Waarde boekt met tien man winst op ranglijstaanvoerder Walcheren SPS schudt Stavenisse van zich af I I I Oostkapelle-doelman kwelgeest voor SSV'65 DERDE KLASSE B VC Vlissingen houdt koploper op gelijkspel 8 SPORT Tholense Boys krijgt koploper De Fendert op de knieën: 2-1. Koen Nieuwkoop is de matchwinnaar. F F door Robin Hamelink MIDDELBURG - Veere heeft zaterdag de koppositie in de vierde klasse A na een 3-1-overwinning op Borsse- le weer overgenomen van Walche ren. Waarde was namelijk met 2-1 te sterk voor de Vlissingse rang lijstaanvoerder. Wemeldinge ver sloeg Vlissingen met 4-2 en Krui- ningen was met 2-0 te sterk voor Wolfaartsdijk. Hoedekenskerke en Lewedorpse Boys speelden met 2-2 gelijk. SVD versloeg Colijns- plaatse Boys met 3-2. Borssele-Veere 1-3: De thuis ploeg voetbalde goed en kwam verdiend op voorsprong door een doelpunt van Toon van Liere. Veere schrok wakker en Wouter Koster zorgde voor de 1-1-rust- stand. In het tweede bedrijf kwam Veere sterk opzetten en schoot Wouter Keijmel via een speler van Borssele de f-2 binnen. Die zelfde Keijmel zorgde ook voor de 1-3. Toen was het verzet van de thuisploeg gebroken. Waarde-Walcheren 2-1: Waarde kreeg de beste mogelijkheden en Walcheren was gevaarlijk met goede counters. In de gelijkop- gaande wedstrijd opende Miro Monteiro de score voor de thuis ploeg. Na wat miscommunicatie bij een corner kon Sjoerd Reijn- houdt voor de 1-1 zorgen. Na 65 minuten moest Waarde met tien man verder. Marcel van Houte kreeg rood voor natrappen. Uit een counter schoot Monteiro de ploeg toch op 2-1. Vlissingen-Wemeldinge 2-4: De uitslag doet vermoeden dat We meldinge beter was, maar de thuisploeg speelde de bezoekers in het eerste halfuur helemaal weg. Via Kalias Parker kwam Vlis singen op voorsprong. De eerste kans voor Wemeldinge was met een prijs: Pieter Bolle zorgde voor de 1-1. Tien minuten voor tijd leek Aziz El Haschi Vlissingen naar drie punten te schieten, maar Wemeldinge zette nog een heus slotoffensief in. Bolle maak te de 2-2, Niels Kole de 2-3 en Ni- gel Beenhakker bepaalde de eind stand op 2-4. Kruiningen-Wolfaartsdijk 2-0: Kruiningen kwam er in de eerste helft helemaal niet aan te pas. Wolfaartsdijk was veel beter en de grootste kans was een straf schop. Thijmen van der Baan mikte die op de paal. Vijf minu ten voor tijd kopte Lars Steendijk een voorzet van Jimmy Eens in het doel. Twee minuten later werkte Ad Lokerse de bal na een scrimmage in het doel. Wol faartsdijk verdiende een punt, maar Kruiningen pakte ze alle drie. Hoedekenskerke-Lewedorpse Boys 2-2: De thuisploeg speelde een goede wedstrijd en kwam door een treffer van Sebastiaan La Grand op 1-0. Met een lobje zorgde hij ook voor de 2-0. Hier na vergat Hoedekenskerke te voet ballen en liet de ploeg Lewedorp se Boys terugkomen. Jeffrey Jan sen zorgde voor de aansluitings treffer en Olde Raas zette de 2-2 op het scorebord. SVD-Colijnsplaatse Boys 3-2: SVD verdiende de drie punten door goed te voetballen en hard te werken. De bezoekers beperk ten zich enkel tot counteren en dat leverde twee doelpunten op van Yoeri Visser. Tussendoor schogt Kenny Braamse de gelijk maker in het doel. Net na rust tekende Kai Dekkers voor de gelijkmaker. Henrik Borsselaar zorgde ervoor dat de drie punten in Driewegen ble ven. