Philippine nestelt zich naast Hontenisse aan kop SPORT 9 LF- Hoek 2 verliest ook van Kozakken Boys Nipte nederlaag Bierwinkeltje Gelijkspel voor Geslootene Boom MMNDAC 18 MAART 2013 Axelaar Mervin Niemantsverdriet lijkt op weg naar een treffer in het duel met Uno Animo. De aanvaller miste de mogelijkheid, maar zou toch nog doel treffen voor de Zeeuws-Vlaamse ploeg, foto Peter Nicolai lijk veel invallers aan. In een duel met veel kansen over en weer kreeg Aardenburg een zware reke ning gepresenteerd voor slap ver dedigen. De thuisploeg keek al vroeg in de wedstrijd door een treffer van Tom van der Borst tegen een ach terstand aan: o-i. Van Sprundel verhing met twee doelpunten bin nen tien minuten de bordjes (2-1), maar Terry Jager zorgde in de slotfase van de eerste helft voor de gelijkmaker (2-2). Na de hervatting kwam Aardenburg uit een strafschop van Van Sprundel op 3-2. Robin Franken bracht de Brabanders opnieuw langszij: 3-3. RCS-Moerse Boys 1-4: De thuis ploeg maakte het spel, maar ver zuimde te scoren. Moerse Boys sprong veel slagvaardiger om met de kansen en won. RCS viel aan, werkte hard en kreeg voor de rust twee mogelijkheden. Yordi Nij- land en Morad Bobouh slaagden er niet in om die te verzilveren. Dat ging de gasten beter af. De stug verdedigende Brabanders wa ren met tegenstoten gevaarlijk. Uit één van die uitvallen tekende Daan van den Broek in een scrim mage voor 0-1. Niet veel later nam Van den Broek een afgeslagen hoekschop in één keer op zijn schoen: 0-2. In de tweede helft bracht Marlo Ja- nisse de spanning terug. Hij kop te een voorzet van Len Eversdijk achterwaarts binnen: 1-2. RCS zocht daarna nog meer de aanval en gaf daarbij ruimte weg. Dat re sulteerde in nog eens twee tegen treffers. Mark Foesenek kopte bij een uitval over links de 1-3 bin nen. Len Eversdijk mikte daarna een strafschop op de paal. Harron de Leeuw tekende voor de 1-4. HOEK De reserves van hoofdklas ser Hoek kwamen nog vas ter op de laatste plaats te staan door een nederlaag te gen Kozakken Boys 2. Op eigen veld werd het te gen de nummer vier van de ranglijst 1-3. Halverwege de wedstrijd was het al 0-3. Door een eigen doelpunt werd het na de hervatting 1-3, maar ondanks enig aan dringen van Hoek 2 bleef Ko zakken Boys makkelijk over eind. Een tweede Hoek-tref- fer lag eigenlijk geen mo ment in het verschiet. SAS VAN GENT Het driebandenteam van 't Bierwinkeltje leed in poule 3 van de derde divisie een 3-5-nederlaag tegen het be zoekende 't Tapperij ke uit Hoeven. Na vier partijen was het verschil precies twee caramboles in het voor deel van de bezoekers. Het leverde hen ook de overwin ning op. Alleen René Kuczor- ra won, al was met maar twee punten verschil. Arie Vink verloor met twee ver schil, net als zoon Michael. Fons Baart speelde gelijk. SAS VAN GENT Het streekduel in poule 5 van de vierde divisie drie banden groot tussen De Ge- slootene Boom en 3BSD Hy- drozorg eindigde in 4-4. Beide teams schoten daar mee niets op en bleven op twee respectievelijk drie punten van leider BH Keu kens. Voor de pauze namen de bezoekers een 0-4-voor- sprong na nederlagen van Rien Sandrini en Rob Duite- meyer. Daarna herstelden Dirk Smet en Benny Visser het evenwicht. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Nadat de wedstrij den in de vierde klasse A vorig weekeinde 35 treffers hadden op geleverd, deden de ploegen het zondag wat rustiger aan met 'slechts' 25 doelpunten. Philippine nestelde zich door een 4-2-zege in Biervliet naast Hontenisse (3-1-ne derlaag bij RIA W.) aan de kop van de ranglijst. RIA W.