DFS komt er niet aan te pas tegen Nieuwdorp MZC'11 lijkt af te haken in titelstrijd Stoutjesdijk per direct weg bij Duiveland I I 1 I I 8 SPORT TWEEDE KLASSE E ZATERDACVOETBAL Klundert boekt verdiende 2-0-zege in topper en neemt de koppositie over. KARAKTERISTIEK EF door Robin Hamelink MIDDELBURG - DFS kwam er in de de derde klasse van het zaterdag voetbal niet aan té pas tegen Nieuwdorp. De ploeg uit Burgh-Haamstede verloor op eigen helft met 6-1Nieuwdorp blijft hier door in het spoor van koploper De Meeuwen, die met 2-0 won van Spui. DFS vindt zich inmiddels terug op de achtse plaats in de rang schikking. De ploeg sprokkelde in vijftien wedstrijden achttien pun ten bij elkaar. In de strijd tegen de gradatie boekte 's-Heer Arends- kerke een belangrijke 3-1-overwin- ning op concurrent Apollo'69. AZW won met 2-0 van De Noor mannen en Kapelle versloeg Nieuwland met 5-1. DFS-Nieuwdorp 1-6: Een geha vend DFS was niet opgewassen te gen een vlot combinerend Nieuw dorp. Roderick Gakeer maakte via een intikker 0-1, waarna Jeroen Grefkens de stand weer gelijk trok. Hierna zette Nieuwdorp nog meer aan en maakte Stefan van de Klooster twee treffers. Niels Mulder zorgde voor 1-4 en Gakeer voor 1-5. Na een slalom door de verdediging van DFS schoot Niels Mulder de 1-6 binnen. In de twee de helft geloofde Nieuwdorp het wel en kon DFS niet beter. De karakteristieken van de overige wedstrijden zijn: De Meeuwen-Spui 2-0 (1-0). Eddy Matthijsse 1 -0 en Martijn Houterman 2-0. Domburg-MZVC 1-1 (1-0). Robin Geelen 1-0 en Kevin Krieger 1-1. Apollo'69-Arendskerke 1-3 (0-1). Ri- cardo Kriekaard 0-1, Michiel Bouw man 0-2, Henry van Gilst 0-3 en Jo- chem Groen 1-3. AZW-De Noormannen 2-0 (1-0). Michiel Standaert 1 -0 en Mustafa Yil- maz 2-0 (strafschop). Nieuwland-Kapeile 1-5 (0-2). Salim Sandee 0-1 (strafschop), Hans Tol- hoek 0-2, Niels Ouwekerk 1-2, Jordy Matondo 1-3 en Robin Boogaard 1-4 en 1-5. door Robin Hamelink MIDDELBURG - MZC'11 lijkt af te ha ken in de derde klasse B van het za terdagvoetbal. De Zierikzeese for matie ging in eigen huis met 2-0 ten onder tegen Seolto. MZC'11 heeft zes punten achterstand op koploper De Fendert, die met 2-1 van Tholense Boys verloor. MZC'n-Seolto 0-2: De thuisploeg kreeg legio kansen, maar deze wa ren niet besteed aan Arne Holm, Martijn van Grunsven, Rick Bevel ander en Freek Torensma. Nadat vele mogelijkheden om zeep wa ren geholpen, werd het geloof in een goede afloop minder. Uit een counter kwam Seolto ver volgens op voorsprong. De moed zakte de thuisploeg volledig in de schoenen en Seolto counterde nog naar de 0-2. MZC'11 lijkt af te haken in de strijd om het kampioenschap. De karakteristieken van de overige wedstrijden zijn: Tholense Boys-De Fendert 2-1 (0-1). Remon Heinsius 0-1, Martijn van Stee 1-1 en Koen Nieuwkoop 2-1. Yerseke-WHS 0-2 (0-1). Patrick van Schetsen 0-1 en 0-2. Internos-Rillandia 3-2 (1-1). Arjan Kooprtians 0-1, Bart Lips 1-1 en 3-2, Ferdi van Haperen 2-1 en Mehmet Dolma 2-2. Noad'67-Krabbendijke 2-2 (1-0). Frank den Engelsman 1-0 en 2-1, Dan ny Weber 1-1 en Rens Jansen 2-2. door Klaas Verspoor OOSTERLAND - Trainer Ko Stoutjes dijk en zijn assistent Eddie Kiesen- berg zijn niet langer meer actief bij SV Duiveland. Het bestuur en trai ners besloten zaterdag kort na de met 3-1 verloren wedstrijd tegen Zaamslag om de onderlinge over eenkomst, die nog tot het einde van het voetbalseizoen zou duren, per direct op te zeggen. Duiveland-voorzitter Hans van der Have lichtte het besluit zater dagmiddag toe. „De reden is dat het vertrouwen en de klik er niet meer zijn. Er is geen chemie. Ko krijgt de boel niet meer aan de praat." Het boterde al enige tijd niet meer tussen Stoutjesdijk en de spelersgroep van de Ooster- landse zaterdag-tweedeklasser. Een aantal weken geleden infor meerde Stoutjesdijk al eens bij zijn selectie of die nog wel ver trouwen in hem had. Na weer een nederlaag, Duiveland is afgezakt naar de negende plaats op de rang lijst, hakte Stoutjesdijk de knoop door. „Het is een optelsom van factoren. Het vertrouwen werd over en weer steeds minder. Ik wil niet alleen de schuld bij Dui veland leggen, want