Busstation Terneuzen moet aantrekkelijker Weitjerock na tien jaar terug in IJzendijke ujg| Lentevoordeel in TURKIJE OPEN DAG ZORG WELZIJN 16 ZEEUWS-VLAANDEREN KRAS-NL Beveren verzet zich tegen aanleg Saeftinghedok In ziekenhuis De Honte liep het met 3000 bezoekers storm op de Open Dag voor de Zorg. BOEK ONLINE of bel 0900-9697 door Wout Bareman TERNEUZEN - De komst van de nieuwe zeesluis in Terneuzen is een prima gelegenheid om de en tree van de stad drastisch te verbe teren. De relatie tussen het cen trumgebied en de haven moet ver sterkt worden, vindt GroenLinks Terneuzen. In een visie Nieuwe Sluizen- Nieuwe Kansen worden de mogelijkheden op èen rij ge zet. Raadslid Peter Clijsen en raadsvol- ger Ernst Jonker in de visie: „De entree over de sluizen zal vast en zeker veranderen bij de aanleg van de nieuwe sluis. GroenLinks vindt dat toegankelijkheid en mo biliteit ook voor mensen die met het openbaar vervoer reizen, be schikbaar moet zijn. En verbeterd moet worden." Daarbij speelt het busstation pal ten westen van de huidige zeesluis een belangrijke rol. De twee stellen vast dat het station niet door iedereen als een groot succes wordt beschouwd. Maar vooral: het ligt te geïsoleerd en beschikt over een minimum aan voorzieningen. „We moeten er eens over nadenken om de buurtbussen die vanaf 2015 gaan rijden te benutten voor het ver voer van de stad naar het station. Dat zou zeker voor mensen met een beperkte mobiliteit een uit komst zijn." Op die manier zou ook het parkeren buiten de stad kunnen worden gestimuleerd. GroenLinks vindt dat tegelijker tijd moet worden gekeken naar extra voorzieningen bij het bussta tion. „Het Portaal van Vlaanderen zou er bijvoorbeeld een plek kun nen krijgen. Met een beperkte ho- recavoorziening erbij wordt het verblijf op station én Portaal een stuk aangenamer. En dan maken we bijvoorbeeld een windturbine in de nabijheid geschikt als uit kijktoren over het sluizencom- plex. Dan wordt het portaal van Vlaanderen een belevenis." Clijsén en Jonker pleitten al eer der - net als andere raadsfracties - voor een inniger band van Terneu zen met het water. Water vormt nu eenmaal de verbindende scha kel tussen kanaal, haven en stad. „Water in de stad? Wat ons be treft wel. GroenLinks Terneuzen vindt dat namelijk van essentieel belang voor de beleving van onze relatie met het water." En om de beleving van de scheepvaart op het Kanaal Gent-Terneuzen te sti muleren zouden op verschillende plekken uitkijkplaatsen moeten worden gecreëerd, aldus de partij. IJZENDIJKE - Absynthe Minded, Traumahelikopter en Mozes The Firstborn treden 27 juli op op het IJzendijkse festival Wei- tjeRock. De organisatie heeft de eerste namen bekendgemaakt. Na tien jaar afwezigheid, krijgt het herboren festival steeds meer vorm. Een toegankelijk festival, noemt voorzitter Rugter van Me- rode het. Hij is één van de zeven nieuwe organisatieleden van WeitjeRock. „Er is plaats voor zo wel regionaal, nationaal en inter nationaal talent." Zo staat, naast de grote bandnamen, de plaatselij ke singer-songwriter Maarten Ter- mont uit IJzendijke op het affiche en betreedt de Vlaamse comedian William Boeva het podium. „We hebben gekozen voor een opstel ling van drie podia, zodat we snel kunnen afwisselen tussen de acts. De Zeeuwse dj M@gneto zal tus sen de optredens door plaatjes draaien, zodat er geen stiltes val len." Er is ook een plaats gereser veerd voor de winnende band van de Zeeuws-Vlaamse muziek- wedstrijd Steenworp. KNO-arts Beel onderzoekt in De Honte de pop van de driejarige Lavrien. 