Manege Balans start offensief voor redding Opnieuw schuurtje in brand in Oosterland I I I unit Lentevoordeel in TURKIJE I I 16 SCHOUWEN-DUIVELAND KRAS.NL MAATSCHAPPIJ Rond de honderd mensen steken handen uit mouwen voor dertien organisaties op Schouwen- Duiveland BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Thema-avond over nut van het levensboek EF We willen de natuur in, omdat dat iets anders is dan ons normale werk door Esme Soesman DREISCHOR - Manege Balans en de Stichting Paardrijden Gehandicap ten Schouwen-Duiveland (SPGSD) zijn een stevig offensief begonnen om in korte tijd zoveel mogelijk geld in te zamelen waarmee de ma nege in Dreischor kan worden ge red. De hoop is onder meer geves tigd op het bedrijfsleven. „Het is vijf voor twaalf voor de manege", zegt Marian van der Meij van Balans. Na het faillisse ment van de eigenaar van de op stallen hebben SPGSD en manege medewerkers het plan opgevat de manege in Dreischor zelf te ko pen. Daar is echter zo'n negen ton voor nodig. Een bank die wil mee werken aan het plan is tot op he den niet gevonden. Wel is sprake van een particulier initiatief. Een aantal mensen heeft de koppen bij elkaar gesto ken en onderzoekt op dit mo ment hoe ze de manege kan on dersteunen. Zaak is nu om op kor te termijn zo veel mogelijk geld bij elkaar te krijgen om samen tot- genoeg kapitaal te komen, schet sen Kor en Jannie van der Werve de klus die SPGSD te klaren heeft. Ia heel korte tijd is al meer dan 15.000 euro opgehaald, maar er is dus nog veel meer nodig. Af gelopen week zijn onder meer brieven verstuurd aan het Zeeuw se bedrijfsleven. Ook worden flyers verspreid, via winkels en an dere openbare plekken. Zowat iedereen die bij de manege betrokken is, draagt een steentje bij. Van cakejes bakken tot de ver koop van bonnenboekjes en van het ophalen van lege flessen tot de organisatie van een grote rom melmarkt. Op Facebook zijn ac ties gestart en zaterdag 23 maart doet de manege mee aan de Bar- competitie van het Zierikzeese ca fé De Banjaard. „We krijgen zo veel steun en dat geeft hoop. Er is zelfs iemand die een brief naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Ie dereen wil iets doen. Het is ook belangrijk dat we in korte tijd heel veel geld bij elkaar krijgen, linksom of rechtsom", geeft het drietal aan. Manege Balans zelf is een gezond bedrijf, waar mensen met en zon der beperkingen terecht kunnen. Stichting en manege zijn nauw met elkaar verweven. Bovendien biedt de manege plaats aan onder meer kinderen van de Bea- trixschool (Leren op Locatie). http://spgsd.manegebalans.nl/ en www.facebook.com/Manegebalans NL Doet helpt door Esme Soesman ZIERIKZEE - Ufiitmanager Greet Timmerman van Brugzicht (Gors) windt er geen doekjes om. Zou er geen NL Doet bestaan dan kwam er geen belevingstuin bij het dagcentrum in Zierikzee. „Met onze eigen krachten en on ze eigen middelen krijgen we dit niet geklaard." Brugzicht was één van de dertien organisaties op Schouwen-Duive land die zich met een klus aan meldde bij NL Doet. Naar schat ting honderd vrijwilligers kwa men op deze organisaties af om een handje te helpen. Bij Brug zicht legden tien medewerkers van ABN Amro een belevingstuin aan voor mensen met een zintuig lijke beperking en een werktuin voor mensen met een rolstoel. „Die klus zeifis belangrijk, maar we vinden het ook belangrijk dat mensen zo kunnen zien wat we hier allemaal doen", zegt Timmer man. Het mes van NL Doet snijdt aan vele kanten, geeft ook Jessica van As van het Welzijnshuis (in termediair voor NL Doet op Schouwen-Duiveland) aan. „Het doel is zoveel mogelijk mensen kennis te laten maken met vrijwil ligerswerk en met organisaties. Mensen kunnen organisaties eens van een andere kant leren ken nen. En het is gezellig. Je bent eens op een andere manier met je collega's bezig; teambuilding in derdaad". Dat is overigens geen voorwaarde. Fred Langhorst uit Medewerkers Rabobank door Esme Soesman OOSTERLAND - In Oosterland is in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw een schuurtje uitgebrand. Dat is de derde keer op rij. Het ging nu om een schuur aan de Groene Poort. Onder meer een elektrische fiets is in