sen Korfbal League Zwart weekeinde voor Olaf Willemse SPORT 11 H i® FT <E> I® x <E> m n» MAANDAG 18 MAART 2013 de Ridder zichzelf. Ze stak een hand op naar het Arnemuidse publiek en vroeg de broeders of ze haar even rich ting de spelers van TOP konden draaien. Toen zei ze: 'En nu gaan jullie winnen voor mij, hè.' Daar na verliet ze onder.luid applaus de zaal. Velen hadden een brok in de keel. Normaal wordt een wedstrijd gestaakt als er vanwege een ernsti ge blessure zo'n lang oponthoud is. TOP-Vriendenschaar was echter geen gewone competitie wedstrijd, maar een duel waarin een beslissing moest vallen. De winnaar zou in de overgangsklas se blijven en de verliezer naar de verdraaide, foto Martin Hulsman/vi-images banden af. Bij maar twee procent gebeurt het allebei." Vrijdag gaat ze naar Sint Niklaas, op bezoek bij de chirurg die ook haar zussen Petra en Wilma behandelde. Daar komt De Rid der er pas achter hoe het precies met haar gewricht gesteld is. „Ik weet al wel dat ik rekening moet houden met een lange herstel- tijd." Komend weekeinde gaat het WK onder negentien jaar, dat gehou den wordt in Leeuwarden, aan de Arnemuidse speelster voorbij. Vo rig jaar greep ze nog de titel met Oranje en was ze de topscoorster van haar ploeg. Ook kan De Ridder de overstap naar een club uit de Korfbal Lea gue voorlopig vergeten. Ze had nog niet de keus gemaakt om weg te gaan bij TOP, maar de kans was wel groot dat ze dat zou gaan doen na dit seizoen. „Nu schuift dat allemaal op", zei ze. Anita de Ridder is na Petra de Rid der en Leon van Belzen al de der de basiskracht van TOP die dit sei zoen uitvalt met een zware knie kwetsuur. Petra de Ridder keert nog voor de zomer terug, maar Van Belzen zal waarschijnlijk nooit meer op hoog niveau korf ballen. „Weet je, dit is gewoon allemaal pure pech. Ik ben een speelster die veel beweegt, veel draait en keert. Dan kan zoiets gebeuren", zei De Ridder. eerste klasse degraderen. „De scheidsrechter is nog wel even bij ons geweest om te vragen of we écht door wilden gaan, aangezien het zo lang duurde voordat Anita geholpen werd", vertelde trainer Erik Maljers. „Maar wij wilden door, net als Vriendenschaar. Geen van de ploegen wilde een week later nog een keer terugko men naar Dordrecht." De spelers van beide teams gin gen vrij snel na ongelukkie val van Anita de Ridder naar de twee de hal van Oranje Wit. Daar hiel den ze zich warm en konden ze even op adem komen. Ze beslo ten daar om als de wedstrijd een maal hervat zou zijn nog een kwartiertje alles te geven. „Eerst zat de schrik er natuurlijk in", zei Corné Bezemer. „Je ziet haar voor je ogen met een zware blessure uitvallen. Maar daarna hebben we tegen elkaar gezegd: 'We gebruiken de energie die Ani ta altijd aan het team geeft om hier toch nog te winnen. Voor haar moesten we er nog een keer helemaal voor gaan." TOP leidde voor de onderbreking met 14-12. De Arnemuidse ploeg had een voortreffelijke eerste helft gespeeld en stond bij rust met 10-5 voor. „We hadden eigen lijk het gat al op zeven of acht punten moeten brengen", vond Bezemer. „Dan had Vrienden schaar in de tweede helft niet meer echt aangezet." Dat gebeurde nu wel. De Zuid-Hollandse ploeg, die sinds half december geen duel meer ge wonnen had, zag dat TOP ietwat verslapte en kroop steeds een beetje dichterbij. In de dertiende minuut van de tweede helft was het verschil nog maar één punt: 13-12. Wilma de Ridder gaf TOP met de 14-12 weer een beetje lucht, maar het was billenknijpen voor de rood-witten. En toen viel ook nog eens de gevaarlijkste speelster uit. Zaterdag scoorde Anita de Ridder niet eens zo vaak, maar ze fungeerde wel als bliksemafleider voor de anderen. De vraag was: hoe zou het team met de klap omgaan? In de eerste zeven minuten na de hervatting scoorde TOP niet en kwam Vrien denschaar op 14-14. Maljers vrees de even dat het toen zou breken bij zijn ploeg, maar dat gebeurde niet. Remco Bezemer en Peter van Belzen, die in de rebound een hoog niveau haalde, tilden de stand naar 16-14. „Opeens deden we weer helemaal mee", had Maljers gezien. „En hoe we het uitspeelden was mag nifiek. Ik vind het heel knap hoe die gasten dat gedaan hebben. Dat is echt Arnemuiden, hè: één voor allen, allen voor één." TOP blijft dus in de overgangs klasse. Dat was