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de vierde klasse B scoorden de ploegen er zaterdag lustig op los. In zes duels vielen 35 doelpunten. SPS trok in de derby tegen Stavenisse met 3-2 aan het langste eind. Smerdiek maakte een slechte beurt door in Scharendijke met 4-1 te verliezen van ZSC'62. Kogelvangers pakte door een 7-3-zege op DVO'60 de tweede-pe- riodetitel. SPS-Stavenisse 3-2: Uit een voor zet van Jorn Elenbaas maakte Ste fan Bogers er 1-0 van en via Leo nard Quist kwam SPS voor rust ook nog op 2-0. In de 31e minuut stopte doelman Matthijs Verstra ten een strafschop van Jos van der Jagt. In de 52e minuut scoorde Stave nisse wel en zo bracht Erik de Rij ke dé spanning terug in de derby. Het duel werd rommeliger en er ontspon zich een derby met stevi ge maar faire duels. In de negen tigste minuut schoot Martin Quist via de onderkant van de lat de 3-1 binnen. Vier minuten in blessuretijd maakte Van der Jagt nog wel de 3-2, maar de tijd ont brak voor Stavenisse om op jacht te gaan naar de 3-3. ZSC'62-Smerdiek 4-1: Uit een vrije trap van Jos Erades ver dween de bal langs Smerdiek- Titelrace is weer open door Mitchell Minnaard doelman Alex Stoutjesdijk in de verste hoek. Nog voor rust zorgde Robin Provoost voor de 2-0. Smerdiek creëerde nauwelijks kansen. Met de mooiste goal van de wedstrijd, een lob over Stout jesdijk, besliste Nicky van der Vel den na rust de wedstrijd. Via Pro voost liep ZSC'62 ook nog uit naar 4-0. Juliën Vermeulen scoor de namens Smerdiek nog wel te gen. Vrederust-SKNWK 1-5 (0-3). Wilco de Valk 0-1 en 1-5, Remco van den Berge 0-2 en 1 -4, Martijn Backx 0-3, Polle 1-3. Chrislandia-Brouwershaven 1-1 (1-0). Martijn de Jong 1-0, eigen doel punt Chrislandia 1-1. THOLEN - Tholense Boys heeft zich aan de hand van linkshalf Koen Nieuwkoop goed herpakt na de 6-1-nederlaag van vorige week tegen Internos. Zaterdag won de formatie van coach Paul van Buuren met 2-1 van de koplo per in de derde klasse B, De Fen dert. Daarmee bracht het team niet alleen zichzelf, maar meteen ook Internos en WHS terug in de race om het kampioenschap. Op de linkervleugel had Koen Nieuwkoop van Tholense Boys te maken met rechtsback Sander Looy. De man van de ploeg uit Fij naart probeerde de gehele wed strijd over zijn tegenstander heen te denderen, maar dit plannetje slaagde niet helemaal. De negen tienjarige speler van Tholense Boys bleef met hem meelopen, net zolang tot er bij De Fendert een fout werd gemaakt. In de 65e minuut kwam dat foutje er en Nieuwkoop profiteerde ervan door de 2-1 tegen de touwen te schieten. „Een heerlijk gevoel", blikte de matchwinner na afloop terug. „Ik moest verdedigend constant mee lopen, maar ik wilde ook blijven aanvallen. Dat was wel even zoe ken, want je moet daar toch even wicht in zien te vinden. Als je dan een goal kan maken, is dat mooi meegenomen." Nieuwkoop werd in de eerste helft niet goed bereikt, maar dat ging de tweede helft heel wat be ter. „Ik heb de bal het liefst langs de zijlijn in mijn voeten. Ik kan dan mijn tegenstander uitspelen en een voorzet geven of een schot op goal produceren." Voorafgaande aan de tweede goal werd deze manier van spelen in de praktijk gebracht. Nieuwkoop kreeg de bal van 'nummer tien' Matthijs van Stee in de loop aan gespeeld en hij snelde met de bal aan zijn voet drie tegenstanders voorbij. „Ik ben nogal een licht voetige speler, dus ik kon de te genstanders die met een tackle in kwamen vliegen aardig ontwij ken", beschreef de jongeling de ac tie voorafgaande aan zijn treffer. „Er stonden nog wel een paar spe lers vrij voor de goal, maar die heb ik niet