Winnend Hansweertse Boys staat eindelijk weer op nul punten Handballers Orion delen weer de punten met Swift 2 BC Vlissingen staat na winst op nummer twee vier punten los I I I 12 SPORT HANDBAL Tovaal maakt na de pauze het verschil tegen Wallaby's Volop animo voor Orionloop Handballers van hoofdklasser Delta Sport verliezen met 22-33 van koploper Snelwiek. door Jos van Belzen MIDDELBURC - Met nog zes wed strijden te gaan is Hansweertse Boys, dankzij een 3-2-overwinning op Volharding, als hekkensluiter van de vijfde klas B eindelijk van min drie op nul punten gekomen. De ploeg kreeg eerder in het sei zoen punten in mindering van de KNVB en heeft die straf nu weer weggepoetst. Robur kwam op ei gen veld tegen Vosmeer knap te rug van een 0-2-achterstand. De wedstrijd eindigde in 2-2. Hansweertse Boys-Volharding 3-2: „De vorst is sinds deze week verdwenen en wij zijn van de min drie punten af', zo klonk het zondag opgelucht vanuit Hans- weert. De zwaarbevochten eerste zege GOES - De Goese rugbyclub To vaal maakte in de derde klasse pas in het tweede gedeelte van de tweede helft het verschil met Wal laby's uit Venlo: 24-15. Tovaal begon sterk, want al bin nen vijf minuten kwam de thuisclub op een 5-0-voorsprong nadat de Wallaby's-defensie uit een was gespeeld door Jan-loost Wiebrens en Maarten Buijs. Veel rust bracht dit niet bij de Goese spelers en door zwak ver dedigen keek Tovaal halverwege de eerste helft tegen een 5-10-ach- terstand aan. Het was aan de individuele klasse van Alex Vlieland te danken dat Tovaal met een 10-10-stand kon-gaan rusten. Ray Blackburn maakte na rust het verschil. Eerst reageerde de Nieuw-Zeelander attent op een verloren line-out en vlak voor het einde was hij nogmaals trefzeker voor Tovaal. van de Boys kwam totstand in een wedstrijd waarin het venijn in zowel de eerste als tweede helft in de staart zat. Voor rust maakten John Somme- ijer en Patrick Hoekman in de extra tijd de 2-0-achterstand goed die eerder door, treffers van Ra mon Schrier en Frank Quakkelaar was opgelopen. Na de thee was het B-junior Ramon Schrier die in blessuretijd met een fraaie lob zijn ploeg de overwinning bezorg de. Robur-Vosmeer 2-2: Bij de sei zoensopening was Robur nog met een 8-1-nederlaag uit Oud-Vossemeer vertrókken. Ook nu leken de drie punten voor Vos meer, dat na een uur dankzij tref fers van Jeffrey Kruf en Mark Mosch op 0-2 stond. Uit een fraaie aanval bracht Dennis Cats- man de Goesenaren terug in de wedstrijd, waarna Rick van der Gaag de 2-2 liet aantekenen. In de slotfase kon de wedstrijd alle kan ten op, maar het bleef bij een pun- tendeling. Vijfde klasse A. Schoondijke-Kwadendamme 0-1: Schoondijke had in het duel met het laaggeklasseerde Kwaden- damme weliswaar een voortdu rend veldoverwicht, maar speelde ver onder zijn niveau. Het aantal kansen was ook te tellen op de vingers van één hand. Kort voor het eind van de wedstrijd kreeg de thuisclub de rekening gepre senteerd voor alle lankmoedig heid. Via Dennis Bek werd het toen verrassend 0-1. Door de overwinning op de num mer twee klom Kwadendamme naar de negende plaats. door Wim Kakebeeke HEINKENSZAND - De handballers van Orion speelden zaterdag in de voorlaatste ronde van de competi tie gelijk tegen Swift 2. Eerder in het seizoen hadden die twee eer steklassers ook al de punten ge deeld. Swift 2-sv Orion 30-30: Met nog één duel voor de boeg kan de acht ste plek Orion bijna niet meer ont gaan. Dat is geen slecht vooruit zicht voor de promovendus uit Heinkenszand. Want het seizoen verliep niet bepaald zonder hor ten of stoten. „Het was een moei lijk seizoen, waarin we wel ver dienstelijk gespeeld hebben", zei trainer John Jansen na de vijfde re mise. Voor de tweede keer dit seizoen kwam er in een duel met Swift 2 VLISSINGEN - In de eerste divisie versloegen de basketballers van BC Vlissingen nummer twee EBBC 2. Daardoor staan ze met nog drie wedstrijden te spelen vier punten los. Mannen. BC Vlissingen-EBBC 2 76-71: In een prachtige ambiance begon BC Vlissingen geconcentreerd aan de wedstrijd. De ploeg nam in het eerste kwart een 20-11-voor- sprong. EBBC was even aangesla gen, doordat een speler met een ernstige enkelblessure naar het ziekenhuis moest worden afge voerd. In het tweede kwart liep de thuisploeg verder uit naar 31-18, maar daarna namen de Bos schenaren het initiatief over. Bij rust bedroeg het verschil nog maar drie punten: 35-32. Na de pauze werd het gelijk bij 37-37 en vanaf dat moment na men de teams om beurten de lei ding. Na 45~4> bracht uitblinker Dorde Karadzic zijn team weer op voorsprong: 61-52. EBBC gaf zich niet gewonnen en kwam weer te rug tot 66-64. In een bloedstollen de finale wist BC Vlissingen de ze