Rob de Vos stopt bij Delta Sport Zege voor WS'92 1 HC Walcheren slaat in de slotfase toe Zeeuwse amazones stelen de show i 14 SPORT ATLETIEK De twintigste editie van de Zwinstedenloop in Sluis is vooral populair bij de Belgische lopers. MICHEL SCHRIER TWEEDE OP DE TIEN KILOMETER di ZIERIKZEE - In de eerste twintig mi nuten konden de handballers van Bema Kunststoffen HV Delta Sport opponent Snelwiek nog aardig bij benen. Daarna was het echter ge daan met de thuisploeg en moest de Zierikzeese hoofdklasser capitu leren. Uiteindelijk was koploper Snelwiek met 22-33 te sterk. De spelers van Delta Sport stap ten zondag het veld in met de we tenschap dat trainer Rob de Vos stopt aan het einde van het sei zoen. Na het gelijkspel tegen Kras-Volendam twee geleden kreeg een deel van de spelers groep het nieuws te horen. De spelers die toen niet aanwezig wa ren, werden een week later inge licht. „Ik vind het jammer dat ik dit be sluit heb moeten nemen", vertel de De Vos na afloop van de verlo ren wedstrijd tegen Snelwiek. „Het is duidelijk geworden dat ik volgend seizoen maar met de helft van de spelers zou kunnen trainen. Vanwege studie is het voor hen niet meer mogelijk om twee keer per week heen en weer te reizen. Dat begrijp ik, maar voor mij wordt het dan lastig wer ken. Ik ga me daaraan irriteren naarmate het seizoen vordert. En als ik geen plezier meer heb in wat ik doe, kan ik beter stoppen." Scores Delta Sport: Guido de Graaf 7, Ruben Bos 5, Koen de Bruijn 2, Guust Sluijs 2, Jorben Sprong 2, Kevin Meulmeester 2, Tijs de Vos en Jerry Aertssen 1 Vrouwen. Olympus-HVW 15-21: De Vlissingse handbalsters had den maar een doel. En dat was niet afgedroogd worden zoals in Wanroy destijds: 23-8. In die mis sie slaagden men. Trainer Ron de Waal was positief na afloop. „We willen met z'n allen een goed ein de breien aan de competitie. Van daag zijn we daar zeer zeker in ge slaagd." Scores: Ayla Engels 5, Lilian Belfroid en Tessa de Waal 4, Anja Minnaard en Ina Engels. HMC 2-EMM 25-23: De derde ne derlaag van het seizoen kon nie mand of niks meer deren. Het mocht. De Middelburgse vrou wen hadden zich immers in de voorgaande al volop bewezen. Scores: Xaira Nijsen en Danielle Carol 5, Lotte Cuje 4, Lisanne Heijens 3, Ma rieke Riemens, Cheyenne Viergever en Kimberly Loo 2. door Peter van Kouteren VLissiNGEN - De volleybalsters van WS'92 versloegen in de promotie klasse B Dunamis met 3-1. De Vlissingse mannen incasseerden tegen titelkandidaat Atak'55 een 0-4 nederlaag. WS'92-Dunamis 3-1 (25-23, 26-24, 25-17, 20-25): WS'92 totali seerde uit alle voorgaande zeven tien duefc een punt meer dan Dunamis. In een enerverend duel bleken beide teams sterk aan el kaar gewaagd. WS'92 zocht het initiatief, maar stuitte op een taaie opponent, die veel ballen van de grond haalde. Dunamis klampte daardoor in de eerste twee sets tot in de slotfase aan. Zwinstedenloop als trekpleister door Mitchell Minnaard Beide keren trok de thuisploeg met minimaal verschil aan het langste eind. WS'92 schroefde in de derde set het tempo op en leg de daarmee de basis voor een rui me setzege. Door te veel persoon lijke fouten lukte het WS'92 niet om ook de vierde set te winnen. WS'92-Atak'55 0-4 (16-25, 20-25, 19-25, 22-25): Een verdiende zege voor de koploper, die in alle op zichten beter was*. De Vlissingse mannen keken in de eerste set in een mum van tijd tegen een 1-9 achterstand aan. Atak'55 wist die marge te behou den en wikkelde af naar de eerste setwinst. Daarna kon WS'92 in el ke set aanklampen tot het twintig ste punt. SLUIS - De twintigste editie van de Zwinstedenloop in Sluis was zondag niet alleen een hardloop wedstrijd, maar ook zeker een toe ristische