Forza sterkste op airtumbling in De Sprong Spanning te snijden in bandstootfinale Remy Vasseur wint tussen de bedrijven door Ropakustrun 12 SPORT Ondo delft het onderspit WATERPOLO Vlissingse waterpoloërs winnen derby. DZK zet De DORDRECHT - Als nummer twee van de derde klasse K verlengde Ondo het zaalkorfbalseizoen met een promotiewedstrijd tegen Dijk- vogels. In de hal van DeetosSnel in Dordrecht gingen de Middel burgers en de Maasdijkers op voor één promotieplek naar de tweede klasse. Ondo trok aan het kortste eind met 14-13. In de tien minuten voor rust was Dijkvogels de spanning als eerste te boven. Op gretigheid troefde het Ondo af en dwong het de 8-4 halverwege af. Hoewel Dijkvogels de aanvallende druk lang pareer de, maakten de Middelburgers in de laatste vijf minuten alsnog de aansluitende 12-11. Dijkvogels til de bracht het gaatje weer op twee punten. De laatste Middelburgse treffer kwam te laat om Dijkvo gels van promotie af te houden. Scores Ondo: Ronald Wisse 4, Robbie Mesu en Thomas Mesu 3, Annemieke Toerse 2, Lennard van Eenennaam 1 door Janny Vermeule MIDDELBURG - Sporthal de Sprong was zaterdag het toneel van de springkampioenschappen turnen van district Zuid. De meeste aan dacht ging uit naar het A-niveau waar verenigingen als MTV Middel burg, Forza Gymnastica Goes en Olympia Kapelle, Turn'87 uit Oost burg uitkwamen. Deze Zeeuwse clubs hebben in middels gezelschap gekregen van verenigingen uit Bergen op Zoom en Steenbergen. De concurrentie is dus toegenomen en het niveau gaat met sprongen omhoog. Forza Gymnastica was op airtumbling de sterkste bij het hoogste niveau. Met overmacht wonnen de sprin gers uit Goes (Johan Stoutjesdijk, Thomas Parinussa, Stephan Dijk huizen, Laurie Geene, Janine van Dijk en Quinty Cok) op dit onder deel. Zij bemachtigden de Mijns- bergenbokaal dankzij de hoogste ZIERIKZEE - Het districtskampioen schap bandstoten tweede klasse is gewonnen, door Jos Breas van BV Kwadendamme. Hij bleef club genoot Pierre van den Berg een punt voor. Jan Goudzwaard van BV De Carambowl werd op eer biedige afstand derde. Breas begon met een punt voor sprong aan de finaleronde. Deson danks was winnen een must om dat Van den Berg een veel beter moyenne bezat. Nadat deze zijn laatste partij won van Sjaak West dorp moest hij in de wachtkamer het duel tussen Jos Breas en diens broer Sjoerd bekijken. De broers gaven elkaar weinig toe maar in de slotfase wist Jos de winst bin nen te halen en daarmee ook de ti tel. De Walcherenaren Kees Huis- zoon, Sjaak Westdorp, Martin Sturm verdeelden de plaatsen vier tot en met zes. Vivian Poppe in actie tijdens de springwedstrijden. foto Lex de Meester dagscore van 25.60 punten. Een combinatieteam van MTV en Olympia werd tweede (20.05). De springers van de organiserende vereniging MTV deden ook van zich spreken in het B niveau. Er was winst op diverse onderdelen. De scores leidden tot promotie naar het A-niveau. Bij het C-niveau haalde T\irn'87 prijzen binnen op pegases en mi- nitramp. Atlas Heinkenszand stond diverse keren op het po dium bij de onderdelen airtum bling en kast. door Ko Mechielsen TERNEUZEN - De Zeeuwse derby in de eerste klasse district tussen de waterpoloërs van De Schelde en De Zeeuwse Kust is opnieuw op overtuigende wijze gewonnen door de Vlissingers. Door de over winning blijft DZK koploper. De Vlissingse waterpoloploeg speelt nu nog zes finales voor de titel. Zaterdag was er in zwembad de Vliegende Vaart een zenuwach tige start van de wedstrijd waarin beide ploegen vergaten de man-meer-situatie te benutten. Er was spanning bij beide ploe gen zoals