-Hontenisse 3-1: Een ïy- siek sterker Hontenisse zag hoe de thuisploeg in de eerste helft en kele keren verzuimde de score te openen. Op slag van rust sloeg RIA W. echter twee keer toe. Da vid van Passel opende de score met een fraaie lob, waarna Lau rens de Guchtenaere even later de marge verdubbelde: 2-0 halverwe- §e- Met de wind in de rug drongen de bezoekers na de thee de rood zwarten terug, die echter enkele keren gevaarlijk uitbraken en zo het meeste gevaar wisten te stich ten. Toch werd het in de 71e mi nuut 2-1 via Dennis Malcontent, waarna de druk voor het doel van RIA W. verder toenam. Kort voor tijd herstelde Matthias Verhelle de marge van twee treffers en was de wedstrijd beslist: 3-1. Biervliet-Philippine 2-4: Na de snelle openingstreffer van Tim Bo- gaart (1-0) verzuimde de thuis ploeg verder afstand te nemen. Kort voor rust kreeg de ploeg hier voor de rekening gepresenteerd via twee treffers van Maarten van Hecke binnen evenzoveel minu ten: 1-2. Halverwege de tweede helft bracht Bas Hubregsen de stand in evenwicht. Tien minuten voor het einde be zorgde Kevin Nielen de bezoekers weer een voorsprong (2-3), waar na de lat de gelijkmaker van Erik Adam voorkwam. In de slotmi nuut besliste Maarten van Hecke met zijn derde treffer van de mid dag de wedstrijd definitief: 2-4. Oostburg-Sluiskil 2-3: De bezoe kers namen al na tien minuten een 2-0-voorsprong via treffers van Veli Eryürük en Ali Eryürük (strafschop). Volgens de spelers van Oostburg was aan de situatie die leidde tot de strafschop hands van een Sluiskil-speler voorafge gaan, wat enig tumult veroorzaak te. In de tweede helft bezorgde Stefan Duininck Oostburg de aan sluitingstreffer. De doorgescho ven laatste man Peter van de Lin de zorgde voor 2-2, waarna de ze ge voor de thuisploeg in de lucht hing. Vier minuten voor het ein de bezorgde Ali Eryuruk Oost burg echter een koude douche door, opnieuw vanaf elfmeter, de eindstand op 2-3 te brengen. Steen-Hulsterloo 3-2: De num mer drie van de ranglijst speelde een moeizame wedstrijd tegen het in de onderste regionen bivak kerende Hulsterloo. Na de 0-1 van Youri Verley halverwege de eerste helft schoot doelman Jelle van Damme in de 65e minuut vanaf de stip de stand naar 0-2. Sander van Remortele bracht Steen met twee doelpunten bin nen tien minuten langszij. Even later leek Van Remortele op weg naar de 3-2, maar hij werd zoda nig gevloerd door doelman Jelle van Damme dat hij een kniebles sure opliep. Serge Merckx profi teerde van de toegepaste voordeel- regel door alsnog de winnende treffer binnen te tikken: 3-2. IJzendijke-Patrijzen 2-1: In de tweede helft bracht Bas Wiersum de hekkensluiter op voorsprong: 1-0. Tien minuten later maakte Erik Jansen gelijk, waarna de bete re kansen voor Patrijzen waren. Deze werden niet benut, waar door de ploeg in de extra tijd de rekening kreeg gepresenteerd via een treffer van Lodewijk van Keeken: 2-1. Luctor'88-Clinge 1-1: De thuis ploeg dacht na dertig minuten via Stefan Boonman de score te ope nen, maar tot ontsteltenis van de groenwitten werd deze treffer ge annuleerd. Kort voor rust was er de tweede tegenvaller voor Luc- tor'88. Nadat Ron Tempelaars met enkele reddingen bij vooral spel hervattingen de nul had weten te houden, was hij nu kansloos op de inzet van John Slis uit een hoekschop: 0-1. In de tweede helft zag trainer Nels Rijvers tot zijn genoegen hoe zijn ploeg uit een ander vaatje tapte. Meer dan de gelijkmaker van Rutger van Rossum leverde het aanvalsspel over de flanken echter niet op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 83