Zaterdag was nog redelijk, maar ook toen zat ik er niet echt goed in. Ik mis al een paar weken rit me." AXEL - De volleybalsters van Voor waarts hielden ondanks een ne derlaag verrassend twee punten over aan de wedstrijd tegen YVC: •2-3. De bezoekers uit IJzendfjke werkten met succes een 2-1-ach- terstand weg. Voorwaarts werkte zich door de twee setzeges op naar de tiende plaats op de ranglijst. Die geeft aan het eind van het seizoen recht op een langer verblijf in de eerste klasse. De formatie van Richard van Acker won in een spannend duel de eerste (29-27) en derde (26-24) set. De zeventienjarige Tanja Yp- ma had met een uitstekend blok een belangrijk aandeel in die set zeges. YVC trok uiteindelijk toch ver diend aan het langste eind. De be zoekers wonnen na verlies in de eerste set met 20-25. YVC kwam de tweede keer op ge lijke hoogte door de vierde set met 18-25 te winnen. De vijfde set ging met 12-15 naar de ploeg uit IJ zendijke. MIDDELBURG De Belg Nils Duerinck, die vorig jaar nog in actie kwam tijdens de Olympische Spe len in Londen, doet mee aan de estafettemarathon van de Marathon Zeeuws-Vlaande ren. Duerinck loopt mee in het team van Michiel Willae- rt, oud-sprinter van RK- HAV. Duerinck maakte ja renlang deel uit van de Bel gische 4x400 meter estafet teploeg, met onder andere de broers Borlée. De mara thon is op zaterdag 20 april. MIDDELBURG De kampioenswedstrijd van de rugbyers van het Middel burgse Oemoemenoe ging zondag niet door. Het uitduel met Alkmaarse RUFC werd afgelast vanwe ge een sterfgeval binnen de Noord-Hollandse vereni ging. Oemoemenoe gaat aan kop van de eerste klasse en kon in Alkmaar de titel al op strijken en naar de ereklasse promoveren. DONGEN De driebanders van Ersee Biljarts/Pluym leden in pou le 6 van de vierde divisie een 6-2-nederlaag tegen Nieuwenhuizen Schilders. Met een beetje geluk had de uitslag er anders uitgezien omdat Walter Mortier met één punt verschil verloor en Frans Meyer met twee. Het overkomt dit seizoen de Hul stenaren vaker. Robin Claer- houdt redde de eer na een goed optreden, maar tegelij kertijd verloor vader Rob kansloos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 87