trekpleister. „Zeker ne gentig procent van het deelne mersveld bestaat uit Belgen", zei Willy Schram, voorzitter van de stichting Zwinstedenloop Sluis, daar na afloop over. Het was dan ook niet verrassend dat een Belg de wedstrijd over 21 kilometer won. Stijn de Vulder kwam als eerste over de finish op de Markt van Sluis na 1 uur, 6 minuten en 41 seconden. Dat er veel Belgische hardlopers deelnamen aan de halve mara thon in Sluis was goed te merken in de einduitslag. Vanuit Neder land was er minder animo voor de wedstrijd. De snelle Zeeuwse mannen ontbraken door allerlei redenen. Erwin Harmes mag voor lopig niet hardlopen wegens een ontsteking, Michel Schrier liep de tien kilometer in Sluis en Tim Ple- ijte liep vorige week nog de halve marathon tijdens de CPC. Eerste Zeeuw was zondagmiddag Edwin de la Ruelle op plek 32. Winnares bij de vrouwen was Ria Thienpont. De Belgische atlete kwam voor de vierde keer in haar carrière als eerste vrouw over de finish op de Groote Markt in Sluis. „De Zwinstedenloop zet ik altijd graag in mijn agenda. Vorig jaar kon ik er jammer genoeg niet bij zijn, want mijn conditie was toen niet goed genoeg", gaf de winnares uit Brugge na afloop aan. Ook de winnaar van de halve marathon loopt graag in Sluis. „We worden in Nederland altijd goed verzorgd. In België worden de atleten nooit zo gerespec teerd", gaf Stijn de Vulder na af loop de reden voor de in grote ge- talen aanwezige landgenoten. Naast Thienpont en De Vulder kwamen er rtog zo'n 990 deelne mers uit België naar de Zeeuws-Vlaamse stad afgereisd. De populariteit van het evene ment in België heeft ook met de datum van het evenement te ma ken, denkt de voorzitter van de stichting Zwinstedenloop Sluis. „We houden dit evenement al twintig edities lang op de derde zondag van maart", legt Schram uit. „Bij onze zuiderburen zijn er op die dag niet veel hardloopwed strijden. Daarnaast hebben wij op een dag als vandaag ook het voor deel dat er een koopzondag is." Want de Zwinstedenloop trekt niet alleen hardlopers naar de stad toe, maar ook een hoop koop grage familieleden van de atleten. „Wij merken dat deelnemers vaak naar andere wedstrijden met zijn vieren in één wagen komen en hier is het juist andersom. Hier ko men de deelnemers apart van el kaar met hun familie naar Sluis toe, want die sturen ze tijdens de wedstrijd de winkels in", consta teerde Schram na afloop. Niet alleen de Belgische deelne mers speelden een grote rol in de jubileumeditie van de sterk bezet te hardloopwedstrijd in Zeeuws-Vlaanderen. De wind was voor de snelste man van de dag de gehele wedstrijd een sto rende factor. „Ik was al na vijf ki lometer verlost van al mijn con currenten. Ik liep dus lang alleen, met de wind keihard tegen", blik te De Vulder terug. Thienpont kon bij de vrouwen het beste met die wind omgaan. Zij kwam als eerste over de eindstreep in een tijd van 1 uur, 21 minuten en 24 se conden. De Belgische had daar wel een reden voor: „Dit parkoers ligt mij wel. Ik woon zelf in Brug ge, dus ik ben binnen een niet al te lange tijd in Sluis. En je loopt als het ware toch naar België toe, dus dat zal de voornaamste reden zijn dat er zoveel Belgen vooraan lopen", redeneerde Thienpont. Michel Schrier uit Vlissingen was zondag de meest succesvolle Zeeuw op de Tien van Sluis tij dens de Zwinstedenloop. De at- leet van Dynamica eindigde op de tien kilometer net achter winnaar Cedric Van de Putte in een tijd van 31.17 minuten. Tim van den Broeke was de snel ste op de Vijf van Sluis. De Vlissin- ger klokte een tijd van 15.22 minu ten. door Peter Snelders HULST - In de derde klasse van de hockeycompetitie sleepte Walche ren een zwaarbevochten en geluk kige zege