ik heb ook veel dingen fout gedaan. We zijn wel in goede harmonie uit elkaar gegaan. Ik heb geen enkele rancu ne tegen de spelersgroep en de vereniging Duiveland. Het is voor beide partijen beter zo," aldus de 60-jarige trainer uit Sint-Maar tensdijk. Het bestuur van de SV Duiveland beraadt zich over de ontstane situatie en de tijdelijke invulling van de trainersfunctie. Voor volgend seizoen, is André Maas als trainer vastgelegd. Bruse Boys is koploper af door Klaas Verspoor klundert - Vanaf de vierde speel ronde leidde Bruse Boys de dans in de tweede klasse E van het za terdagvoetbal, maar na zaterdag valt die eer ten deel aan het Bra bantse Klundert. Die ploeg trak teerde Bruse Boys in een recht streekse confrontatie op een 2-0-nederlaag. Klundert vierde de verdiende ze ge alsof de titel al binnen is. Het feestje werd al op het veld ingezet en de kleedkamer was minuten la ter nog steeds één grote kakofo nie aan geluid. Bruse Boys werd er niet warm of koud van. Op papier heeft de ploeg van trainer Wim Nieuw land nog steeds de minste verlies- punten, maar met een duel min der gespeeld staat 'Bru' nu wel twee punten achter op Klundert. Voor de tweede keer dit seizoen liep Bruse Boys tegen twee tegen treffers op. Het gemis van Johan Vroegindeweij, die ontbrak we gens een bruiloft in de familie, woog zwaar. Rudi van der Bijl ver ving hem centraal in de verdedi ging. „We misten Johan wel. Rudi was onwennig op die posi tie. En het was ook Rudi zijn man die de bal voor gaf bij de 1-0", sprak Nieuwland. Van der Bijl baalde zelf ook van de derde seizoensnederlaag. „Het was een keer niet dicht achterin. De tweede helft waren wij min der scherp en zat het er voor ons gewoon niet in." Het besef was er ook bij doelman Mark Giljam, die keepte terwijl hij niet honderd procent fit was: „Dit is gewoon terecht. Wij kun nen beter dan dat we nu hebben laten zien." Klundert revancheerde zich voor de 6-o-nederlaag van eerder dit seizoen. De thuisploeg kende een sterk eerste kwartier waarin een omhaal van Eric Fuanani net over zeilde en Giljam een inzet van Christian Fuanani uit de boven hoek tikte. Bruse Boys kreeg daar na wat meer controle over de wed strijd, zonder echt gevaarlijk te worden. Niet verliezen bleek voor rust belangrijker te zijn dan win nen. In de tweede helft pakte Klundert de zaak energieker aan en Bruse Boys kon daarin niet mee. Eric Fuanani werd in de 51e minuut door Giljam van een goal afgehou den. Bruse Boys kreeg nog één echte kans toen George Geluk in de 53e minuut op rechts aan de haal ging. Geluk miste echter het overzicht en zijn inzet, met Do- menique van den Berge en Robin Meertens voor de goal, hield het tussen een voorzet en een schot. Nieuwland: „Dat was een bepa lend moment. Maken wij daar de 0-1, dan loopt het anders." Nadat Klundert in de 56e minuut een strafschop, na hands van Jas per Maaskant, werd onthouden was het twee minuten later wel raak. Uit een voorzet van Eric Fuanani tikte Leon Hollemans de 1-0 binnen. Een aantal keer ont snapte Bruse Boys aan de 2-0, maar in de 76e minuut leidde on nodig balverlies van Thomas Groe- neveld de 2-0 van Christian Fuanani in. „Wij waren daarna niet meer bij machte om ook maar iets te doen. Klundert heeft ook vandaag laten zien dat ze aanvallend veel kwali teiten heeft. Maar dit is niet de be langrijkste wedstrijd van het sei zoen. We maken het onszelf al leen wat moeilijker", keek Nieuw land vooruit naar de acht resteren de duels. Klundert-trainer Arno Gabriels wist het na afloop ook: „Bruse Boys is nog verre van uit geschakeld." Klundert - Bruse Boys 2-0 (0-0). 58. Leon Hollemans 1-0, 76. Chris tian Fuanani 2-0. Scheidsrechter: P.C. Vreeswijk (Leidschendam). Aantal toeschou wers: 230. Bruse Boys: Mark Giljam, Erik Duf- fener, Olaf Willemse, Rudo van den Berge, Rudi van der Bijl, Robin Meertens (69. Mare Bij de Vaate), Marco Ketting, Jasper Maaskant, George Geluk (84. Emiel Dorst), Dominique van den Berge en Tho mas Groeneveld. Robin Provoost, hier in duel met Jeffrey Oudesluis van Smerdiek, scoorde twee keer voor ZSC'62. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54