vlammen op gegaan. De melding kwam rond kwart over een 's nachts binnen. De nacht daarvoor (van donderdag op vrijdag) vlogen twee schuren in Oosterland in brand. Het ging om schuurtjes aan de Steengracht- straat (rond drie uur 's nachts) en de Lange Achterweg (rond zeven uur 's ochtends). De politie heeft deze branden nog in onderzoek-en geeft nog geen uitsluitsel over de oorzaak of het mogelijke verband tussen de branden. Op het dorp zelf wordt wel volop over brandstichting gespeculeerd, meldt een dorpsbewoner. Dreischor meldde zich zaterdag bij de Reisterse Droomclub, die NL Doet aangreep om voorberei dingen te treffen voor de aanleg van speelnatuur op het dorp. Na 64 jaar in hartje Rotterdam te hebben gewoond, is NL Doet voor Langhorst een manier om mensen in de buurt te leren ken nen. „En de klus sprak me aan. Ik ben vogelaar en zit bij Actief Ter reinbeheer en Natuurmonumen ten." In Dreischor werd onder meer een plaatselijk parkje opge knapt. Vanwege dat buitenwerk was ook de Rabobank Oosterschelderegio (afdeling control) met tien men sen present. „We kiezen elk jaar voor een klus buiten. We willen de natuur in, omdat dat iets heel anders is dan ons normale werk", vertellen Elna Westdorp en Angé- lique Post. En ja, dat doet écht goed. „Je ziet elkaar eens in een andere hoedanigheid en maakt sa men iets mee." En je helpt en passant een organi satie op weg. Van As: „Meestal gaat het om klussen die anders blijven liggen en waar veel han den voor nodig zijn. Iets opschil deren of een grote voorjaars schoonmaak ofzo." NL Doet trapte vrijdag al af. Die dag poetsten vrijwilligers onder meer koper in de Grote Kerk van Brouwershaven. Onder hen leden van de Vrouwen van Nu afdeling Brouwershaven, die daarmee hun maatschappelijke betrokkenheid willen tonen. Bij het Brouws Mu seum staken gemeentebestuur, griffier en gemeentesecretaris die zelfde dag de handen uit de mou wen. Daar werd onderhoud ge pleegd aan de museumtuin. In Dreischor werd de museumcollec tie van Goemanszorg schoonge maakt. Onder meer gemeente, Ra bobank, ABN Amro en Welzijns huis leverden menskracht. In heel Nederland waren ruim 8300 klus sen te doen. Hotel Derici**** 6 t/m 22 dagen o.b.v. halfpension Vertrek: van 2/4 t/m 26/10 hotel in het centrum, aan de boulevard vanuit het zwembad op het dak heeft u prachtig uitzicht over de stad en over zee de ideale uitvalsbasis om het bruisende Kusadasi te ontdekken! Zie www.kras.nl/77936 Hotel Jasmine Beach Resort**** 6 t/m 22 dagen o.b.v. All Inclusive Vertrek: van 2/4 t/m 26/10 •direct aan het privé-strand met een mooie pier omgeven door een weelderige tuin met dagelijks entertainmentprogramma nu extra voordelig geprijsd! Zie www.kras.nl/77865 Hotel Vera Verde* 6 t/m 22 dagen o.b.v. All Inclusive Vertrek: van 2/4 t/m 27/10 •comfortabel resorthotel met diverse faciliteiten voor alle leeftijden •gelegen op ca 900 m van het privé- strand en tegenover de golfbanen nu extra voordelig geprijsd! Zie www.kras.nl/77914 - Geopend in 2012! Royal Alhambra Palace* 6 t/m 22 dagen o.b.v. Ultra All Inclusive Vertrek: van 2/4 t/m 31/10 imposant en luxe hotel waar het u aan niets zal ontbreken direct aan het strand met groot lunapark en aquapark uitgebreid entertainmentprogramma Zie www.kras.nl/77856 waarom zou je meer betalen Priizen zi/n oer persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservermgskosten en Calamiteitenfonds. NIEUWERKERK - De Nederlandse Patiënten Vereniging (NPV) afde ling Schouwen-Duiveland houdt maandag 25 maart in Nieuwer- kerk een thema-avond over het 'le vensboek'. Bij voldoende belang stelling volgt in september een workshop. Een levensboek is een boek dat door middel van foto's, verhalen en tekeningen het leven van de oudere van vroeger tot nu in beeld brengt en dat in veel verzor gingshuizen gebruikt wordt, bij voorbeeld als aanknopingspunt voor een gesprek. Auteurs van de boeken Terug naar Toen Ingrid Ba- rendsen en Wil Boonstra verzor gen de thema-avond. Deze bijeen komst wordt gehouden in Steens- zwaanshof in Nieuwerkerk, aan vang 19.30 uur. Aanmelden via Wim Dorst: 06-53417508 of via wmdorst@zeelandnet.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50