Fictionals gaan door in Spectra Succesvol weekeinde voor BAC Centrum voor de zeilvaart ZEEUWS-VLAANDEREN 17 Breuk in persleiding Breskens Man(41)opgepakt voor mishandeling Kleding Vastenactie voor helft van prijs Brandweer rukt uit voor stankoverlast MAANDAG 18 MAART 2013 OVEZANDE - De Zeeuws-Vlaamse band The Fictionals en de Beve- landse band Project hebben de laatste voorronde van Spectra ge wonnen. De respectieve jury-win naar en publiekswinnaar gaan naar de finale, zaterdag 13 april in Popzaal De Klomp in Ovezande. „Sterke eigen rocknummers waar bij de kwaliteit van de zang van frontvrouw Kayleigh Tofield het soms aflegt tegen haar ongebrei delde enthousiasme. Als daar een balans in komt, kan de band in de finale weieens de grote verrassing zijn," meende de jury vrijdag over The Fictionals. Project met bandleden uit Goes en Kapelle kreeg vrijdag al genoeg publieks- stemmen om in de finale te ko men. De jury: „Een band die voor al zangeres Simone Brouwer meer ruimte moet gunnen." SLUISKIL - Met drie druk bezochte uitvoeringen in het Meulengat bracht de Bonte Avond Club uit Sluiskil in het weekeinde ver maak van de bovenste plank. En dat al voor de 62ste keer. Met mu ziek, zang en sketches werd dit maal het thema Toen was geluk belicht. Vooral de twee medleys met kinderliedjes en bekende nummers uit de jaren '60 en '70 sloegen bij het publiek goed aan. BAC telt twintig leden. Wekelijks wordt op dinsdagavond in het Meulengat gerepeteerd. Naast de jaarlijkse uitvoeringen in Sluiskil gaat het gezelschap ook voor een aantal voorstellingen buiten de deur op toernee. Zaterdag treedt BAC nogmaals op in het Meulen gat. Aanvang: 20.00 uur. AXEL In een horecagelegenheid in Axel is zaterdagochtend in alle vroegte een 41-jarige man uit de gemeente Ter- neuzen aangehouden. In de nacht van vrijdag op zater dag omstreeks kwart over twee zou hij een 20-jarige vrouw, ook uit Terneuzen, hebben mishandeld. De vrouw liep daarbij letsel op aan haar gezicht en moest zich onder doktersbe handeling stellen. De man was dronken en ver zette zich tegen zijn aanhou ding. SAS VAN GENT De Werkgroep Vastenaktie van de Elisabethparochie stopt, na 6 weken, met de verkoop van tweedehands- kleding aan de Westkade 85 te Sas van Gent. Dinsdag en woensdag gaat de toch al goedkope kleding over de toonbank voor de helft van de prijs. De ope ningsuren zijn van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.30 to 16.30 uur. De opbrengst komt ten goede aan het lan delijk Vastenaktieproject Honduras. STROODORPE Bewoners van het gehucht Stroodorpe bij Sluiskil klaag den zaterdagavond rond half tien over een hardnekkige stankoverlast. Er kwamen bij politie en gemeente ver schillende meldingen bin nen. De brandweer stelde een onderzoek in. Met spe ciale apparatuur werd vast gesteld dat er geen sprake was van concentraties van gevaarlijke stoffen. Voor alle zekerheid werd wel een deel van de riolering doorge spoeld. Onderzoek volgt. voor hersendokter' Oud-schipper Jan de Koster neemt van visbakker Guus een bakje kibbeling in ontvangst, foto's Peter Nicolai Veel belangstelling ook voor de operatiekamers in De Honte. OK-assistente Anne legt uit. door René Schrier BRESKENS - De watersportvereni ging Breskens heeft het initiatief genomen om te komen tot een kenniscentrum voor de zeezeil vaart. Er is inmiddels al over ge sproken met de provincie, Impuls Zeeland, het Kenniscentrum Water sport dat weer verbonden is aan het Kenniscentrum Kusttoerisme van de HZ, de HISWA en het Wa- tersportverbond. Het centrum voor de zeezeilvaart moet niet alleen een kennisinsti tuut worden, maar ook een inter nationaal zeezeilcentrum. Ook vanuit België is al belangstelling getoond. Er wordt ook gestreefd naar sa menwerking met het topsportcen trum voor de watersport in Sche- veningen. In het centrum zouden schepen van verschillende types beschik baar kunnen worden gesteld aan de opleiding, waarbij ervaren zei lers als docent op kunnen treden om de jeugd vanaf 12 jaar de be ginselen van het (wedstrijd)zee- zeilen bij te brengen in theorie en praktijk. Ook kunnen leerpakketten op middelbaar, hoger en academisch niveau ontwikkeld worden, in sa menwerking met onderwijsinsti tuten in Zeeland en Vlaanderen. Een optie is het kenniscentrum voor de zeezeilvaart te koppelen aan de scheepsjachtwerf in Bres kens. Daar vinden activiteiten plaats in de sfeer van refit en on derhoud van boten. Zo'n werf zou kunnen fungeren als plek voor onderwijs en opleiding in sa menwerking met het middelbaar beroepsonderwijs dat aan Scalda wordt gegeven. Verder zouden aan het zeezeilcen trum wedstrijdactiviteiten ont wikkeld kunnen worden. Gedeputeerde Carla Schönknecht laat dat schriftelijk weten aan le den van de commissie Economie en Mobiliteit van Provinciale Sta ten. Die hadden in een vergade ring van de commissie naar het centrum geïnformeerd. Volgens de gedeputeerde is het niet de bedoeling weer een nieuw kennisinstituut te creëren. Het uit particulier initiatief onsta- ne idee moet in samenwerking met verschillende onderwijsin- stanties ontwikkeld worden. En omdat het activiteitenaanbod bre der is dan alleen kennis, moet het ook als zodanig worden geïnter preteerd, aldus de gedeputeerde in een memo aan de commissie. Ze voegt er aan toe dat de even tuele rol van de provincie nog niet is gedefinieerd. Daarover wordt verder overleg gepleegd. BRESKENS - Aan het Molenwater in Breskens is zaterdagavond een breuk in een persleiding van waterschap Scheldestromen ontstaan. Het waterschap nam direct maatregelen. Het wegstromende water werd opgepompt en vervol gens met drie tankwagens overgebracht naar het zuiveringsstation van het schap net buiten Breskens. De wagens reden af en aan. Er werd een graafma chine ingezet om de breuk bloot te leggen en het lek, dat zo goed als zeker is ontstaan door vorst en dooi, te repareren. Vandaag wordt het reparatiewerk afgerond, foto Peter Nicolai usmb'vcv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 77