Goes bijt in het stof na persoonlijke fouten I I I Derde zege op rij voor Zaamslag, Bruse Boys raakt koppositie kwijt 6 SPORT HOOFDKLASSE B Na vijf zeges op rij slaagt Hoek er niet in opnieuw te winnen. Het uitduel met Zwaluwen eindigt in 1-1. ffi KARAKTERISTIEK KARAKTERISTIEK door René van Stee goes - Van de euforie na de 2-0-ze- ge vorige week op koploper UNA was zondag bij Goes weinig meer over. De hoofdklasser ging op ei gen veld met 3-0 onderuit tegen de nummer twee Venray. Daardoor zag de formatie van trainer Gérard de Nooijer het gat met concurrent Schijndel, dat de volle winst pakte tegen Brabantia, oplopen tot vier punten. Schijndel heeft bovendien twee duels minder gespeeld, waardoor Goes bijna zo goed als zeker via de nacompetitie lijfsbehoud moet proberen veilig te stellen. Daar maakte de oefenmeester zich niet al te druk over. „We weten al lan gere tijd dat we alle zeilen moe ten bijzetten om erin te blijven. Daar verandert de wedstrijd van vandaag weinig aan." Waar De Nooijer wel van baalde was de wijze waarop Venray door zijn ploeg in het zadel werd gehol pen. „Persoonlijke fouten doen ons de das om. En dat was niet voor het eerst. Zulke dingen moe ten er echt uit, want die worden genadeloos afgestraft." De trainer was voor de rust ook niet tevreden over zijn midden veld. „Ze stonden te vaak te ver Goes-SV Venray 0-3 (0-3). 33. Bas Joosten 0-1, 39. Ton Timmermans 0-2 (strafschop), 43. Niek Verstee- gen 0-3. Scheidsrechten I. Oostrom (Oude water). Rode kaart: Milton Roemeratoe. Gele kaart: Shannon Braafhart, Jo- simar Pattinama (Goes), Chris Ja cobs, Maik Michiels, (Venray). Aan tal toeschouwers: 200. Goes: Matthew Lentink; Milton Roemeratoe, Gert Jan van Leiden, Shannon Braafhart, Lorenzo de Groot (46. Rick de Punder); Sherief Tawfik (58. Rob Schalk- oort), Wouter de Craene, Gert Jan Tierie (46. Ray Kroon), Dangelo Martien; Josimar Pattinama, Robin de Pagter. voor de bal. Ook in het doordek ken liep het niet zoals ik het graag zie. Ik moet echt eens gaan nadenken over hoe ik de komen de weken ga neerzetten." Het eerste halfuur was er geen vuiltje aan de lucht. Venray ope reerde behoedzaam en loerde op snelle uitvallen. Goes had iets meer balbezit en had na twaalf minuten zo maar op voorsprong kunnen staan. Het harde schot van Wouter de Craene werd door Venray-doelman Niels Nielen ech ter op fraaie wijze tot een hoek schop verwerkt. In de 33e minuut kwam Venray uit het niets via Bas Joosten op voorsprong. Hij maakte geen fout toen hij een reuzenkans op een presenteerblaadje kreeg aangebo den. Daaraan voorafgaand raakte Shannon Braafhart de bal volledig verkeerd uit een ingooi van Mil ton Roemeratoe. Diezelfde Roem eratoe werd de schlemiel van de wedstrijd toen hij zeven minuten later Niek Versteegen in het straf schopgebied ten val bracht. Ton Timmermans benutte de toege kende strafschop. Roemeratoe kreeg tot overmaat van ramp een rode kaart. Een veel te zware straf vonden De Nooijer en ook de bezoekers uit Venray. Twee minuten voor de rust was het duel gespeeld toen de aalvlugge Versteegen op aange ven van Joosten over rechts de 0-3 binnenschoot. De tweede helft was vervolgens alleen interessant voor statistieken. Het duel begon voor Goes al in mineur. Thijs van den