Renesse wacht al sinds november op een zege Volleyballers Forza revancheren zich Forza sterkste op airtumbling Vasseur wint tussen de bedrijven door i 12 SPORT ZAALHANDBAL Delta Sport verliest in de hoofdklasse met 22-33 van koploper Snelwiek. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Met nog zes wed strijden te gaan is Hansweertse Boys, dankzij een 3-2-overwinning op Volharding, als hekkensluiter van de vijfde klasse B in het zon dagvoetbal van min drie op nul punten gekomen. Robur kwam op eigen veld tegen Vosmeer knap terug van een o-2-achterstand; de wedstrijd ein digde in 2-2. Voor Renesse dateert de laatste winstpartij alweer van half november vorig jaar. Zondag werd het uitduel bij FC Moerstra ten met 2-0 verloren. FC Moerstraten-Renesse 2-0: De eerste helft leverde een licht over wicht voor de bezoekers op. Ge scoord werd er echter niet, omdat de Brabantse doelman steeds er gens nog een hand achter wist te krijgen en één keer gered werd door de paal bij een inzet van Vin cent Goedegebuure. In de tweede helft waren de rollen omgedraaid, maar ook nu waren de doelpun ten schaars. Tien minuten voor tijd leidde een persoonlijke fout bij Renesse tot de openingstref fer: 1-0. Leon Bakker, die zondag zijn 45e verjaardag vierde, schoof hierna door om de gelijkmaker te forceren. De thuisploeg profiteer de echter van de ruimte door de 2-0 via een uitval aan te tekenen. Robur-Vosmeer 2-2: Bij de sei zoensopening was Robur nog met een 8-1-nederlaag uit Oud-Vossemeer vertrokken. Ook nu leken de drie punten voor Vos meer, dat na een uur dankzij tref fers van Jeffrey Kruf en Mark Mosch een o-2-voorsprong had ge nomen. Uit een fraaie aanval bracht Dennis Catsman de Goese- naren terug in de wedstrijd (1-2), waarna Rick van der Gaag even la ter de 2-2 aantekende. Hansweertse Boys-Volharding 3-2: De zwaarbevochten eerste ze ge van de Boys kwam tot stand in een wedstrijd waarin het venijn in zowel de eerste als tweede helft in de staart zat. Voor rust maakten John Sommeijer en Pa trick Hoekman in de extra tijd de 2-0-achterstand goed die eerder door treffers van Ramon Schrier en Frank Quakkelaar was opgelo pen. Na de pauze was het B-ju nior Ramon Schrier die in blessu retijd zijn ploeg de overwinning bezorgde. door Peter van Kouteren BRUINISSE De volleyballers van For za rekenden op overtuigende wijze af met de mannen van RVC/Liba- non. De Schouwse formatie won voor eigen publiek met 4-0 (25-23, 25-12, 25-20, 25-17) en nestelde zich steviger op de derde plaats in de promotieklasse B. Na de zeperd tegen de tweede keus van Atak'55 was Forza uit op eerherstel. Die missie werd vol bracht Het duel tussen beide subtoppers was erg eenzijdig. Forza hoefde niet eens tot grote hoogte te groeien om in elke set afstand te nemen. Slechts in de eerste set scoorden de bezoekers meer dan twintig punten. Veel slordigheidsfouten aan beide kanten zorgden er in het eerste be drijf voor dat de ploegen tot in de slotfase gelijkop gingen. Ondanks een zekere nonchalance won For za nipt, vvaarna nog eens drie keer op rij overtuigender werd ge wonnen. Guilio van Lint had in el ke set met een goede reeks opsla gen een belangrijk aandeel in de winst. Bovendien beschikte de thuisploeg over een beter blok. Rob de Vos stopt ermee door Len Wolters ZIERIKZEE - In de eerste twintig minuten konden de handballers van Bema Kunststoffen HV Delta Sport opponent Snelwiek nog aar dig bijbenen. Daarna was het ech ter gedaan met de thuisploeg en moest de Zierikzeese hoofdklas ser capituleren. Uiteindelijk was koploper Snelwiek met 22-33 te sterk. De spelers van Delta Sport stap ten zondag het veld in met de we tenschap dat trainer Rob de Vos stopt aan het einde van het sei zoen. Na het gelijkspel tegen Kras-Volendam twee geleden kreeg een deel van de spelers groep het nieuws te horen. De spelers die toen niet aanwezig wa ren, werden een week later inge licht. „Ik vind het jammer dat ik dit be sluit heb moeten nemen", vertel de De Vos na afloop van de verlo ren wedstrijd tegen Snelwiek. „Het is duidelijk geworden dat ik volgend seizoen maar met de helft van de spelers zou kunnen trainen. Vanwege studie is het voor hen niet meer mogelijk om twee keer per week heen en weer te reizen. Dat begrijp ik, maar voor mij wordt het dan lastig wer ken. Ik ga me daaraan irriteren naarmate het seizoen vordert. En als ik geen plezier meer heb in wat ik doe, kan ik beter stoppen." Voor Ruben Bos kwam het door janny Vermeule MIDDELBURG - Sporthal de Sprong was zaterdag het toneel van de springkampioenschappen turnen van district Zuid. De meeste aan dacht ging uit naar het A-niveau waar verenigingen als MTV Mid delburg, Forza Gymnastica Goes en Olympia Kapelle, T\irn'87 uit Oostburg uitkwamen. Deze Zeeuwse clubs hebben in middels gezelschap gekregen van verenigingen uit Bergen op Zoom en Steenbergen. De concurrentie is