Basketbalsters Scheldesport vinden aansluiting bij de middenmoot Breskens loopt weg van Schoondijke I I I 1 Voetbalsters IJzendijke stoten eersteklasser SVS uit bekertoernooi 12 SPORT HOCKEY De hockeyers van Rapide verliezen de derby van Olympia. De Hulster vrouwen verslaan Barendrecht. door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketbalsters van Scheldesport wonnen zaterdag voor de derde keer op rij een duel in de overgangsklasse. In sportcen trum Vliegende Vaart klopte het team van coach Martin van Ham Octopus met 54-36. Ook de mannen van Scheldesport deden uitstekende zaken (80-66- zege tegen Starz'81) in de strijd om degradatie in de eerste klasse rayon zuid. Vrouwen. Scheldesport-Octopus 54-36 (32-17): De Terneuzense vrouwen begonnen sterk. Onder aanvoering van uitblinkster Marjo lein Kruijsse werd een 7-0-voor- sprong genomen. De kloof werd voor rust nog uitgebreid tot vijf tien punten: 32-17. De tegenstan der uit Vught probeerde in de der de periode met fysieke kracht de thuisclub te bestrijden, maar Scheldesport hield stand. „In het verleden kwamen we daardoor vaak in de problemen, maar de ploeg beet goed van zich af', zei Scheldesport-coach Martin van Ham. In de slotfase werd het ver schil nog groter. Door de derde overwinning op rij heeft Schelde sport aansluiting met de midden moot. Van Ham: „Alle acht speel sters hebben gescoord. Dat is al lang geleden." Marjolein Kruijsse was bij Scheldesport topscorer met 25 punten. Mannen. Scheldesport-Starz '8i 80-66 (31-26): Voor rust was het duel nog evenwichtig, maar daar na was Scheldesport de bovenlig gende partij. De Terneuzenaren speelden een sterke wedstrijd. Met name dankzij een sterke der de periode werd de voorsprong uitgebouwd en kwam de winst te gen de ploeg uit Kaatsheuvel niet meer in gevaar. door Eddy van der Hooft terneuzen - Breskens boekte in de vijfde klasse A van het zondag voetbal uit tegen Croede alweer zijn elfde zege op rij. Na een 0-1 -ruststand werd de streekge noot met 0-5 verslagen. Het was so wieso een goede dag voor de kop loper, omdat concurrent Schoondij ke op eigen veld met 1-0 onderuit ging tegen Kwadendamme en de marge tussen beide ploegen zo doende vijf punten werd. In de strijd om de derde plaats (en dus promotie) gaven Koe wacht, Vogelwaarde en Corn Boys elkaar niets toe. Koewacht was met 6-1 te sterk voor Terhole, Vo gelwaarde was Graauw met 2-0 de baas en Corn Boys freewheel de naar een 6-1-overwinning in de uitwedstrijd tegen SDO'63. Groede-Breskens 0^5 (0-1): Groe- de kon Breskens een uur lang re delijk volgen, maar raakte het spoor bijster nadat het in de twee de helft 0-2 was geworden. Daar na liepen de bezoekers makkelijk weg naar 0-5. Jimmy Jansen scoorde voor de rust als enige namens de bezoe kers. In de tweede helft zorgde Marcus Ongenae voor 2-0, waarna Kjeld Verschorre, Ned de Looze en Meivin Boone de zege nog meer glans gaven. Schoondijke-Kwadendamme 0-1 (0-0): Schoondijke had in het duel met het laaggeklasseerde Kwadendamme weliswaar een voortdurend veldoverwicht, maar speelde ver onder zijn niveau. Het aantal kansen was ook te tellen op de vingers van één hand. Kort voor het eind van de wedstrijd kreeg de thuisclub de rekening ge presenteerd voor alle lankmoedig heid. Via Dennis Bek werd het toen verrassend 0-1. Vogelwaarde-Graauw 2-0 (1-0): Vogelwaarde speelde