zaterdag de grote winst. Maar daar stond tegenover dat Anita de Ridder lange tijd is uitgeschakeld. Maljers: „Ik had de overwinning van vandaag zo wil len inruilen voor een fitte Anita de Ridder. Dit is heel triest. Zeker als je weet voor welke keuzes ze stond als korfbalster." Scores TOP: Corné Bezemer 5, Peter van Belzen 4, Remco Bezemer 3, Jeani- ne Marijs, Anne Meulmeester en Ani ta de Ridder 2, Wilma de Ridder 1. door Koen de Vries MIDDELBURG - Het was geen goed weekeinde voor Bruse Boys-aan voerder Olaf Willemse. Het meest pijn zal hem waarschijnlijk de ne derlaag tegen Klundert gedaan heb ben. Zijn ploeg uit Bruinisse kreeg zaterdag met 2-0 klop en moet de leiding in de tweede klasse afstaan aan de Brabanders. Daar kwam zijn magere score in de PZC-voetbaltoto nog eens over heen. Willemse voorzag slechts vier keer correct hoe een wed- Zeeuwse voetbalwedstrijd zou eindigen. Daarmee neemt hij een plaats in de staart van het klasse ment in. Kloetinge-Nivo Sparta en Terneu- zense Boys-LRC had Willemse goed, maar dat waren - in voetbal termen - binnentikkertjes. Voor het duel van zijn eigen pl;oeg had hij heel voorzichtig een gelijkspel voorzien, maar dat werd dus een nederlaag. De Thoolse derby SPS- Stavenisse was de derde wedstrijd uit het zaterdagvoetbal die de aan voerder bij het goede eind had. Van de drie zondagse duels was al leen Goes-Venray goed voorspeld. Al bij rust stond het tweetje al zo goed als zeker vast. Het was 0-3 en Goes speelde met nog maar tien man. Alex Andeweg van SKNWK en Corné Langendoen van AZW blijven door het resultaat van Wil lemse samen koploper met acht goede voorspellingen. Zwaluwen - Hoek X Kloetinge - Nivo Sparta Terneuzense Boys - LRC r-i CPC Vliss. - Drechtstreek X Klundert - Bruse Boys X Arnemuiden - Serooskerke Apollo'69 - 's H. Arendskerke SPS - Stavenisse GOES-SVVenray De Valk-Vlissingen Oostburg - Sluiskil x juiste uitslag O goede voorspelling O foute voorspelling aantal goed Klassement Alex Andeweg (SKNWK) 8 Corné Langendoen (AZW) 8 Hilbert Brinkman (S merdiek) 7 Reinbert Broos (Koewacht) 7 Marcel Rooze (Lewedorpse Boys) 7 Ned de Looze (Breskens) 6 Thijs Roovers (Arnemuiden) 6 Alexander Bom (MZVC) 5 Olaf Willemse (Bruse Boys) 4 Meivin van Ast (Brouwershaven) 4 Willem Bierens (Volharding) 4 Jorn Elenbaas (SPS) 4 Jimmy Fens (Kruiningen) 4 Sander Ouwerkerk (Zeelandia M'burg) 4 Mare Raas (Luctor'88) 2 „Ik kan het niveau aanook fysiek. Naarmate een wedstrijd vordertword ik beter. Heeft te maken met de absolute wil om te winnen: dat heb ik al tijd gehad." Feyenoorder Tonny Vilhena in Voetbal Inter national. Hij denkt het niveau van Oranje aan te kunnen. „Primair is dat ik Douglas probeer te helpen. Het is zijn belang en dat van FC Twente, 'dat hij snel weer de oude Douglas wordt. In die hoedanigheid is hij de beste centrale verdediger van Nederland." FC Twente-trainer Alfred Schreuder in Voet bal International. Hij zette verdediger Doug las vorige week uit de selectie. „Ik weet hoe ik er bij lag in het ziekenhuis. En dan blijf je acht maanden later Joaquim Rodriguez voor in een bergetappe. Dat is dus de winnaar van de WorldTour." Wielrenner Wout Poels in de Volkskrant. Poels raakte afgelopen zomer zwaar gebles seerd tijdens een valpartij in de Tour de France. Mijn ideaalbeeld is dat deze groep grotendeels nog even bijeen blijft, dat er prijzen gepakt worden, dat je Champions League speelt en dat je dus geld verdient met het winnen van wedstrijden en de he le commercie die daar dan verder omheen hangt. Feyenoord-clubicoon Willem van Hanegem in het Algemeen Dagblad. „Mijn moeder stuurde me 's avonds toen ik thuis was een berichtje. 'Wat stond jij daar te doen?'. Ze was duidelijk niet blij me. En ik begrijp dat wel." PSV'er Jetro Willems in Voetbal Internatio nal. De jonge verdediger stond onlangs in het middelpunt tijdens een ruzie tussen spe lers van Feyenoord en PSV. „Het afscheid van Bonfire was emotioneel voor het publiek. Voor mijzelf viel het mee. Na afloop nam ik Bonfire gewoon mee naar huis. Ik kreeg laatst de mogelijkheid om een jong paard te kopen, maar daar heb ik nee tegen gezegd. Tegen de tijd dat zo'n paard wedstrijden kan rijden, ben ik vijftig." Anky van Grunsven in NRC Handelsblad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 85