'Wat moet je doen TERNEUZEN - Het liep storm, zater dag op de Open Dag van Zorg en Welzijn in streekziekenhuis De Honte in Terneuzen. Er kwamen ruim 3000 belangstellenden op af. De Blaauwe Hoeve in Hulst trok enkele honderden bezoekers en bij Tragel Zorg kwamen vooral mensen met belangstelling voor de specifieke doelgroep af. In zorg centrum De Hooge Platen in 3res- kens was het gezellig druk. Tus sen de bedrijven door werd daar de nieuwe naam van eigenaar Stichting Woonzorg onthuld: Warmande. Op alle locaties werd in informa tiestands extra aandacht gevraagd voor werk in de zorg, zowel voor vrijwilligers als professioanls. De belangstelling bleek boven ver wachting. Het was dringen geblazen in de gipskamer van De Honte, zater dag. Na drie kwartier wachten wa ren Nick (9) en broertje Mart (7) eindelijk aan de beurt. Nick was even later trots op het blauwe gips rond z'n pols, maar z'n broer tje was niet onder de indruk. „Pfïf, je moet alleen maar een beetje verband rond een pols doen." Hoofd communicatie Margaret Lafort was blij met de belangstel ling voor de poppendokter. „We willen dat de kinderen zich niet alleen de nare kanten van het zie kenhuis herinneren." Koen (4) werd met z'n knuffel doorverwe zen naar de röntgenafdeling voor een heuse foto. Bij de stand over leren en werken in de zorg was het druk. Marian Schelstraete van het leerbedrijf: „Veel werkzoeken den overwegen zich te laten om scholen." Ook de jeugd toonde in teresse. „Net kwam er een jonge tje vragen wat hij moet doen om hersendokter te worden..." In de Blaauwe Hoeve werd inge speeld op het thema Langer thuis met Curamus (de zorgkoepel). Behandelaars lieten onder meer zien wat ze kunnen doen om hulpbehoevende mensen toch zo lang mogelijk thuis te laten wo nen. Er waren rondleidingen en er was veel belangstelling voor de infor matiestands. In de Hooge Platen in Breskens werd welsiwaar veel informatie verstrekt, maar draaide het toch vooral om het vertier. Hoogte punt was de gratis kibbeling, uit gedeeld door Kniertje 'Wendy'. Hotel Derici**** 6 t/m 22 dagen o.b.v. halfpension Vertrek: van 2/4 t/m 26/10 hotel in het centrum, aan de boulevard vanuit het zwembad op het dak heeft u prachtig uitzicht over de stad en over zee de ideale uitvalsbasis om het bruisende Kusadasi te ontdekken! Zie www.kras.nl/77936 Hotel Jasmine Beach Resort**** 6 t/m 22 dagen o.b.v. All Inclusive Vertrek: van 2/4 t/m 26/10 direct aan het privé-strand met een mooie pier omgeven door een weelderige tuin met dagelijks entertainmentprogramma nu extra voordelig geprijsd! Zie www.kras.nl/77865 Hotel Vera Verde***** 6 t/m 22 dagen o.b.v. All Inclusive Vertrek: van 2/4 t/m 27/10 •comfortabel resorthotel met diverse faciliteiten voor alle leeftijden •gelegen op ca 900 m van het privé- strand en tegenover de golfbanen nu extra voordelig geprijsd! Zie www.kras.nl/77914 Geopend in 2012! Royal Alhambra Palace***** 6 t/m 22 dagen o.b.v. Ultra All Inclusive Vertrek: van 2/4 t/m 31/10 imposant en luxe hotel waar het u aan niets zal ontbreken direct aan het strand met groot lunapark en aquapark uitgebreid entertainmentprogramma 3 Zie www.kras.nl/77856 waarom zou je meer betalen /fpj Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. BEVEREN - De Vlaamse regering heeft vrijdag het Ruimtelijk Uit voeringsplan voor de Antwerpse haven vastgesteld. Daarin is gere geld dat de haven in de toekomst met bijna 1000 hectare mag uit breiden. Het maakt de aanleg van een nieuw getijdedok op de lin keroever bij Doel mogelijk. Dat Saeftinghedok moet vier kilome ter lang en 600 meter breed wor den. Het reikt vanuit de Schelde bijna tot grensdorp Kieldrecht bij Nieuw-Namen. De gemeente Be- veren verzet zich tegen de aanleg van het dok en de Saeftinghezone op de linkeroever. Niet alleen Doel moet daarvoor wijken, ook de gehuchten Ouden Doel en Ra penburg moeten dan verdwijnen. Met name eerste schepen Bruno Stevenheydens (N-VA) van Beve ren ligt dwars. Hij neemt het op ~P voor behoud van de gehuchten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 76