tegen Graauw niet zijn beste wedstrijd van dit seizoen, maar mocht niet temin drie punten aan zijn totaal toevoegen. In een fase waarin de wedstrijd alle kanten op kon, zorg de Dennis van Passel voor 1-0. Graauw drong daarna steeds meer aan, maar Artjan Lambert schoot een kwartier voor tijd de 2-0 binnen. Daarmee forceerde hij de beslissing in de wedstrijd. Terhole-Koewacht 0-6 (0-1): Ter hole kon zich lange tijd aardig me ten met Koewacht, maar werd na de rust naar een ruime nederlaag gespeeld. Na 25 minuten spelen opende Lars Varewijk voor Koewacht de score en daar bleef het bij tot in Olympia velt Rapide door Peter Snelders de loop van de tweede helft. De score kwam pas weer op gang toen Bart van Remoortere voor 2-0 zorgde. Joey Schelfhout, Ruud Martens, Jeffry Kox en opnieuw Ruud Martens bezorgden de be zoekers daarna een o-6-overwin- ning. SDO'63-Corn Boys 1-6 (0-5): Na een serie van vijf wedstrijden zon der zege mocht Corn Boys nog eens het zoet van drie punten proeven. Voor de rust waren de Sassenaren al zo veel beter dat het vlot 0-5 werd door doelpunten van We sley Winne, Sebastiaan de Meijer (3x) en Stijn Eggermont. In de tweede helft werd het eerst 1-5 door een doelpunt van Clau- dio Pedro vooraleer Dennis Corne- lissens de eindstand op 1-6 bepaal de. Hoofdplaat-Sluis 0-0 (0-0): Hoofdplaat bleef ver onder zijn ni veau van de wedstrijden tegen Corn Boys en Breskens en omdat ook Sluis niet best speelde werd het een duel dat nauwelijks kon boeien. Beide ploegen creëerden zich weliswaar een aantal kansen, maar gescoord werd er niet. „Het was een wedstrijd om de on derste plaatsen in de vijfde klas se", concludeerde Hoofdplaat-trai ner Patrick Sutin na afloop. HULST - De derby in de vierde klas se van de hockeycompetitie tus sen Olympia en Rapide eindigde in een verdiende zege voor de thuisploeg. Een klasse hoger sleep te Walcheren een zwaarbevoch ten en gelukkige zege in de wacht bij Udenhout. In de tweede klasse bij de vrou wen gaf hekkensluiter Rapide in een rechtstreeks duel de rode lan taarn over aan Barendrecht. Een klasse lager moest Walcheren nipt buigen voor Prinsenbeek. Mannen. Olympia-Rapide 4-3 (1-1): Emotie, veel inzet en bij vla gen goed hockey stonden garant voor een attractief gebeuren. Lang durig gaf deze ontmoeting een wisselend beeld, maar in de twee de helft dwong een collectief be ter Olympia meer gevaar af. Zon der de geblesseerde topscorer Maxime Post in de gelederen nam Rapide in de elfde minuut de lei ding. Uit een afgeslagen strafcor- ner scoorde Quinten Missiaen de 0-1. Daarna golfde het spel op en neer en was Rapide bij vlagen ge vaarlijker doordat het razendsnel omschakelde van verdediging naar aanval. Bij de eerste strafcorner die Olym pia echter kreeg was het raak via routinier Arjen de Vries. De twee de helft was vijf minuten oud toen Arjen de Vries na een fraaie strafcornervariant met Gijs Schue- ler 2-1 scoorde. Olympia bleef daarna de betere ploeg. Uit één van de vele, soms te gemakkelijk gegeven, strafcorners scoorde Gijs Schueler 3-1. Omdat Olympia ver zuimde om de 4-1 te maken bleef het spannend. Zeker toen Lars van Tatenhove op aangeven van Jochem Beaart voor 3-2 zorgde. Het was van korte duur, want twee minuten daarna werd een fraaie aanval van Douwe Boer booms en Martijn Lafarre door Sander Vermeeren omgezet in de 4-2. Niet veel