SCHOUWEN-DUIVELAND 17 Automobilist ontvlucht alcoholcontrole Ijzig koud maar zo mooi BRUGZICHT WIL MIDDEN IN SAMENLEVING STAAN Voorstelling Nel Kars uitverkocht Werkgroepen presenteren zich Juke Joints in 't Kerkje Ellesdiek Absynthe Minded op WeitjeRock Eindexamenconcert leerlingen Ostrea Wijnproeverij door Bru's Running Team MAANDAG 18 MAART 2013 een stukje op weg Medewerkers van de ABN Amro aan het werk bij Brugzicht in Zierikzee. NL Doet telt voor elke actie met minstens 10 vrijwilligers 450 euro neer. Dat geld gebruikt Brugzicht om materiaal aan te schaffen voor de tuin, zegt unitmanager Greet Timmerman (tweede van links), foto Dirk-Jan Gjeltema De deuren van Brugzicht in Zierik zee stonden om meerdere rede nen zaterdag wagenwijd open: het dagcentrum en de naastgelegen Kinderboerderij De Punt deden mee aan de Open Dag van Zorg. „Super, zo'n dag", vindt unitmana ger Greet Timmerman. Mensen kunnen een kijkje nemen, zich la ten informeren over werken in de zorg en het biedt Brugzicht en De Punt de mogelijkheid de eigen be kendheid op te krikken. Lang niet iedereen is weieens bin nengelopen bij de kleurrijke kadoshop/lunchroom aan de Schel- destraat. „We willen bekender worden en midden in de samenle ving staan." Met een bakkerij, lunchroom en kinderboerderij on der dak kan Brugzicht een promi nente plaats innemen in Poortam bacht „We willen iets betekenen voor anderen, hebben zowel jonge ren als ouderen iets te bieden." Die betrokkenheid sluit naadloos aan bij de gedachte achter de WMO. „Niet betuttelen, maar de cliënt in zijn eigen kracht laten staan." Timmerman kan zich in die gedachte prima vinden, maar plaatst wel een kanttekening: „Het gaat te snel." Zeker omdat er tege lijkertijd stevig bezuinigd wordt. Brugzicht heeft circa zestig cliën- ten aan hefcwerk. RILLAND - Bij een alcoholcontrole in de nacht van zaterdag op zon dag bij Rilland is een onbekende automobilist de controle ont vlucht. De kentekenhouder van de auto krijgt de bekeuringen thuisgestuurd. De bestuurder ne geerde een stopteken van de poli tie en omzeilde een agent door over een verdrijvingsvlak te rij den. Driehonderd automobilisten stopten wel bij de controleposten die de politie tussen zaterdag 21.00 uur en zondag 04.00 uur op stelde bij Rilland, Kapelle, Tholen en Sint-Maartensdijk. Drie be stuurders bleken in overtreding. Eén van hen moest meteen zijn rijbewijs inleveren. De politie con troleerde op meer plaatsen: tus sen Sluis en Eede zaten 3 van de 102 bestuurders boven de limiet. In Middelburg hadden 2 van de 622 automobilisten te veel op. SEROOSKERKE - Het was ijzig koud zaterdag tijdens de laatste straö van dit sei zoen, in Serooskerke. Maar het was ook zo mooi, op de route langs de Plompe Toren en de Oosterschelde, meldt Marja Flikweert. Zo'n 25 paarden en pony's wasten de voeten en gingen met hun berijders even helemaal los op het strand. De prijs voor het mooist versierde paard was voor Rosanna van der Vel de, Ankie Flikweert had de mooist versierde pony. foto Dirk-Jan Gjeltema BROUWERSHAVEN De voorstelling van Nel Kars woensdag in het Tonnenma- gazijn in Brouwershaven is uitverkocht. Dat meldt orga nisator Vrouwen van Nu, de afdelingen Brouwershaven, Duiveland en Noordwelle en omstreken. Nel Kars speelt Buigen voor Oranje op de Eilandelijke avond van de drie clubs. MIDDELHARNIS De Vereniging voor Natuur- en Landschapsbescherming Goeree-Overflakkee houdt donderdag 21 maart in het Diekhuus in Middelharnis de algemene ledenvergade ring. Voorafgaand daaraan werpen de verschillende werkgroepen licht op hun activiteiten. Aanvang: 20.00 uur. ELLEWOUTSDIJK De Juke Joints uit Kwaden- damme geven zondag 24 maart een akoestisch blues concert in 't Kerkje van Elles diek. De aanvang is 14.30 uur. De Juke Joints zijn geno mineerd voor Beste Neder landse Bluesband 2012: zater dag 13 april is bekend of de Dutch Blues Award voor hen is. IJZENDIJKE Absynthe Minded, Trauma helikopter en Mozes The Firstborn staan op 27 juli op het IJzendijkse festival Wei tjeRock. Na tien jaar afwezig heid, krijgt het herboren fes tival steeds meer vorm. Ook de plaatselijke singer-song writer Maarten Termont en de Vlaamse comedian William Boeva treden op. GOES De havo-leerlingen van de klassen 4 en 5 van het Ostrea Lyceum in Goes ge ven woensdag 20 maart bij podium 't Beest in Goes hun eindexamenconcert. Er zijn solo-optredens en bands. De muziekleerlingen halen zo hun laatste praktijkcijfer. Aanvang 19.30 uur, toegang is gratis. BRUINISSE Bru's Running Team en Res taurant Grevelingenhout houden vrijdag 22 maart een wijnproeverij voor Roparun. Er kan genoten worden van wijn, tapas en livemuziek. De opbrengst van de avond is volledig voor het goede doel. Aanvang 19 uur. www.bru.nu/runningteam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51