Meepraten over toekomst van kerk Gewonden in Knokke Riviercruiseschepen varen nu nog door naar Gent. Wethouder Broekhuysen wil andere aanpak. almanak het baasje Op de bres voor de Zeeuwse zes wil de vlinder beschermen DOOR DE POLDER VOOR HET GOEDE DOEL Zeeland beschikt over bakken vol jong talent ZEELAND CULTUUR Temeuzen jaagt op cruises MAANDAG 18 maart 2013 door Wout Bareman TERNEUZEN - Riviercruiseschepen varen te vaak door naar Gent en meren niet af in Terneuzen. Dat moet snel veranderen. Wethou der Pim Broekhuysen (toerisme) van Terneuzen kijkt reikhalzend uit naar de uitkomst van een on derzoek van Promotie Zeeland Delta en het Kenniscentrum Toe risme naar de mogelijkheden om meer rivier- én zeecruiseschepen naar Zeeland te halen. Het moet leiden tot een plan van aanpak voor de toekomst. Nu al bestaat een convenant tussen de provincie en de 'cruisegemeen ten' Vlissingen, Middelburg, Ter neuzen en Veere. In dat kader ont vangt Terneuzen aan de cruiseka de in Zijkanaal A van het Kanaal Gent-Terneuzen dit jaar een klei ne twintig schepen. Dat is een fractie van het aantal dat door vaart naar Gent. Daar worden dit jaar een kleine 200 cruiseschepen verwacht; de eerste meerden er af gelopen week al af. Gent zat de af gelopen jaren in de lift. Steeds meer rederijen en touroperators doen de stad aan. De cruises brengen jaarlijks zo'n 20.000 pas sagiers tot in Gent. Veel van hen bezoeken de stad voor een rondlei ding met gids, museumbezoek of shopping. Volgens Broekhuysen vergt het 'lokken' van de touroperators die schepen van rederijen inhuren veel voorbereiding. „Die schepen moet een route worden aangebo den met aantrekkelijke havens, denk aan Middelburg, Terneuzen en Gent." Hij is hoopvol over de uitkomst van het onderzoek van Promotie Zeeland. „We hebben als Terneuzen de faciliteiten voor een goede ontvangst van de sche pen met een kade op loopafstand van het stadscentrum. En we moe ten ook inzetten op de inbreng van bijvoorbeeld het Portaal van Vlaanderen." De ontvangst van de riviercruises vergt wel extra fi nanciering. Broekhuysen ziet dat niet in de eerste plaats als een ge- meentetaak. „Ik denk dat ook de ondernemers daaraan moeten bij dragen." De wethouder zit er kort op: „We moeten er voor waken dat alle eneFgie en geld in de zeecruises in Vlissingen wordt gestopt." V~ 'i KNOKKE-HEIST - Tijdens een avond je stappen zijn vrijdagavond laat in Knokke-Heist twee 17-jarige jongens uit West-Zeeuws-Vlaan deren gewond geraakt. Ze maak ten deel uit van een vrienden groep en werden aangevallen door vijf leeftijdgenoten uit Knok- ke. Die hielden een jongen in de wurggreep en sloegen hem. Na verzorging in het ziekenhuis kon hij met een kapot gebit naar huis. Een vriend werd op de grond ge duwd en geschopt en geslagen. Hij liep een kaakbreuk op. In ja nuari deed zich een soortgelijk voorval van geweld voor. Ink r\ pi fky\ pf- GRIETE - Een wandeling met je hond voor het goede doel dllvlClCll 111CX geeft een goed gevoel. Zo'n 60 deelnemers maakten zon dag vanaf café de Griete een gesponsorde wandeling door de polder. Ze liepen ruim 1300 euro bij elkaar voor het dierenasiel in Terneuzen. Enkele deelnemers gingen op pad met een hond uit het asiel. De deelnemers kregen in De Griete soep met een broodje, de honden speciale muf- Tip? redactie@pzc.nl fins. Na de tocht was er voor de dieren nog een goodie T T Z bag met lekkernijen. Volgens Margot Burgers van het die- yy renasiel draagt de vijfde sponsorwandeling weer een stuk je bij aan het in stand houden van het asiel. „Door de aan was van katten zijn we genoodzaakt de opvangruimte voor deze beestjes uit te breiden. Daar hangt wel een prijskaartje van 20.000 euro aan", foto Peter Nicolai KLOOSTERZANDE - De Parochie- kern Ter Duinen wil met de paro chianen praten over de toekomst van de kerk in Kloosterzande, Os- senisse en omgeving. De kerncom missie stelt vast dat ook in Oost-Zeeuws-vlaanderen de ker ken onder grote druk staan. Kloos terzande heeft weliswaar een ge restaureerde toren, een mooi kerk plein en een opgeknapte begraaf plaats, maar dat garandeert niet dat de H. Martinuskerk behouden blijft. In Ossenisse werd de kerk eind vorige eeuw al gesloten. Daarom wil de parochiekern zich beraden over te nemen stappen en keuzes. Daarover mogen alle vrijwilligers, betrokkenen, belang stellenden en belanghebbenden vrijdag hun zegje doen, ook vere nigingen en ondernemers. Ze zijn welkom om 13.30 uur in de Marti nuskerk op Groenendijk. Op dat verjaardagsfeestje in Wolphaartsdijk betrad oma de woonkamer en begroette en felici teerde de aanwezigen zoals gebrui kelijk in haar Zeeuwse moerstaal. Na deze rondgang kwam zij tot de ontdekking dat haar kleindochter Manuela zich niet in de kamer be vond. Op haar vraag waar het meis je was gaf de moeder van Manuela ten antwoord: „O, die is an't Wii-en." „Wat? Is ze an't wieën?" reageerde oma ongelovig terwijl ze in gedach ten bergen onkruid zag opdoemen. Het kostte de aanwezigen wat moei te om haar duidelijk te maken dat je tegenwoordig kunt 'wieën'achter de computer. Zonder schoffel...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 73