Goes kan fraaie zege op UNA geen vervolg geven SPORT 7 GPC Vlissingen werkt zichzelf in de nesten MAANDAG 18 MAART 2013 VLISSINGEN - GPC Vlissingen ver loor in de eerste klasse van het za terdagvoetbal op eigen veld met 1-3 van Drechtstreek. Omdat Roda Boys wel won, vergrootte deze ploeg de marge naar zes punten. Trainer Michel Leonhart zei dat het een hele klus zal worden om rechtstreekse degradatie te ontlo pen. „We hadden afstand kunnen nemen van de onderste twee plaat sen. Voor rust liep het allemaal vol gens het boekje, maar in de twee de helft hebben we geen vuist kunnen maken." Leonhart verweet zijn spelers een naïeve speelwijze. „We willen te mooi voetballen, maar krijgen daarvoor de rekening gepresen teerd. We krijgen doelpunten te gen door knullig balverlies in de opbouw." GPC nam op slag van rust de lei ding uit een vrije trap van Remon de Vlieger. „We wilden Drecht streek het spel laten maken en de ruimtes benutten, maar waren ei genlijk in het eerste half uur heer en meester. In het laatste kwartier waren ze wel gevaarlijk, omdat ze sterk in de lucht waren." Kort na rust werd het door een kopbal van Ruben Timmermans 1-1. Jeffrey Beek strafte balverlies af (1-2) en Timmerman tekende met nog een kwartier te spelen voor de eind stand: 1-3. Terneuzense Boys leek titelkan didaat LRC op een doelpuntloos gelijkspel te kunnen houden, maar zag die hoop in de slotfase vervliegen. Robin Boekhout werd met een schot van ver onver wacht matchwinnaar: 0-1. De Utrechters trokken als geluk kigste ploeg aan het langste eind. Dat gebeurde in een wedstrijd met nauwelijks kansen. De bezoe kers kregen er welgeteld één. In de eerste helft verprutste Dick Kooijman een uitgelezen mogelijk heid om zijn ploeg op voorsprong te zetten. De spits mocht ongehin derd aan de tweede paal van twee meter aanleggen op een leeg doel, maar schoot over. LRC speelde de slechtste wed strijd van het seizoen, werd in het kamp van de ploeg met de minste verliespunten beweerd. Tom Blomaard, man van de wedstrijd, wint een kopduel van verdediger Roy Rozen van Nivo Sparta, foto Willem Mieras door René van Stee GOES - Van de euforie na de 2-0-ze- ge vorige week op koploper UNA was zondag bij Goes weinig meer over. De hoofdklasser ging op ei gen veld met 3-0 onderuit tegen de nummer twee Venray. Daardoor zag de formatie van trainer Gérard de Nooijer het gat met concurrent Schijndel, dat de volle winst pakte tegen Brabantia, oplopen tot vier punten. Schijndel heeft bovendien twee duels minder gespeeld, waardoor Goes bijna zo goed als zeker via de nacompetitie lijfsbehoud moet proberen veilig te stellen. Daar maakte de oefenmeester zich niet al te druk over. „We weten al lan gere tijd dat we alle zeilen moe ten bijzetten om erin te blijven. Daar verandert de wedstrijd van vandaag weinig aan." Waar De Nooijer wel van baalde was de wijze waarop Venray door zijn ploeg in het zadel werd gehol pen. „Persoonlijke fouten doen ons de das om. En dat was niet voor het eerst. Zulke dingen moe ten er echt uit, want die worden genadeloos afgestraft." De trainer was voor de rust ook niet tevreden over zijn midden veld. „Ze stonden te vaak te ver voor de bal. Ook in het doordek ken liep het niet zoals ik het graag zie. Ik moet echt eens gaan nadenken over hoe ik de komen de weken ga neerzetten." Het eerste half uur was er geen vuiltje aan de lucht. Venray ope reerde behoedzaam en loerde op snelle uitvallen. Goes had iets meer balbezit en had na twaalf minuten zo maar op voorsprong kunnen staan. Het harde schot van Wouter de Craene werd door Venray-doelman Niels Nielen ech ter op fraaie wijze tot een hoek schop verwerkt. In de 33e minuut kwam Venray uit het niets via Bas Joosten op voorsprong. Hij maakte geen fout toen hij een reuzenkans op een presenteerblaadje kreeg aangebo den. Daaraan voorafgaand raakte Shannon Braafhart de bal volledig verkeerd uit een ingooi van Mil- KARAKTERISTIEK Goes-SV Venray 0-3 (0-3). 33. Bas Joosten 0-1, 39. Ton Timmermans 0-2 (strafschop), 43, Niek Verstee- gen 0-3. Scheidsrechter: I. Oostrom (Oude water). Rode kaart: Milton Roemeratoe. Gele kaart: Shannon Braafhart, Jo- simar Pattinama (Goes), Chris Ja cobs, Maik Michiels, (Venray). Aan ton Roemeratoe. Diezelfde Roem eratoe werd de schlemiel van de wedstrijd toen hij zeven minuten later Niek Versteegen in het straf schopgebied ten val bracht. Ton Timmermans benutte de toege kende strafschop. Roemeratoe kreeg tot overmaat van ramp een rode kaart. Een veel te zware straf vonden De Nooijer en ook de be- tal toeschouwers: 200. Goes: Matthew Lentink; Milton Roemeratoe, Gert Jan van Leiden, Shannon Braafhart, Lorenzo de Groot (46. Rick de Punder); Sherief Tawfik (58. Rob Schalk- oort), Wouter de Craene, Gert Jan Tierie (46. Ray Kroon), Dangelo Martien; Josimar Pattinama, Robin de Pagter. zoekers uit Venray Twee minuten voor de rust was het duel ge speeld toen Versteegen op aange ven van Joosten over rechts de 0-3 binnenschoot. De tweede helft was vervolgens alleen interessant voor statistieken. Het duel begon voor Goes al in mineur. Thijs van den Dries meld de zich te elfder ure ziek af. Yves Nyemb haakte in de warming-up af met een dijbeenblessure. Een gevoelige aderlating, want de spits was uitstekend op dreef. Die tegenslagen brachten aan het licht dat Goes op hoofdklasseni veau nog wel enige versterkingen kan gebruiken. De naam van Jona than Constancia (Vlissingen) zingt nadrukkelijk rond op sport park Het Schenge. Goes-voorzit- ter Henk Zwartelé wilde desge vraagd bevestigen noch ontken nen dat de aanvallende midden velder in beeld is bij de club.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53