Dries meld de zich te elfder ure ziek af. Yves Nyemb haakte in de warming-up af met een dijbeenblessure. Een gevoelige aderlating, want de spits was uitstekend op dreef. Die tegenslagen brachten aan het licht dat Goes op hoofdklasseni veau nog wel enige versterkingen kan gebruiken. De naam van Jona than Constancia (Vlissingen) zingt nadrukkelijk rond op sport park Het Schenge. Goes-voorzitter Henk Zwartelé wilde desgevraagd bevestigen noch ontkennen dat de aanvallen de middenvelder in beeld is bij de club. Ritme Hoek lijkt verstoord door Barry van der Hooft vlaardingen - Hij wilde zich er niet achter verschuilen. „Want als we hier de 0-2 maken hebben we het er niet over." Toch stond Ken ny Verhoene zaterdagmiddag na het gelijkspel tegen Zwaluwen (1-1) nog heel even stil bij de afge lasting van een week eerder. De topper RWH-Hoek was toen op vallend genoeg de enige wed strijd in de hoofdklasse B die niet doorging, waardoor het ritme van Verhoene en zijn spelers werd ver stoord. Een week later leed Hoek het eerste puntenverlies sinds de nederlaag tegen Kloetinge op 12 ja nuari. Stuk voor stuk kwamen de spe lers van Hoek met een teleurge stelde blik de kleedkamer uit. Ze hadden twee punten laten liggen, op de dag dat koploper Excelsior Maassluis van ASWH verloor (2-1) en de top weer dichter in el kaar had kunnen schuiven. Alleen liet Hoek na dichter bij de koplo per te komen en de druk op de nummers twee tot en met vier te houden. „Dat hebben we vooral aan ons zelf te wijten", keek Verhoene nuchter terug. „We hebben ver zuimd het af te maken. De spelers beseffen dat ook. Als je ze naar buiten ziet komen, weet je ge noeg. We hebben te weinig ge voetbald. De ploeg stond ook niet zoals in voorgaande weken. Het was minder fris. En we hadden ook meer moeite met de korte dekking en duelkracht." Het was allemaal net niet dus, vooral in de laatste fase van een aanval. Hoek was de bovenliggen de partij, maar kon voor rust te weinig echte kansen creëren. Zelf Zwaluwen-Hoek 1-1 (0-0). 50. Ky le Doesburg 0-1,82. Marlon Oran je 1-1. Scheidsrechter: B.J. Fikkert (Hellendoorn). Gele kaart: Frank Stienstra (Zwaluwen). Aantal toe schouwers: 200. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wil son, Lionel Fitsch (46. Alain van Mieghem), Giovanni Siereveld, Thomas van den Houten; Reguillo Vandepitte, Sebastian Hermans; Guiliaume Clinckemaillie, Jorrit D'Haeseleer en Thomas van Renterghem (82. Raymond Wolff); Kyle Doesburg (75. Tim de Meers man). Bijzonderheid: Omdat de shirts van beide ploegen teveel op el kaar leken, werd het spel na twaalf minuten stilgelegd. Zwalu wen verruilde het zwart-witte- thuistenue voor een rood uitshirt. gaf het twee goede mogelijkhe den weg, die door Robin Verhorst en Dimitri Gomes werden ver prutst. Verhoene was niet hele maal tevreden en bracht halverwe ge Alain van Mieghem in voor Lio nel Fitsch. Reguillo Vandepitte schoof een linie naar achter, Kyle Doesburg bleef net als in de laat ste fase voor rust vanaf rechts ko men, terwijl Guillaume Clincke maillie centraal voorin liep. De openingstreffer had nog wei nig te maken met de nieuwe veld- bezetting. Sebastian Hermans leg de vanaf links een vrije trap bij de tweede paal, waar Doesburg liet zien hoog te kunnen springen