Nieuwenhuis doet van zich spreken in Stal Vermue SPORT 13 Eindoverwinning Jos Breas Oemoemenoe moet wachten op titel Korenbeurs vaster op laatste plaats Peter de Bree grijpt net naast titel Belgische olympiër in Marathon Zevla Alleen De Kok wint bij De Stene Brug MAANDAG 18 MAART 2013 Een speler van Delta Sport waagt een schot op doel in de wedstrijd tegen Snelwiek. foto Dirk-Jan Gjeltema geen ramp, maar tegen directe concurrenten mag dat niet ge beuren. In de tweede helft liep het verschil niet verder op, maar dat kwam omdat Snelwiek gas te- zierikzee - Het districtskam- pioenschap bandstoten in de tweede klasse is zondag gewon nen door Jos Breas van BV Kwa- dendamme. Hij bleef clubgenoot Pierre van den Berg een punt voor. Jan Goudzwaard van BV De Carambowl werd op eerbiedige af stand derde. Breas begon met een punt voor sprong aan de finaleronde. Deson danks was winnen een must om dat Van den Berg een veel beter moyenne bezat. Nadat deze zijn laatste partij won van Sjaak West dorp, moest hij in de wachtkamer het duel tussen Jos Breas en diens broer Sjoerd bekijken. De broers gaven elkaar weinig toe, maar in de slotfase wist Jos de winst bin nen te halen en daarmee ook de ti tel. De Walcherenaren Kees Huis- zoon, Sjaak Westdorp, Martin Sturm verdeelden de plaatsen vier tot en met zes. rugnam. Individueel liepen er jon gens tussen die verder waren dan wij. Daar doe je niks aan." De Vos hoopt zijn laatste seizoen als hoofdtrainer af te sluiten met handhaving in de hoofdklasse. „Als je de goede momenten van vandaag onthoudt, dan is alles nog mogelijk." Scores Delta Sport: Guido de Graaf 7, Ruben Bos 5, Koen de Bruijn 2, Guust Sluijs 2, Jorben Sprong 2, Kevin Meulmeester 2, Tijs de Vos en Jerry Aertssen 1. door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - Met overwinnin gen in het ZZ-Zwaar en Z2 was Jeanine Nieuwenhuis tijdens dres- suurtweedaagse van de RV All round spekkoper in Stal Vermue in Heinkenszand. Wilma Salm kon met Zazou op een uitstekend de buut in de Lichte Tour terugkijken. Nieuwenhuis, afkomstig uit Serooskerke, liep in Z2 met de ex pressief bewegende Rubiquil- zoon Hexagon's Conquest met 69,12 procent naar dezege. Linda Mater uit Kortgene eindigde met de Negro-afstammeling Apachi met 62 procent op de tweede stek. Nieuwenhuis: „Ik rijd Conquest nu een half jaar. Het is een paard dat super energiek is in de proef. En hij heeft een heel sterke ga lop." In de eerste proef van ZZ-Zwaar behaalde Nieuwenhuis, dinsdag verkozen tot sporttalent van Zeeland, met de mooi bergop- waartsgaande Havidoff-zoon Hexagon's Baldacci met 67,43 pro cent naar een overtuigende over winning. De Middelburgse Lucie Louws eiste met de ruin Zion met 63,57 procent de tweede stek voor zich op.- In de tweede proef stuurde zij de Rubiquil-zoon met 63,71 procent naar een nipte over winning. Wilma Salm maakte met de mer rie Zazou in de Prix St George een droomdebuut. De amazone uit Yerseke reed de veel lossigheid in haar lijf tonende San Re- mo-dochter met 68,55 procent naar de zege. Pieter van Weenen uit Waalwijk eindigde met de vos- merrie Zoerava met 67,30 procent als tweede. Linda Mater nam met de vosruin LMS Benson met een overtuigen de overwinning afscheid van Zi. De amazone stuurde de kolossale Johnson-zoon naar 65,59 procent. De combinatie uit Kortgene sloeg een gat van ruim vier procent met Danielle Merkx uit Driewe gen, die met de Fabe-zoon Hotzes reed. „Dit is met Benson mijn laat ste wedstrijd in Zi. Het is een fijn paard dat er altijd voor gaat. Hij heeft mij het gevoel dat hij klaar is voor de overstap naar Z2", ver telde Mater. MIDDELBURG De kampioenswedstrijd van de rugbyers van het Middel burgse Oemoemenoe ging zondag niet door. Het uit- duel met Alkmaarse RUFC werd afgelast vanwege het overlijden van een bestuurs lid van de Noord-Hollandse vereniging. Oemoemenoe staat aan kop in de eerste klasse en kon in Alkmaar de titel al opstrij ken en naar de ereklasse, het hoogste niveau van Ne derland, promoveren. KWADENDAMME Na de 6-2-nederlaag van Korenbeurs/Scheldeoord te gen Wellse Vaert 3 bezet de Bevelandse formatie de laat ste plaats in poule vier van de derde divisie. Voor de thuisploeg won al leen Rinus Rijk. Alfred van den Dries kon tot halverwe ge mee, maar noteerde toen zestien nullen achter elkaar en was verslagen. Ook Jan Westdorp en André Karelse leden een nederlaag. STEENBERGEN Het is Peter de Bree net niet gelukt de nationale titel in het ankerkader 47/2 eerste klasse te veroveren. De Mid delburger werd tweede ach ter Micha van Bochem uit Kranenburg die hem in de fi nale klopte. Heel lang dong De Bree naar de titel. Maar in de slotron- de ging het fout en verloor hij zijn eerste partij van het toernooi, maar die werd hem wel meteen fataal. MIDDELBURG De Belg Nils Duerinck, die vorig jaar nog in actie kwam tijdens de Spelen in Londen, doet mee aan de estafette loop van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen. Due rinck loopt mee in het team van Michiel Willaert, oud sprinter van RKHAV. Due rinck maakte jarenlang deel uit van de Belgische 4x400 meterploeg, met onder ande ren de broers Borlée. De ma rathon is op 20 april. KWADENDAMME Het driebandenteam van De Stene Brug moest in poule drie van de derde divisie diep buigen voor een sterk Veilingzicht 1. De ploeg uit Oudenbosch won met 2-6. De zestienjarige Joey de Kok won als enige van zijn team tegen de vier keer zo oude Rinus Machielse. Rob van Linden verloor met gering verschil, maar Arjo Hollestel- le kampte met een off-day en verloor kansloos. Dat deed ook Emiel de Witte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 71