in de wacht bij Uden- hout. In de derde klasse bij de vrou wen moest Walcheren nipt buigen voor Prinsenbeek. Mannen. Udenhout-Walcheren 1-2 (0-0): Voor de poorten van de hel trok Walcheren de winst over de streep. De gehele wedstrijd was Udenhout beter, maar doel man jeroen Nachtegaal behoedde zijn ploeg met knappe reddingen voor een ruime achterstand. PaS een kwartier voor tijd moest hij voor de eerste en enige keer capi tuleren. Daarna zorgde een aan vankelijk aangeslagen lijkend Wal cheren voor een verrassend slot. Vijf minuten voor het einde te kende Niels Govaert uit een straf- corner voor de gelijkmaker. Drie minuten daarna stond hij aan de basis van de winnende tref fer. De net van een blessure her stelde Tim Wouters scoorde die belangrijke treffer. Vrouwen. Derde klasse. Prinsen- beek-Walcheren 2-1 (2-0): Wal cheren was het meest in balbezit, maar keek bij de doelwisseling wel tegen een achterstand aan van 2-0. In de 20e en 30e minuut scoorde Prinsenbeek uit een straf- corner. Na de hervatting was het veldoverwicht van Walcheren nog groter. Toen halverwege die periode Adriënne Krijnen de aan sluitingstreffer voor haar reke ning nam, leek er meer te halen voor de bezoeksters. Op het beslis sende moment verzuimde Wal cheren echter de gelijkmaker te scoren. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De springtour Zeeland competitie lok te zaterdag een massa ruiters naar Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joos- land. De Zeeuwse amazones kwa men sterk voor de dag. Wilma Stouten toonde zich met Stoutens Zidane de beste in het ZZ. In Z ging Imke Kort uit Le- wewdorp met de Perhaps van het Molenvondel afstammeling Amaai onder het zadel met de hoogste eer strijken. En in M was het oranje erelint een prooi voor Sandy den Exter uit Kortgene met de Lux-zoon Toto. In L kwam Margreet Walraven met Bjendo een fractie te kort voor de zege. De Dortenaar Dennis Schale- kamp was met de Franco afstam meling Canon in de barrage drie- tiende seconde sneller dan de amazone uit Veere met de Phin Phin-zoon. De stuurmanskunst van de rui ters en vermogen van de viervoe ters werd door Rens Wondergem uif Gapinge met zijn selectieve ge bouwde parkoersen flink op de proef gesteld. Maar het niveau bleek hoog. In iedere rubriek wist zich een groot aantal combinaties voor de barrage te plaatsen. Met een spannende barrage zorg den de jumpers in ZZ voor een fraaie afsluiting. Wilma Stouten had de ondankba re taak om met de ruin Stouten's Zidane de beslissende ronde te openen. Als een raket schoot de amazone uit Serooskereke met de Chin Chin-zoon zonder in de buurt van het hout te komen in 33.47 seconden over zeven hinder nissen. Naar later bleek gooide de combi natie hiermee de deur voor haar achtervolgers in het slot. Yvonne Jakobsen uit Grijpskerke toonde zich met de merrie Au- si-ausi wel een fractie sneller. Maar door de snelheid sprong de Nassau-dochter iets te vlak en trok ze met de finish in zicht twee palen naar de bodem. Nick van der Graaf leek met Zazi- ka het feestje voor Wilma Stou ten nog te bederven. Met het mes tussen de tanden ging de Rotter dammer met de Numero Uno-zoon op jacht naar de zege, maar kwam daarvoor tweetiende tel tekort. „Soms zit het mee en soms zit het tegen, maar nu liep het super. Na bijna een jaar zonder overwin ning mag dit ook wel weer eens een keer. Het was een parkoers waar de nodige technische proble men opgelost moesten worden en de hindernissen stonden hoog ge noeg. Maar Zidane pakte goed aan en dacht goed mee. Ik ben dan ook ontzettend blij met deze over winning", vertelde de zichtbaar tevreden Wilma Stouten na af loop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42