Een Sonnevelds dorp Goedkoper kan echt niet! i Apple iPhone 4 275 min/SMS/MB £23,50 €250,- Bestel snel op www.hnvoordeel.nl hollands 18 ZEELAND zeeland in de vorige eeuw De Kunstbende regiofinale levert weer het bewijs: Zeeland beschikt over bakken vol jong talent, maar bijscholing blijft een vereiste. i EP incl toestel Samsung Galaxy S3 Mini 500 MB 275 min/SMS .c «i f m 24 maanden totaal voordeel A Een nieuwe opgave uit de collectie kaarten en foto's van Hans Lindenbergh. Onze vraag: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen graag anekdotes of verhalen over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91,4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvangen een waardebon. De Raadkaart van vorige week was een moeilijke. Het was noch Ritthem, noch Eikerzee, maar wel de Dorps straat in Sirjansland Bij Chr. Klink uit Bruinisse roept de foto nostalgische gevoelens op. „Sleerijden in de winter en raampjes tikken met zwart dun ga ren en je dan verstoppen door ii) de boom te klimmen." Nannie Dorst uit Dreischor is ge boren in de Dorpsstraat. „In de schuur rechts vooraan op de foto had de heer Lanse voor de Ramp een wagenmakerij. In 1954 hebben mijn ouders de schuur en het huis ernaast met het hek op de voor grond gekocht en verbouwd. Mijn vader, Leen Dorst, was groente boer en in de voormalige wagen makerij kwam de groente- en fruit winkel. Toen ik er in de 60'er ja ren opgroeide was Sirjansland nog echt het soort dorp als uit het lied je van Wim Sonneveld. In de Dorpsstraat speelden we verstop pertje, tolden of knikkerden we of tekenden we een hinkelhok om te hinkelen. Tegenwoordig is Rinkö- sound gevestigd in de voormalige wagenmakerij en groentewinkel." Jeugd biedt talent door Ali Pankow „Deze mooie kaart komt uit het dorpje Sirjansland, de kleinste kern van de voormalige gemeente Duiveland", schrijft Kees Stevense uit Middelburg. „Het dorpje ont- stond in 1305 door bedijking van de Dreischorpolder door de am bachtsheer Jan van Beaumont. Op deze kaart uit circa 1920 zien we een gedeelte van de Dorpsstraat, waar ook toen al sprake was van enige bedrijvigheid. Rechts ligt de werkplaats van timmerman C. Lansen en links woonden schilder Daane, steenzetter De Jonge en fo tograaf M. de Reiger. Verderop lag het café met bakkerij van Johan nes Bal en op de achtergrond de winkel van L. van der Have. De lin debomen zijn na de tamp van 1953 gerooid, waardoor de straat een breder aanzien kreeg." „Daar waar het hout tegen de ge vel staat, is van wagenmaker Lan sen. Zijn vrouw was in kleder dracht uit Zuid-Beveland", vult Leen Oosthoek uit Middelburg aan. De winnaars van de waardebon zijn: L.J. Oosthoek uit Middelburg; N. v/d Weele-Klink uit Zierikzee en Nannie Dorst uit Dreischor. VLISSINGEN - Joelende jongeren, betrokken ouders, succeswensen, zenuwen, een tevreden glimla chende gedeputeerde Ben de Reu die ongetwijfeld bij deze bijeen komst voor zichzelf vaststelt dat het echt goed is in zijn beleid de nadruk te leggen op cultuureduca tie voor jongeren, tranen van ge luk, maar ook teleurstelling en verbittering. De regiofinale van de Kunstbende 2013 gistermiddag in het Arsenaaltheater en Carrou sel in Vlissingen leverde een calei doscoop aan impressies op. Wie zoveel mogelijk presentaties in de zeven categorieën wilde meemaken, deed er goed aan een spoorboekje uit te stippelen. In de loop van de middag blijkt dat wat spaak te lopen, want in dans, mu ziek, taal en dans blijken sommi ge aanmelders zonder opgaaf van redenen plotseling verstek te la ten gaan. Maar de meesten zijn er natuurlijk wel, en hoe. Dansers, zangers, acteurs, performerstaal- 'Strongest Women'presentatie van de collectie die Merel Beemster heeft bende in de categorie Fashion. Zij vertegenwoordigt Zeeland tijdens de kunstenaars, filmers, beeldend kunstenaars en mode-ontwer pers, allemaal jong en dus 'in spe' staan strak van spanning om hun creatief talent te tonen. Presentator Steffen Brinkhaus ont futselt gedeputeerde De Reu bij de opening nog even een handte kening in de strijd voor mensen rechten in Wit-Rusland. De Kunstbende stimuleert immers ta lent ook in te zetten voor een be tere wereld. En dan barst de wed strijd echt los. Jonge dansers be ginnen met de verrassende perfor mance Explosion. Marieke Polder man geeft in passende outfit en fraaie dictie de presentatie van haar verhaal Antiheld. De act Cleo patra de kippenfluisteraar vertedert door het enthousiamse waarmee Sawinah Roctus en Denise Meul- meester het stukje opvoeren, maar zal niet tot de prijswinnaars horen. Inmiddels heeft de band Try the Roof het publiek in Car rousel verrast met een pakkend optreden en is muziekscout René Voordeel voor lezers van de PZC -■« incltoestel Daarom hollandsnieuwe: Bij hollandsnieuwe heb je altijd één (vast laag) tarief voor bellen, sms'en internetten. Binnen èn nieuwe, buiten je bundel. Je kan dus nooit meer zomaar buiten je bundel bellen. Bovendien is je bundel drie maanden houdbaar. 24. Groet uit Sirjansland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 52