Terechte puntendeling voor HW'24 bij concurrent Victoria'03:1-1 VC Vlissingen houdt punt over aan treffen met koploper De Valk AZW doet dankzij zege mee op de prijzen 8 SPORT TWEEDE KLASSE ZONDAG Ondanks een veelheid aan kansen verliest Axel op eigen veld met 3-2 van Uno Animo. Axel nipt onderuit MIDDELBURG - Derdeklasser HW'24 pakte zondag een punt te gen Victoria' 03, een concurrent in de strijd tegen degradtie. In Ouden bosch werd het 1-1. De derby tus sen Zeelandia Middelburg en jong Ambon eindigde in 4-0. Victoria'03-HW'24 1-1: In een wedstrijd met twee gezichten was de eerste helft duidelijk voor de bezoekers. Victoria'03 beperk te zich na de vroege achterstand (treffer van Jari Vyaene) vooral tot tegenhouden. Dit lukte tot aan de thee vrij aardig, waardoor de ploeg uit Oudenbosch in de tweede helft met meer inzet en strijd kon proberen de marge van één ongedaan te maken. Na zes minuten was het al zover toen Dennis Tevel de gelijkmaker op het bord bracht: 1-1. Wat volgde was een spannende wedstrijd waarin de Zeeuwen de meest aan vallende bedoelingen lieten zien, maar steeds werden deze aanval len ruim voor het zestienmeterge bied van de thuisploeg gestuit. Kort voor tijd was er nog een pri ma kans voor Nicky van Geesber- gen op de winnende treffer, maar zijn inzet eindigde net naast het VALKENSWAARD - VC Vlissingen heeft zondagmiddag aan de uitwed strijd bij koploper De Valk een punt overgehouden. Het duel in Valkenswaard eindigde in een 0-0-gelijkspel. Door dat resultaat blijft VC Vlissingen derde staan in de eerste klasse van het zondag voetbal. VC Vlissingen snakte zondagmid dag naar een overwinning. Dat was geen gemakkelijke opgave, want De Valk had de laatste tien wedstrijden allemaal gewonnen. Bovendien verkeert VC Vlissin gen niet in topvorm. doel van HW'24. Hierdoor eindig de de wedstrijd in een toch wel te rechte puntendeling: 1-1. Achteraf voor beide teams geen slecht re sultaat omdat zij hiermee de eni ge twee ploegen uit het rechter rij tje waren die een punt aan deze speelronde overhielden. Zeelandia Middelburg-jong Am- bon 4-0: De derby tussen Zeelan dia Middelburg en Jong Ambon duurde slechts 87 minuten. Bij een 4-0-stand voor .Middelburg floot scheidsrechter Janssen voor het laatst: twee Jong Ambon-spe- lers waren met rood op zak in de kleedkamer, één was per bran card afgevoerd en de vierde lag kermend van de pijn op het veld. „De scheidsrechter heeft de wed strijd verziekt", zei een verbolgen Koos Waslander na afloop. Bij de Jong Ambon-trainer was het ge voel ontstaan dat Janssen door een groen-witte bril keek. „Nu mis ik volgende week vier, vijf man door blessures en schorsin gen", verzuchtte Waslander. Zijn ploeg was sterk begonnen. Jong Ambon jaagde Middelburg op en scoorde al vroeg via Remco Felius. De treffer werd echter afge keurd wegens buitenspel. Prompt Na de winterstop heeft de ploeg van Karl Vergouwen nog niet ge wonnen. Ook tegen koploper De Valk lukte dat niet. Het duel ein digde in 0-0. Na het gelijke spel tegen Desk (2-2) en nederlagen bij Jeka (2-0) en Geldrop (2-1) werd er ook in de vierde wedstrijd na de winter stop niet gewonnen. Op basis van het spelbeeld was de o-o-uitslag terecht. Beide ploegen kregen wel een aantal mogelijkhe den, maar slaagden er niet in het net te vinden. Door het gelijke spel houdt De Valk een voorsprong van tien pun- was het aan de andere kant wél raak: Joost de Kubber kogelde een vrijetrap dwars door de muur: 1-0. Zelfs tegen tien man (Robbie van Iwaarden kreeg na 25 minu ten rood wegens natrappen) was de thuisploeg de situatie niet meester. Sterker: het was Jong Ambon dat de gelijkmaker ver diende. Toen Salim ben Sellam net voor rust voor 2-0 zorgde, lie pen de frustraties verder op. De bal zou volgens alles wat Jong Am- bon was al over de achterlijn zijn geweest, maar het vlagsignaal werd genegeerd door de leids man. Omdat in de tweede helft Martin Waisapy met een zware blessure afgevoerd moest worden - de eerste diagnose was een ge broken jukbeen - en Waslander al drie keer gewisseld had, moest zijn ploeg verder met negen man. Dat werden er zelfs acht toen ook Daniël van 't Westeinde na een gele direct een rode kaart kreeg (belediging van de tegenstander). Ben Sellam maakte 3-0, invaller Niels Luteijn tilde de stand naar 4-0. Drie minuten voor tijd vond arbiter Janssen het welletjes en maakte een eind aan de derby die maar één helft spannend was. ten op VC Vlissingen. De Braban ders hebben bovendien een wed strijd minder gespeeld. De ploeg van Karl Vergouwen liep wel een punt in op Dosko, dat tweede staat en met 3-1 onder