Bokaal voor springers Forza Ondo loopt promotie naar tweede klasse mis Hockeysters Rapide van laatste plaats af Zeeuwse amazones stelen de show 14 SPORT ATLETIEK De twintigste editie van de Zwinstedenloop in Sluis is vooral populair bij de Belgische lopers. MICHEL SCHRIER TWEEDE OP DE TIEN KILOMETER dB door Janny Vermeule MIDDELBURG - Sporthal de Sprong was zaterdag het toneel van de springkampioenschappen turnen van district Zuid. De meeste aan dacht ging uit naar het A-niveau, waar verenigingen als MTV Mid delburg, Forza Gymnastica (Goes) en Olympia Kapelle en T\irn'87 (Oostburg) in uitkwamen. Deze Zeeuwse clubs hebben in middels gezelschap gekregen van verenigingen uit Bergen op Zoom en Steenbergen. De concurrentie is dus toegenomen en het niveau gaat met sprongen omhoog. Forza Gymnastica was op airtum- bling de sterkste bij het hoogste niveau. Met overmacht wonnen de springers uit Goes (Johan Stoutjesdijk, Thomas Parinussa, Stephan Dijkhuizen, Laurie Geene, Janine van Dijk en Quinty Cok) op dit onderdeel. Zij be machtigden de Mijnsbergenbo- kaal dankzij de hoogste dagscore van 25,60 punten. Een combinatieteam van MTV en Olympia werd tweede (20.05). De springers van de organiserende vereniging MTV deden ook van zich spreken in het B-niveau. Er was winst op diverse onderdelen. De scores leidden tot promotie naar het A-niveau. Bij het C-niveau haalde T\irn'87 prijzen binnen op pegasus en mi- nitramp. Atlas Heinkenszand stond diverse keren op het po dium bij de onderdelen airtum- bling en kast. MTV-gymnaste Vivian Poppe in actie tijdens de springwedstrijden in Mid delburg. foto Lex de Meester DORDRECHT - Als nummer twee van de derde klasse K verlengde Ondo het zaalkorfbalseizoen met een promotiewedstrijd tegen Dijk- vogels. In de hal van DeetosSnel in Dordrecht gingen de Middel burgers en de Maasdijkers op voor één promotieplek naar de tweede klasse. Ondo trok aan het kortste eind met 14-13. In de tien minuten voor rust was Dijkvogels de spanning als eerste te boven. Op gretigheid troefde het Ondo af en dwong het de 8-4 halverwege af. Hoewel Dijkvogels de aanvallende druk lang pa reerde, maakten de Middelbur gers in de laatste vijf minuten als nog de aansluitende 12-11. Dijkvo gels tilde bracht het gaatje weer op twee punten. De laatste Mid delburgse treffer kwam te laat om Dijkvogels van promotie af te hou den. Scores Ondo: Ronald Wisse 4, Rob bie Mesu en Thomas Mesu 3, Anne- mieke Toerse 2, Lennard van Eenen- naam 1. HULST - De hockeysters van Rapi de hebben in de tweede klasse de rode lantaarn aan Barendrecht overgedragen. De Hulster vrou- wenploeg won met 3-1 van de di recte concurrent. Lange tijd liet een beter Rapide de kansen onbenut. Pas vanaf de 25e minuut kwam daar verande ring in. In een chaotische situatie opende Tatsjana van de Eynde de score. In de tweede helft was het spel- beeld over. het algemeen romme lig. Toch was ook in die periode Rapide de bovenliggende partij. Dat resulteerde in de zestigste mi nuut in de 2-0 van Tatsjana van den Eynde, die een strafbal benut te. Zij nam op aangeven van Lau ren Zaman even later ook de der de treffer voor haar rekening. In de slotfase scoorde Baren drecht tegen. Rapide kwam daar na nauwelijks nog in de proble men. Zwinstedenloop als trekpleister door Mitchell Minnaard SLUIS - De twintigste editie van de Zwinstedenloop in Sluis was zondag niet alleen een hardloop wedstrijd, maar ook zeker een toe ristische trekpleister. „Zeker ne gentig procent van het deelne mersveld bestaat uit Belgen", zei* Willy Schram, voorzitter van de stichting Zwinstedenloop Sluis, daar na afloop over. Het was dan ook niet verrassend dat een Belg de wedstrijd over 21 kilometer won. Stijn de Vulder kwam als eerste over de finish op de Markt van Sluis na 1 uur, 6 minuten en 41 seconden. Dat er veel Belgische hardlopers deelnamen aan de halve mara thon in Sluis was goed te merken in de einduitslag. Vanuit Neder land was er minder animo voor de wedstrijd. De snelle Zeeuwse mannen ontbraken door-allerlei redenen. Erwin Harmes mag voor lopig niet hardlopen wegens een ontsteking, Michel Schrier liep de tien kilometer in Sluis en Tim Ple- ijte liep vorige week nog de halve marathon tijdens de CPC. Eerste Zeeuw was zondagmiddag Edwin de la Ruelle op plek 32. Winnares bij de vrouwen was Ria Thienpont. De Belgische atlete kwam voor de vierde keer in haar carrière als eerste vrouw over de finish op de Groote Markt in Sluis. „De Zwinstedenloop zet ik altijd graag in mijn agenda. Vorig jaar kon ik er jammer genoeg niet bij zijn, want mijn conditie was toen niet goed genoeg", gaf de winnares uit Brugge na afloop aan. Ook de winnaar van de halve marathon loopt graag in Sluis. „We worden