Tern. Boys onderuit Leonhart ontevreden Blomaard moet wennen aan status SPORT 7 KARAKTERISTIEK MAANDAG 18 MAART 2013 TERNEUZEN - Terneuzense Boys leek titelkandidaat LRC op een doelpuntloos gelijkspel te kunnen houden, maar zag die hoop in de slotfase vervliegen. Robin Boek hout werd met een schot van ver onverwacht matchwinnaar: o-i. De Utrechters trokken als geluk kigste ploeg aan het langste eind. Dat gebeurde in een wedstrijd met nauwelijks kansen. De bezoe kers kregen er welgeteld één. In de eerste helft verprutste Dick Kooijman een uitgelezen moge lijkheid om zijn ploeg op voor sprong te zetten. De spits mocht ongehinderd aan de tweede paal van twee meter aanleggen op een leeg doel, maar schoot over. LRC speelde de slechtste wed strijd van het seizoen, werd in het kamp van de ploeg met de minste verliespunten beweerd. Dat was ook de verdienste van Terneuzen se Boys, dat weinig ruimte weg gaf en waar mogelijk de aanval zocht. Veel Terneuzens gevaar le verde dat overigens niet op. Met de wind in de rug nam Ter neuzense Boys na de hervatting enige tijd het initiatief. De eind- pass was echter steeds niet zuiver genoeg om kansen te creëren. Schoten uit de tweede lijn en vrije trappen leidden evemin tot succes. Toen iedereen zich verzoend had met een gelijkspel, sloegen de be zoekers alsnog toe. Robin Boek hout dribbelde op het midden veld met de bal aan de voet en be sloot van grote afstand op doel te mikken. Zijn inzet sloeg over doel man Dennis Rijnberg en via de onderkant van de lat binnen: o-i. VLISSINGEN - GPC Vlissingen ver loor in de eerste klasse van het za terdagvoetbal op eigen veld met 1-3 van Drechtstreek. Omdat Ro- da Boys wel won, vergrootte deze ploeg de marge naar zes punten. Trainer Michel Leonhart zei dat het een hele klus zal worden om rechtstreekse degradatie te ontlo pen. „We hadden afstand kunnen nemen van de onderste twee plaatsen. Voor rust liep het alle maal volgens het boekje. Maar in de tweede helft hebben we geen vuist kunnen maken." Leonhart verweet zijn spelers een naïeve speelwijze. „We willen te mooi voetballen, maar krijgen daarvoor de rekening gepresen teerd. We krijgen doelpunten te gen door knullig balverlies in de opbouw. Dat kan niet als je niet wilt degraderen. We moeten ge woon die bal naar voor trappen of buiten schoppen. Ik zal spelers op stellen die dat willen." GPC Vlissingen nam op slag van rust de leiding uit een vrije trap van Remon de Vlieger. „We wa ren in het eerste half uur heer en meester", zei Leonhart. „In het laatste kwartier waren ze wel ge vaarlijk, omdat ze sterk in de lucht waren." Kort na rust werd het door een kopbal van Ruben Timmermans ï-i. Jeffrey Beek strafte balverlies af (1-2) en Timmerman tekende met nog een kwartier te spelen voor de eindstand: 1-3. Hoek-aanvaller Jorrit D'Haeseleer (links) probeert eerder bij de bal te zijn dan Zwaluwen-speler Edwin van Bueren, die inkomt met een vliegende tackle. foto Pim Waslander VI Images Raymond Wolff voor de ongeluk kig spelende Thomas van Renter- ghem probeerde Hoek er in de slotfase nog een offensief uit te persen. Het leverde geen echte mogelijkheden op, waardoor Hoek onnodig twee punten liet liggen. Verhoene leek er niet wak ker van te liggen, omdat hij weet dat Hoek de komende weken nog mogelijkheden krijgt om de mis stap weer recht te trekken. Met uitwedstrijden tegen de concur renten RVVH (30 maart), Xerxes- DZB (6 april) en ASWH (20 april) voor de boeg, kan het voor Hoek nog alle kanten op. Eindigt de ploeg als vijfde maar