uit ging bij Halsteren. Het ver schil tussen de nummer twee en drie is nog maar één punt. De Valk lijkt niet meer te achterha len en stevent af op het kampioen schap. Komende zondag ontvangt VC Vlissingen op eigen veld Hal steren. Saillant detail: dinsdag tref fen beide ploegen elkaar ook, maar dan in Halsteren, voor de be ker. door Aector Doom en Peter van Kouteren TERNEUZEN - Axel ging zondag op eigen veld onnodig onderuit te gen Uno Amino. De Zeeuws-Vlaamse tweedeklasser verloor met 3-2. Terneuzen boek te de tweede zege op rij. De rood zwarte ploeg versloeg degradatie kandidaat Sarto met 3-2. Het even eens in degradatienood verkeren de Aardenburg hield koploper Roosendaal op een 3-3-gelijkspel. RCS verloor op eigen veld met 4-1 van Moerse Boys. Axel-Uno Animo 2-3: De Zeeuws-Vlamingen leden een on nodige nederlaag. Axel domineer de voor de rust, maar keek al snel tegen een 0-1-achterstand aan door een doelpunt van Arish T\ir- kyilmaz. Mervin Niemantsver- driet trok in een betere fase van Axel de situatie recht en de 2-1 van Marthijn van Ham was ge heel overeenkomstig het spel beeld. Daarna kreeg de thuisclub nog volop kansen om de voor sprong te vergroten. Zo schoot Mi chael Hamelink voor open doel te gen de lat. Het zou de ploeg van interimtrai ner Erik Rijckaert na rust opbre ken. Via uitvallen sloegen de Bra banders twee keer toe. Eerst scoor de Toby Verlouw de gelijkmaker, waarna Wouters Smeets Uno Ani mo de 2-3 zege bezorgde. Axel, dat meer verdiende, was niet meer bij machte om langszij te komen. Terneuzen-Sarto 3-2: Terneuzen won gisteren op eigen veld na een matig duel. De ploeg van trainer Alexander van Keulen speelde zich door de winst nagenoeg vei lig. „We doen ook nog volop mee om de derde periodetitel", verze kerde technisch manager Fons Baart van Terneuzen. Dominique Verlinde scoorde na twee minuten al de 1-0, hetgeen de ruststand betekende. Verlinde, de beste speler bij Terneuzen, maakte ook de 2-0. Lang konden de roodzwarten hiervan niet ge nieten. Vanaf de aftrap profiteer de Sarto via Niek Wilborts van concentratieverlies bij Terneuzen: 2-1. De Zeeuws-Vlamingen brachten opnieuw de marge op twee tref fers. Een vrije trap van Remco van Leeuwen bélandde tegen de lat, waarna Douwe de Kok de te rugspringende bal feilloos in schoot. Met de 3-1 leek de wed strijd gespeeld. Totdat Wilborts profiteerde van slecht ingrijpen in de Terneuzense verdediging. Daarna maakten de roodzwarten zich het onnodig moeilijk. De Til- burgers waren nog dicht bij de ge lijkmaker. „De drie punten tellen. Voor de rest moeten we aan deze wedstrijd niet veel woorden beste den", vond Van Keulen. Aardenburg-Roosendaal 3-3: On danks een valse hattrick van Niek van Sprundel kon het in zwaar weer verkerende Aardenburg slechts één punt aan het totaal toevoegen. De topscorer van Aar denburg scoorde voor rust twee keer. Na de hervatting maakte hij zijn derde treffer. Beide ploegen traden door schor singen en blessures met behoor- door Robin Hamelink MIDDELBURG - AZW strijdt nog om de prijzen in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal. De Axelaars wonnen met 2-0 van De Noorman nen en hebben uitzicht op een pe riodetitel. Spui verloor bij koploper De Meeuwen (2-0) en heeft drin gend punten nodig om uit de geva renzone te komen. De Meeuwen-Spui 2-0: De thuis ploeg was de bovenliggende par tij en kreeg veel kansen. Na 24 mi nuten volleerde Eddy Matthijsse de bal in het doel na een corner van Kevin Janse. Robin Dek raak te in het eerste bedrijf nog de bin nenkant van de paal. Een halve minuut nadat Martijn Houter man inviel, werd het 2-0. Houter man draaide een corner recht streeks in de kruising en bepaalde de eindstand op 2-0. AZW-De Noormannen 2-0: Een bedrijvig AZW, dat nog volop meedoet voor de periodetitel, speelde een goede wedstrijd. Na een schot van Mustafa Yilmaz was Michiel Standaert er als de kippen bij om de rebound te ver zilveren: 1-0. Kort na de hervat ting mocht Yilmaz van elf meter aanleggen en zorgde hij voor 2-0. Driemaal stond de paal een hoge re einduitslag in de weg voor de Axelaars. DFS-Nieuwdorp 1-6 (1-6). Roderick Gakeer 0-1 en 1-5, Jeroen Grefkens 1-1, Stefan van de Klooster 1-2 en 1-3 en Niels Mulder 1-4 en 1-6. Domburg-MZVC 1-1 (1-0). Robin Geelen 1-0, Kevin Krieger 1-1. Apollo'69-Arendskerke 1-3 (0-1). Ri- cardo Kriekaard 0-1, Michiel Bouw man 0-2, Henry van Gilst 0-3 en Jo- chem Groen 1 -3. AZW-aanvoerder Michael Peter (gestreept shirt) is in een felle strijd verwikkeld om de bal met een tegenstander van De Noormannen, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 82