later riep al wat Ra pide heette tevergeefs om een strafbal. Nog heel even keerde de spanning terug toen Jochem Be- aart een fraaie solo met een nog fraaier doelpunt afrondde. De res terende twee minuten waren te kort om Rapide nog langszij te brengen. Derde klasse. Udenhout-Walche ren 1-2 (0-0): Voor de poorten van de hel trok Walcheren de winst over de streep. De gehele wedstrijd was Udenhout beter, maar doelman Jeroen Nachtegaal behoedde zijn ploeg met knappe reddingen voor een ruime achter stand. Pas een kwartier voor tijd moest hij voor de eerste en enige keer capituleren. Daarna zorgde een aanvankelijk aangeslagen lij kend Walcheren voon een verras send slot. Vijf minuten voor het einde tekende Niels Govaert uit een strafcorner voor de gelijkma ker. Drie minuten daarna stond hij aan de basis van de winnende treffer. De net van een blessure herstelde Tim Wouters scoorde die belangrijke treffer. Vrouwen tweede klasse. Rapi- de-Barendrecht 3-1 (1-0): Lang liet een beter Rapide de kansen onbenut. Pas vanaf de 25e minuut terneuzen - De voetbalsters van IJzendijke verrasten in het duel om de districtsbeker met een 3-0- ze ge tegen eersteklasser SVS. Terneu zen verloor in de tweede klasse van het zondagvoetbal met 0-3 van koploper Nuenen. IJzendijke-SVS 3-0 (2-0): Zater dagtweedeklasser IJzendijke had een sterke start tegen het één klas se hoger spelende SVS. Kylie van de Velde tikte na een kwartier een voorzet van Rosanne Lam- mers binnen. De Zeeuws-Vlaam se vrouwen kwamen op slag van rust door Lammers op aangeven van Carmen Foks op 2-0. In de tweede helft werd het door de harde wind lastiger voetballen, maar de tegenstander uit Capelle aan den IJssel slaagde er niet in om de aansluitingstreffer te ma ken. Vlak voor tijd bepaalde uit blinker Lammers na een solo de eindstand op 3-0. Vijfde klasse (promotiepoule). Veere-IJzendijke 2 7-2 (4-0). Anne Bodin 4-1, 6-2. Nieuwland-Koewacht 0-3 (0-1). Iris Kint 0-1, Catelijne Broos 0-2, Debby van Regenmortel 0-3. Zaamslag-Wolfaartsdijk 3-3 (2-1). Willemieke Verolme 1-1, Karin Schel- lekens 2-1, Karin Schellekens 3-3. In de tweede klasse van het zon dagvoetbal moest Terneuzen op eigen veld ook zijn meerdere er kennen in Nuenen. Na een 0-1-ruststand trok de koploper met 0-3 aan het langste eind. In de promotiepoule van de vijfde klasse ging Vogelwaarde met 0-2 onderuit tegen DVO'6o en ver sloeg Hontenisse Halsteren met 5-2. In poule 2 van de vijfde klasse slikte Hulsterloo een 2-0-neder- laag in het uitduel met Odio. Tweede klasse. Terneuzen-Nue- nen 0-3 (0-1): Terneuzen keek na amper een minuut tegen een ach terstand aan door een inzet in ei gen doel, en liep daarna achter de feiten aan. De thuisclub was niet eens zoveel minder, maar miste stootkracht. Sibel Assanov was nog het dichtst bij de 1-1, maar vrij voor doel liet zij zich de kaas van het brood eten. In een tijdsbestek van am per drie minuten sloeg Nuenen onverbiddelijk toe. Van 0-1 werd het 0-3. Vijfde klasse. Poule 1: Vogelwaar- de-MOC'17 0-2 (0-2). Hontenisse-Nieuw Borgvliet 5-2 (2-1): 0-1, Katrien de Visser 1-1, Nao mi Schelfhout 2-1, Anne Leeraert 3-1, 3-2, Bonne van Kruijssen 4-2, Loucka Lion 5-2. Poule 2: WW'67-Hulsterloo 2-0 (1-0). Timo Dhanis uit Terneuzen neemt een schans tijdens de RES-cross. Hij won de 85cc-klasse. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 86