en tegelijkertijd te kunnen koppen (0-1). Dat doelpunt had het duwtje in de rug moeten zijn richting de zesde overwinning op rij, een clubrecord. Maar dat werd het niet. Die laatste bal, die laatste goede pass, het maken van de juis te keuze; daar ontbrak het aan. Na 78 minuten legde Hoek een heer lijke aanval op de hobbelige mat. Eindstation Van Mieghem leek de beslissende 0-2 binnen te schie ten, maar de bal stuitte net op voordat hij wilde schieten. „Dit veld is dramatisch", bekende Zwa- luwen-trainer Adrie Poldervaart. „Ik dacht ook: daar komt de 0-2. Dan was het over en sluiten ge weest." Maar die 0-2 kwam er niet, waar door Zwaluwen hoop bleef hou den op een goed resultaat. De han dige Gomes vond na 82 minuten een gaatje op de achterlijn en zag zijn voorzet binnengekopt wor den door Marlon Oranje. De spe ler die een week eerder tegen Kloetinge in extremis voor 2-2 had gezorgd, schonk zijn ploeg nu opnieuw een punt (1-1). Met door Klaas Verspoor oosterlano - Zaamslag heeft na drie duels in de derde periode met Klundert een honderdprocentsco- re. In Oosterland wonnen de Zeeuws-Vlamingen met 3-1. Klun dert won de topper tegen Bruse Boys verdiend met 2-0. Duiveland-Zaamslag 1-3: Uit een vrije trap van Ivo Verstraeten opende Pepijn Rademakers, na slecht verdedigen aan Duiveland- zijde, namens Zaamslag de score. Via Juriën Dam, die vanaf de ach terlijn scoorde nadat een Zaam- slagse inzet via beide palen en achter Duiveland doelman Leon Weeda langs voor zijn voeten kwam, werd het 0-2. Na voorberei dend werk van Robbert de Brui ne bracht Ronald Zwager de span ning echter meteen terug in de wedstrijd. Op een lastig te bespe len veld kreeg Duiveland voor rust nog wel de nodige kansen, maar na rust creëerden beide ploe gen nauwelijks mogelijkheden meer. In de negentigste minuut besliste Peter Dieleman het duel uit een counter definitief in het voordeel van de bezoekers: 1-3. Klundert-Bruse Boys 2-0: Klun dert revancheerde zich voor de 6-o-nederlaag van eerder dit sei zoen en nam de koppositie over. Nadat in de eerste helft niet was gescoord, pakte Klundert de za ken in de tweede helft energieker aan. Bruse Boys kon daarin niet mee. Nadat Klundert in de 56e mi nuut een strafschop, na hands van Jasper Maaskant, werd ont houden was het twee minuten la ter wel raak. Uit een voorzet van Eric Fuanani tikte Leon Holle mans de 1-0 binnen. Een aantal keer ontsnapte Bruse Boys aan de 2-0, maar in de 76e minuut leidde onnodig balverlies van Thomas Groeneveld de 2-0 van Christian Fuanani in. Bruse Boys heeft ondanks de ne derlaag nog wel altijd de minste verliespunten. Klundert speelt nog zeven duels, Bru nog acht. SSV'65-Oostkapelle 0-1 (0-0): Jarno Poortvliet 0-1 Arnemuiden-Serooskerke 0-3 (0-0): Alex Jobse 0-1 Jeroen Geerse 0-2, Jan- nick Wondergem 0-3. Rode kaart (2x geel): 60. Sjoerd de Ridder (Arnemui- den). Dinteloord-Dauwendaele 0-3 (0-1): Mart de Kroo 0-1, Maarten van Voo- ren 0-2, Bram de Jong 0-3. Zwaluwe-Heinkenszand 3-0 (2-0): Joey Konings 1 -0, Terry Schonk 2-0, Ruud Ansems 3-0. VCK-WC68 1-1 (1-1): Niek de Lang 0-1, Richard Dek 1-1. B Tom Blomaard, man van de wedstrijd, wint een kopduel van verdediger Roy Rozen van Nivo Sparta, foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 80