dus toegenomen en het niveau gaat met sprongen omhoog. Forza Gymnastica was op airtumbling de sterkste bij het hoogste niveau. Met overmacht wonnen de sprin gers uit Goes (Johan Stoutjesdijk, Thomas Parinussa, Stephan Dijk huizen, Laurie Geene, lanine van Dijk en Quinty Cok) op dit onder deel. Zij bemachtigden de Mijns- bergenbokaal dankzij de hoogste dagscore van 25.60 punten. Een combinatieteam van MTV en Olympia werd tweede (20.05). De springers van de organise rende vereniging MTV deden ook van zich spreken in het B-niveau. Er was winst op diverse onderde len. nieuws als een grote verrassing. De Delta Sportspeler was er-twee weken geleden niet bij en kreeg het bericht pas vorige week te ho ren. „Ik had het niet verwacht. Hij is toch wel een beetje m'n maatje. Erg jammer vind ik het." De Vos benadrukte dat de matige resultaten van dit seizoen geen rol hebben gespeeld in zijn be sluit. „Als ik volgend jaar dezelfde groep had kunnen blijven trai nen, ongeacht de afloop van dit seizoen, was ik doorgegaan." Ook dit weekeinde kon Delta Sport opnieuw geen positief resul taat neerzetten. „We gingen de wedstrijd in met het idee de te genstander te ontregelen", vertel de De Vos. „En dat lukte de eerste twintig minuten aardig." Hoewel Snelwiek herhaaldelijk dwars door de Schouwse defensie brak, kon Delta Sport aanhaken tot 6-6. Daarna was het verzet ge broken. De verdediging bleek de gehele wedstrijd niet opgewassen tegen de intelligent spelende aan vallers van Snelwiek. Toen Delta Sport ook nog eens kansen ging missen en fouten ging maken, was het voor rust al gespeeld. Er stond een stand van 11-19 op het scorebord. Uiteinde lijk eindigde de wedstrijd in 22-33. „Verdedigend lieten we wat ste ken vallen", stelde De Vos. „Tegen een ploeg als Snelwiek vind ik dat geen ramp, maar tegen directe concurrenten mag dat niet gebeu ren. In de tweede helft liep het verschil niet verder op, maar dat kwam omdat Snelwiek gas terug nam. Individueel liepen er jon gens tussen die verder waren dan wij. Daar doe je niks aan." De Vos hoopt zijn laatste seizoen als hoofdtrainer af te sluiten met handhaving in de hoofdklasse. „Als je de goede momenten van vandaag onthoudt, dan is alles nog mogelijk." Scores Delta Sport: Guido de Graaf 7, Ruben Bos 5, Koen de Bruijn 2, Guust Sluijs 2, Jorben Sprong 2, Kevin Meulmeester 2, Tijs de Vos en Jerry Aertssen 1. DELTA SPORT 2 NEEMT AFSCHEID VAN PETER LEFEVRE Doordat United Breda 2 geen team op de been kon brengen won Delta Sport reglementair met 10-0. Door de zege eindigen de Schouwse handballers op de twee de plek in de derde klasse. Peter Lefevre nam zondag in een oefen duel met de B-jeugd van EMM af scheid (32-19). Lefevre speelde ze ven jaar bij GSC en 32 jaar bij Del ta Sport. De inmiddels 49-jarige Lefevre schoot in het seizoen 87/88 tegen WIK de paal en de lat uit elkaar! „Ik hoor ze nog roepen: daar komen de boeren. Maar na enige tijd moesten ze paal en de lat met plakband aan elkaar vast maken." Lefevre gaat in de toekomst de jeugd van Delta Sport trainen. De scores leidden tot promotie naar het A-niveau. Bij het C-ni- veau haalde T\irn'87 prijzen bin nen op pegases en minitramp. At las Heinkenszand stond diverse keren op het podium bij de onder delen airtumbling en kast. Vivian Poppe in actie tijdens de springwedstrijden. foto Lex de Meester DISHOEK - Triatleet Remy Vasseur maakte er zaterdag een sportief dagje van. Eerst liep hij vijftien kilo meter over strand met zijn trai ningsgroep Zeeland Gezond, daar na gaf de Vlissinger zwemtraining om zich vervolgens te haasten om op tijd aanwezig te zijn voor de ne gende editie van de Ropakustrun in Dishoek. Het weerhield Vasseur er niet van om ze zege te pakken op de 10 kilometer. Door de con currentie van andere loopjes in Zeeland viel het aantal finishers (113) wat tegen. Na het startsignaal van sportman en ambassadeur van Veere Tim Pleijte werd er al snel een kop- groepje gevormd met Wouter van Caspel, Arjo Verhage, Sjacco Jo- ziasse en Remy Vasseur. Van Caspel ontsnapte uit dit groepje en nam een kleine voorsprong die door Vasseur teniet werd gedaan op het strand. Bij het keerpunt bij Zoutelande had hij al een voor sprong van 45 seconden op zijn achtervolgers. Die voorsprong gaf hij niet meer uit handen. Na 38.34 minuten finishte hij voor het Pannenkoekenhuisje van Dishoek als eerste. Arjo Verhage uit Aagtekerke, die na zijn blessu re sterk terugkomt, verwees Van Caspel naar de derde plaats. Verhage verbeterde zich ten op zichte van vorig jaar met twee mi nuten. Van Caspel, vorig jaar twee de in 37.07, had nu ruim twee mi nuten meer nodig. Bij de vrouwen verraste Carolien van de Kreeke met haar overwin ning in 37.03 minuten. „Carolien is een talent die zich de afgelopen tijd enorm verbeterd heeft", liet trainer Remy Vasseur weten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 58