in Nederland altijd - goed verzorgd. In België worden de atleten nooit zo gerespec teerd", gaf Stijn de Vulder na af loop de reden voor de in grote ge- talen aanwezige landgenoten. Naast Thienpont en De Vulder kwamen er nog zo'n 990 deelne mers uit België naar de Zeeuws-Vlaamse stad afgereisd. De populariteit van het evene ment in België heeft ook met de datum van het evenement te ma ken, denkt de voorzitter van de stichting Zwinstedenloop Sluis. „We houden dit evenement al twintig edities lang op de derde zondag van maart", legt Schram uit. „Bij onze zuiderburen zijn er op die dag niet veel hardloopwed strijden. Daarnaast hebben wij op een dag als vandaag ook het voor deel dat er een koopzondag is." Want de Zwinstedenloop trekt niet alleen hardlopers naar de stad toe, maar ook een hoop koop grage familieleden van de atleten. „Wij merken dat deelnemers vaak naar andere wedstrijden met zijn vieren in één wagen komen en hier is het juist andersom. Hier ko men de deelnemers apart van el kaar met hun familie naar Sluis toe, want die sturen ze tijdens de wedstrijd de winkels in", consta teerde Schram na afloop. Niet alleen de Belgische deelne mers speelden een grote rol in de jubileumeditie van de sterk bezet te hardloopwedstrijd in Zeeuws-Vlaanderen. De wind was voor de snelste man van de dag de gehele wedstrijd een sto rende factor. „Ik was al na vijf ki lometer verlost van al mijn con currenten. Ik liep dus lang alleen, met de wind keihard tegen", blik te De Vulder terug. Thienpont kon bij de vrouwen het beste met die wind omgaan. Zij kwam als eerste over de eindstreep in een tijd van 1 uur, 21 minuten en 24 se conden. De Belgische had daar wel een reden voor: „Dit parkoers ligt mij wel. Ik woon zeifin Brug ge, dus ik ben binnen een niet al te lange tijd in Sluis. En je loopt als het ware toch naar België toe, dus dat zal de voornaamste reden zijn dat er zoveel Belgen vooraan lopen", redeneerde Thienpont. Michel Schrier uit Vlissingen was zondag de meest succesvolle Zeeuw op de Tien van Sluis tij dens de Zwinstedenloop. De at leet van Dynamica eindigde op de tien kilometer net achter winnaar Cedric Van de Putte in een tijd van 31.17 minuten. Tim van den Broeke was de snel ste op de Vijf van Sluis. De Vlissin- ger klokte een tijd van 15.22 minu ten. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De springtour Zeeland competitie lok te zaterdag een massa ruiters naar Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joos- land. De Zeeuwse amazones kwa men sterk voor de dag. Wilma Stouten toonde zich met Stoutens Zidane de beste in het ZZ. In Z ging Imke Kort uit Le- wewdorp met de Perhaps van het Molenvondel afstammeling Amaai onder het zadel met de hoogste eer strijken. En in M was het oranje erelint een prooi voor Sandy den Exter uit Kortgene met de Lux-zoon Toto. In L kwam Margreet Walraven met Bjendo een fractie te kort voor de zege. De Dortenaar Dennis Schale- kamp was met de Franco afstam meling Canon in de barrage drie- tiende seconde sneller dan de amazone uit Veere met de Phin Phin-zoon. De stuurmanskunst van de rui ters en vermogen van de viervoe ters werd door Rens Wondergem uit Gapinge met zijn selectieve ge bouwde parkoersen flink op de proef gesteld. Maar het niveau bleek hoog. In iedere rubriek wist zich een groot aantal combinaties voor de barrage te plaatsen. Met een spannende barrage zorg den de jumpers in ZZ voor een fraaie afsluiting. Wilma Stouten had de ondankba re taak om met de ruin Stouten's Zidane de beslissende ronde te openen. Als een raket schoot de amazone uit Serooskereke met de Chin Chin-zoon zonder in de buurt van het hout te komen in 33.47 seconden over zeven hinder nissen. Naar later bleek gooide de combi natie hiermee de deur voor haar achtervolgers in het slot. Yvonne Jakobsen uit Grijpskerke toonde zich met de merrie Au- si-ausi wel een fractie sneller. Maar door de snelheid sprong de Nassau-dochter iets te vlak en trok ze met de finish in zicht twee palen naar de bodem. Nick van der Graaf leek met Zazi- ka het feestje voor Wilma Stou ten nog te bederven. Met het mes tussen de tanden ging de Rotter dammer met de Numero Uno-zoon op jacht naar de zege, maar kwam daarvoor tweetiende tel tekort. „Soms zit het mee en soms zit het tegen, maar nu liep het super. Na bijna een jaar zonder overwin ning mag dit ook wel weer eens een keer. Het was een parkoers waar de nodige technische proble men opgelost moesten worden en de hindernissen stonden hoog ge noeg. Maar Zidane pakte goed aan en dacht goed mee. Ik ben dan ook ontzettend blij met deze over winning", vertelde de zichtbaar tevreden Wilma Stouten na af loop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 72