ge veilig te stellen: 76-71. Scores BC Vlissingen: Dorde Karad zic 26, Sjors van de Poel 15, Dennis de Paauw 9, Stefan Schrier 9, Emilio Jangbahadoer 8, Abdul Zombra 4, Raylin Jimenez 3 en Dominique van Hove 2. Vrouwen. EBBC-BC Vlissingen 42-62: In Den Bosch hielden de teams el kaar in evenwicht tot 21-21. Vervol gens sloeg BC Vlissingen via af standsschoten van Melanie Dol fing een klein gaatje: 24-32. Na de pauze bleef EBBC via driepunters bij tot 31-37, maar daarna maakte BC Vlissingen veertien punten op rij: 31-51. Dit verschil bleef tot het einde gehandhaafd, waardoor het team van coach Tom Joziasse met 42-62 won. Scores BC Vlissingen: Melanie Dol fing 29, Sheri Bos 13, Mims Kole 7, Yolanda Joosse 6, Nanon Doeland 5, Charmey Koemans en Quintana Risse- ma 1. BV Souburg-Vossenberg 56-40: BV Souburg herstelde zich goed van de nederlaag van vorige week. Het eerste kwart begon nog wat aarzelend: 10-13. In het tweede en derde kwart liep BV Souburg door goed te verdedigen uit naar een voorsprong van vijftien pun ten. In het laatste kwart werd die marge eenvoudig vastgehouden. Scores: Linda de Meij 12, Jessica Ver- hage 11, Shanice de Graaf 8, Gitta Zijl- ma 7, Immie Pattikawa 7, Melanie Lin- denberg 6, Annegret Scheers 4 en Ilse Rijnberg 1. De Vos gaat weg door Len Wolters geen winnaar uit de bus. Vorige keer werd het 31-31. Orion had wel de beste kansen op de winst. De pupillen van de Middelburgse trainer konden het net makkelijk vinden voor de pauze. Ook de dek king was goed en gaf weinig weg. Na rust (15-17) ging het continu op én neer. Het scoren ging bij Orion niet meer van een leien dakje, maar in de spannende slot fase leek het bij 26-29 niet meer mis te kunnen gaan. Het ervaren Swift bleef echter dapper strijden en kwam alsnog langszij. „Dat was duidelijk een minpuntje. Die situatie hadden we slimmer moe ten uitspelen", vond Jansen. Scores Orion: Ron van Dalen 8, Arno Riemens en Guy Peters 5, Michiel Schuys 4, Mark Dorst en Nik van Dalen 3, Mischa Dorst en Jaco de Jon ge 1. ZIERIKZEE - In de eerste twintig minuten konden de handballers van Bema Kunststoffen/Delta Sport opponent Snelwiek nog aar dig bijbenen. Daarna was het ech ter gedaan met de thuisploeg en moest de Zierikzeese hoofdklas ser alsnog capituleren. Uiteinde lijk was de koploper met 22-33 te sterk. De spelers van Delta Sport stap ten zondag het veld in met de we tenschap dat trainer Rob de Vos stopt aan het einde van het sei zoen. Na het gelijkspel tegen KRAS-Volendam van twee weken geleden kreeg een deel van de spe lersgroep het nieuws te horen. De spelers die toen niet aanwezig wa ren, werden een week later inge licht. „Ik vind het jammer dat ik dit be sluit heb moeten nemen", ver telde De Vos na afloop van de ver loren wedstrijd tegen Snelwiek. „Het is duidelijk geworden dat ik volgend seizoen maar met de helft van de spelers zou kunnen trainen. Vanwege studie is het voor hen niet meer mogelijk om twee keer per week heen en weer te reizen. Dat begrijp ik, maar voor mij wordt het dan lastig werken. Ik ga me daaraan ergeren naarmate het seizoen vordert. En als ik geen plezier meer heb in wat ik doe, kan ik beter stoppen." Voor Ruben Bos kwam het nieuws als een grote verrassing. De Delta Sport-speler was er twee weken geleden niet bij en kreeg het bericht pas vorige week te horen. „Ik had het niet ver wacht. Hij is toch wel een beetje m'n maatje. Erg jammer vind ik het." De Vos benadrukte dat de matige resultaten van dit seizoen geen rol hebben gespeeld in zijn be sluit. „Als ik volgend jaar dezelfde groep had kunnen blijven trai nen, ongeacht de afloop van dit seizoen, was ik doorgegaan." Ook zondag kon Delta Sport geen positief resultaat neerzetten. „We gingen de wedstrijd in met het idee de tegenstander te ontrege len", vertelde De Vos. „En dat luk te de eerste twintig minuten aar dig." Hoewel Snelwiek herhaaldelijk dwars door de Schouwse defensie brak, kon Delta Sport aanhaken tot 6-6. Daarna was het verzet gebroken. De verdediging bleek de gehele wedstrijd niet opge wassen tegen de intelligent spe lende aanvallers van Snelwiek. Toen Delta Sport ook nog eens kansen ging missen en fouten ging maken, was het voor rust al gespeeld. Er stónd een stand van 11-19 op het scorebord. Uiteinde lijk eindigde de wedstrijd in 22-33. „Verdedigend lieten we wat ste ken vallen", stelde De Vos. „Tegen een ploeg als Snelwiek vind ik dat HEINKENSZAND - Aan de eerste Orionloop in Heinkenszand deden zaterdag zo'n 150 hardlopers mee. Ze waren actief op drie afstanden. De Goese atleet Peter van Limbergen, lid van AV56, zegevierde op de wedstrijd over 16,8 kilo meter. foto Willem Mieras cb

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 70