staat het met lege handen? Of wordt als nog een ticket voor de nacompeti- tie veroverd? Verhoene mikt op dat laatste. „Dat is waar we voor gaan", zei de trainer. Hoek kan zich proberen te spiege len aan Kozakken Boys, dat vorig seizoen via de nacompetitie de topklasse bereikte. Daarin staat de club uit Werkendam nu vijfde. Verhoene: „Het klinkt misschien wat vreemd, maar je moet er toch enigszins rekening mee houden. Want promotie behoort op dit moment nog tot de mogelijkhe den. We zullen daarom eigenlijk ook twee voorbereidingen moe ten maken. Eén waarbij de compe titie in september start en één waarbij de competitie half augus tus begint." In de topklasse dus. door Jan Dagevos KLOETINGE - De geloofsbrieven die Tom Blomaard zaterdag na afloop van het duel met Nivo Sparta kon overleggen, logen er niet om. Vier doelpogingen, vier doelpunten. De spits van Kloetinge nam tegen de nummer laatst in de hoofdklasse B alle doelpunten voor zijn rekening en bezorgde zijn de ploeg de winst: 4-2. Toch drong zich na afloop de vraag op of Blomaard nu wel zo'n goede wedstrijd had gespeeld. „Als voetballer niet, maar als spits wel", counterde de 21-jarige aan valler. „En dus ga ik uiteindelijk met een goed gevoel van het veld. Ik denk nogal in het teambelang, maar mijn ploeggenoten zeggen dat ik meer van mijn goals moet genieten. Dat ik trots op mijn goals moet zijn." Blomaard moet nog wennen aan zijn status als topscorer, net zoals hij nog altijd moet wennen aan zijn positie in het veld. „Het is pas het eerste jaar dat ik echt spits ben", vertel de hij. Voor de positie in de punt van de aanval werd hij dit seizoen gehaald door Kloetinge. Het klik te en hij pikte zijn doelpuntjes mee, tot een paar weken geleden. Na het duel met Heinenoord op 9 februari viel hij stil. „Zo'n dipje heb ik elk seizoen wel." De tips van trainer Diederik Hiensch waren dan ook welkom. Zaterdag tegen Nivo Sparta kon Blomaard nog lang niet al die ad viezen in de praktijk brengen, maar hij scoorde wel. Hij was ver antwoordelijk voor de openings goal in de 28e minuut (voorzet Mats Willemse), de gelijkmaker Kloetinge-Nivo Sparta 4-2 (1-2). 28. Tom Blomaard 1-0, 35. Frenk Schaap 1-1,40. Frenk Schaap 1-2, 72. Tom Blomaard 2-2, 88. Tom Blomaard 3-2, 90. Tom Blomaard 4-2. Scheidsrechter C. Prooi (Hel- levoetsluis). Gele kaart: Michel Maaskant (Kloetinge) en Davey Brothwell (Nivo Sparta). Aantal toeschouwers: 400. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Jaap Esser, Michel Maaskant, Maarten van Rosevelt; Aart Veldhof, Mats Willemse (89. Sjors Lankhaar), Roy Mulder (54. Tiom Jansen); Rogier Veenstra (68. Rick Mulder), Tom Blomaard en Daan Esser. in de 72e minuut (assist invaller Timo Jansen) en de 3-2 (na een scrimmage) en 4-2 (voorzet ander maal van Timo Jansen) respectie velijk in de 88e en 90e minuut. Het waren de hoogtepunten in een wedstrijd, waarin Kloetinge broddelwerk afleverde. Kloetinge mist na het afhaken van John Schot en Corné Schilperoort crea tiviteit. De Bevelandse ploeg is verworden tot een modale ploeg van harde werkers. Die arbeids ethos is prima, maar dat zal de club op hoofdklasseniveau nooit een vooraanstaande rol opleveren. Lijfsbehoud of een plek in het lin kerrijtje is leuk, maar op den duur moet de club zich ook ver der ontwikkelen. De komende maanden zal moeten blijken of Kloetinge van buitenaf nog enke le vormgevers aan zich weet te binden. Pas dan ligt er in de hoofdklasse meer in het verschiet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 81