SPORT 13 Breas sterkste bandstoter in Zierikzee Scaldina boekt eerste zege in hoofdklasse Tovaal maakt na de pauze het verschil Acht medailles voor turnsters Delta Sport Oemoemenoe moet wachten op titel Ondo ten onder in promotiewedstrijd Gelijkspel voor biljarters 3BSD Belgische olympiër in Marathon Zevla Peter de Bree grijpt net naast titel MAANDAG 18 MAART 2013 MIDDELBURG De kampioenswedstrijd van de rugbyers van het Middel burgse Oemoemenoe ging zondag niet door. Het uitduel met Alkmaarse RUFC werd afgelast vanwe ge een sterfgeval binnen de Noord- Hollandse vereni ging. Oemoemenoe staat aan kop in de eerste klasse en kon in Alkmaar de titel al opstrij ken en naar de ereklasse, het hoogste niveau van Ne derland, promoveren. DORDRECHT De korfballers van Ondo gre pen zaterdag naast promotie naar de tweede klasse. De Walcherse ploeg verloor in Dordrecht van Dijkvogels: 14-13- Ondo kwam na een 8-4-ach- terstand bij rust goed terug, maar de laatste treffer kwam te laat om Dijkvogels van promotie af te houden. Ronald Wisse was met vier treffers de topscorer bij On do. SAS VAN GENT De driebanders van 3BSD Hydrozorg speelden in de streekderby tegen De Ge- slootene Boom met 4-4 ge lijk. Hierdoor blijven de Schou- wenaren vierde in de vierde divisie met drie punten ach terstand op leider BH Keu kens. Peter de Winter en Jan Suy- kerbuyk zorgden voor een 0-4-voorsprong, waarna Phi lip van de Male en Jean Louis Smulder verloren. MIDDELBURG De Belg Nils Duerinck, die vorig jaar nog in actie kwam tijdens de Olympische Spe len in Londen, doet mee aan de estafettemarathon van de Marathon Zeeuws-Vlaande- ren. Duerinck loopt mee in het team van Michiel Willae- rt, oud-sprinter van RK- HAV. Duerinck maakte ja renlang deel uit van de Bel gische 4 x 400 meter estafet teploeg, met onder andere de broers Borlée. De mara thon is op zaterdag 20 april. STEENBERGEN Het is Peter de Bree net niet gelukt de nationale titel in het ankerkader 47/2 eerste klasse te veroveren. De Mid delburger werd tweede ach ter Micha van Bochem uit Kranenburg die hem in de fi nale klopte. Heel lang dong De Bree naar de titel. Maar in de slotron- de ging het fout en verloor hij zijn eerste partij van het toernooi. ZIERIKZEE - Het districtskampioen schap bandstoten tweede klasse is gewonnen door Jos Breas van BV Kwadendamme. Hij bleef club genoot Pierre van den Berg een punt voor. Jan Goudzwaard van BV De Carambowl werd op eer biedige afstand derde. Breas begon met een punt voor sprong aan de finaleronde. Deson danks was winnen een must om dat Van den Berg een veel beter moyenne bezat. Nadat deze zijn laatste partij won van Sjaak West dorp moest hij in de wachtkamer het duel tussen Jos Breas en diens broer Sjoerd bekijken. De broers gaven elkaar weinig toe maar in de slotfase wist Jos de winst bin nen te halen en daarmee ook de ti tel. De Walcherenaren Kees Huis- zoon, Sjaak Westdorp, Martin Sturm verdeelden de plaatsen vier tot en met zes. ZIERIKZEE - Het eerste senioren team van tafeltennisvereniging Scaldina heeft zijn eerste winst in de hoofdklasse binnen. In Goirle werd met 6-4 van Red Star'58 2 ge wonnen. Koen van Velthoven was de grote man. Hij liet drie winstpartijen noteren. Tegen Peter Scholtes en Maarten Uijens ging het vrij feil loos, maar tegen Jasper Sauer was er een spannende vijfde game no dig om het klusje te klaren. Tristan Benschop verloor zijn eer ste partijen nipt van Sauer en Uijens, maar stelde hierna orde op zaken door Scholtes in vier ga mes (11-6,5-11,11-7 en 11-9) te ver slaan. Martijn Stouten tekende voor zijn eerste winstpartij dit seizoen. Het dubbelspel werd in straight ga mes gewonnen door het koppel Benschop/Van Velthoven. GOES - De Goese rugbyclub To vaal maakte in de derde klasse pas in het tweede gedeelte van de tweede helft het verschil met Wal laby's uit Venlo: 24-15. Tovaal startte sterk, want al bin nen vijf minuten kwam de thuisclub op een 5-0 voorsprong nadat de Wallaby's-Defensie uit een was gespeeld door Jan-Joost Wiebrens en Maarten Buijs. Veel rust bracht dit niet bij de Goese- naren en door zwak verdedigen keek Tovaal halverwege de eerste helft tegen een 5-10-achterstand aan. Het was aan de individuele klasse van Alex Vlieland te dan ken dat Tovaal met een 10-10-stand kon gaan rusten. Ray Blackburn maakte na rust het verschil. Eerst reageerde de Nieuw-Zeelander attent op een verloren line-out en vlak voor het einde was hij nogmaals trefzeker. ZIERIKZEE - De turnsters van Delta Sport waren succesvol bij de toe stelfinales in Prinsenbeek. Er wer den acht medailles behaald. Anna Jendrusch (pupil 1 2e divi sie) won goud op de brug en zil ver op de vloeroefening. Anne-Li Slootmaker (pupil 2 2e divisie) won goud op de brug- en vloeroe fening. Ilaria Vrensen was de beste turn ster op de sprongoefening bij de pupil 2 3e divisie. In dezelfde cate gorie won Daphe Rotte een zilve ren medaille en Lisa Padmos (ju nior 2e divisie) greep twee keer zilver bij de sprong- en balkoefe- ning. Net buiten het podium viel Noah de Ruijter (instap 2e div.) op de balkoefening met een 4e plaats. Samantha Steenbakker en Romy Reintjens eindigden bij de jeugd 2e divisie op de vijfde plaats bij de vloeroefening. Een speler van Delta Sport waagt een schot op doel in de wedstrijd tegen Snelwiek. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59