meer gezien. Als ik eenmaal op snelheid ben, zie ik niet meer wat er om me heen ge beurt." Hij ging dan ook voor zijn eigen kans en niet zonder succes. De bal belandde in de rechter hoek en keeper Serge Palings kon er alleen maar naar kijken. Trainer Paul van Buuren van Tho lense Boys gaf zijn pupil na af loop een compliment. „Koen heeft deze wedstrijd ontzettend veel meters moeten maken. Daar om haalde ik hem er in de 92e mi nuut nog even.uit. Met die wissel konden we nog wat tijd winnen. Maar omdat hij de winnende goal maakte, zullen we het achteraf maar een publiekswissel noe men." Veel vertrouwen in een goede af loop was er voor aanvang van de wedstrijd niet bij de thuisploeg. Vorige week ging de uitwedstrijd tegen Internos met 6-1 verloren én dat ging een aantal spelers niet VALKENSWAARD - VC Vlissingen heeft zondagmiddag aan de uit wedstrijd bij koploper De Valk een punt overgehouden. Het duel in Valkenswaard eindigde in 0-0. Door dat resultaat blijft de ploeg derde staan in de eerste klasse van het zondagvoetbal. Op basis van het spelbeeld was de doelpuntloze remise terecht. Bei de ploegen kregen wel een aantal mogelijkheden, maar slaagden er niet in het net te vinden. Door het gelijke spel houdt De Valk een voorsprong van tien pun ten op VC Vlissingen. De Braban ders hebben bovendien een wed strijd minder gespeeld. De ploeg van Karl Vergouwen liep wel een punt in op Dosko, dat tweede staat en met 3-1 onderuit ging bij Halsteren. Het verschil tussen de nummers twee en drie is slechts één punt. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - SSV'65 verspeelde in de tweede klasse E op eigen veld drie punten tegen Oostkapel- le. De bezoekers trokken in de slot fase de zege naar zich toe. Hein- kenszand blijft ook na uitwedstrijd tegen Zwaiuwe (3-0-verlies) op nul punten staan. SSV65-OostkapeIle 0-1: Er viel weinig te beleven in Goes. SSV'65 kreeg voor rust een aantal goede kansen, maar een hard werkend Oostkapelle liep geen schade op. Kansen voor Christiaan Boon, Ri chard Schouten en Dennis We- ijers (na rust) werden niet verzil verd. Oostkapelle-doelman Bart van Wuyckhuyse ontpopte zich tot man van de wedstrijd. Toen beide ploegen zich al leken te ver zoenen met een doelpuntloos ge lijkspel besliste Jarno Poortvliet in de 87e minuut met zijn treffer alsnog anders. SSV'65-voetballer Pim Bruins schermt de bal af in de wedstrijd tegen Oost kapelle. foto Willem Mieras Zwaluwe-Heinkenszand 3-0: In 1-0-achterstand. De thuisploeg de 23e minuut schoot Joey Ko- had het meeste balbezit en kwam nings Heinkenszand naar een vlak voor rust op 2-0. In de 43e mi nuut verraste Terry Schonk na een vrije trap van Maurice Spran- gers Heinkenszand-doelman Ste fan van Beveren. Na rust ging Zwaiuwe mee in het spel van de nummer laatst. De thuisploeg raakte een aantal keer paal en lat, maar kwam via Ruud Ansems in de 89e minuut alsnog nog aan een derde treffer. Duiveland-Zaamslag 1-3 (1-2). Pe pijn Rademakers 0-1, Juriën Dam 0-2, Ronald Zwager 1-2, Peter Dieleman 1-3. Arnemuiden-Serooskerke 0-3 (0-0). Alex Jobse 0-1Jeroen Geerse 0-2, Jan- nick Wondergem 0-3. Rode kaart (2x geel): 60. Sjoerd de Ridder (Arnemui- den). Dinteloord-Dauwendaele 0-3 (0-1). Mart de Kroo 0-1Maarten van Vooren 0-2, Bram de Jong 0-3. VCK-WC'68 1-1 (1-1). Niek de Lang 0-1, Richard Dek 1-1. Klundert-Bruse Boys 2-0 (0-0). Leon Hollemans 1-0, Christian Fuana- ni 2-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 66