dat hoort bij een derby. Uiteindelijk was het Sjoerd Leijn- se die de 0-1 scoorde uit een man-meer-situatie. De Schelde kreeg in de tweede pe riode een strafworp, omdat keeper Mees Leijnse de bal onder water hield. Niek Kampman schoot wat zwak in en Leijnse stopte de bal. Uit de aanval die daarop volgde was het Levy Kort die voor DZK wel scoorde en de voorsprong wist te verdubbelen naar 0-2. DZK kwam beter in de wedstrijd en wist De Schelde ver van het doel van Mees Leijnse te houden waardoor De Schelde slechts met wat afstandsschoten probeerde te scoren. DZK slaagde er daarna in om opnieuw met een man meer in het water te scoren. Bas Me chielsen maakte de 0-3 en de wed strijd leek gespeeld. Het bleek een verkeerde gedachte, want Mark Legters maakte net voor het verstrijken van de twee de periode de 1-3 en De Schelde dacht dat het weer volop kans had. In de derde periode was er niet al te best waterpolo, beide ploegen misten te veel kansen. Jor- dy de Nood sCborde voor DZK uit wederom een man-meer-situatie, DISHOEK - Triatleet Remy Vasseur maakte er zaterdag een sportief dagje van. Eerst liep hij vijftien kilo meter over strand met zijn trai ningsgroep Zeeland Gezond, daar na gaf de Vlissinger zwemtraining om zich vervolgens te haasten om op tijd aanwezig te zijn voor de ne gende editie van de Ropakustrun in Dishoek. Het weerhield Vasseur er niet van om ze zege te pakken op de 10 kilometer. Door de con currentie van andere loopjes in Zeeland viel het aantal finishers (113) wat tegen. Na het startsignaal van sportman en ambassadeur van Veere Tim Pleijte werd er al snel een kop- groepje gevormd met Wouter van Caspel, Arjo Verhage, Sjacco Jo- ziasse en Remy Vasseur. Van Caspel ontsnapte al snel uit dit groepje en nam een kleine voor sprong die door Vasseur te niet werd gedaan op het strand. Bij het keerpunt bij Zoutelande had hij al een voorsprong van 45 se conden op zijn achtervolgers. Die voorsprong gaf hij niet meer uit handen. Na 38.34 minuten finishte hij voor het Pannenkoekenhuisje van Dishoek als eerste. Arjo Verhage uit Aagtekerke, die na zijn blessu re sterk terugkomt, verwees Van Caspel naar de derde plaats. Verha ge verbeterde zich ten opzichte van vorig jaar met twee minuten. Van Caspel, vorig jaar tweede in 37.07, had nu ruim twee minuten meer nodig. Vasseur was tevreden met zijn ze ge: „Het ging redelijk soepel, on danks mijn stijve spieren na mijn Marijke de Visser won zaterdag de vier kilometer van de Ropakustrun in Dishoek. Na afloop kreeg ze ook nog een beker, omdat ze eerder dit jaar werd gekozen tot hardloopster van 2012. overwinning in de halve van Oost- voorne." Op 31 maart staat Vas seur aan de start van de Run into the Sea en 21 april is hij present op het EK duatlon in Venlo. Bij de vrouwen verraste Carolien van de Kreeke met haar overwin ning in 37.03 minuten. „Carolien is een talent die zich de afgelopen tijd enorm verbeterd heeft", liet trainer Vasseur weten. Ondanks haar mastersleeftijd ziet hij moge lijkheden om haar naar 40 minu ten op de 10 kilometer te krijgen, lolanthe Stepkowska (Souburg) gaf op de tweede plaats meer dan vijf minuten toe. Petra Verhulst (Westkapelle) kwam zes secon den te kort voor de tweede plaats. Op de 4 kilometer heerste oud-Dynamica-atlete Marijke de Visser, die nu door haar studie in Utrecht uitkomt voor Phoenix. Met haar tijd van 15 minuten en 22 seconden was ze iedereen te snel af en bleef ze de eerste man Harmen Schot (Middelburg) 25 se conden voor. De Visser werd eerder dit jaar ge kozen tot hardloopster van het jaar 2012. De prijsuitreiking liet een tijdje op zich wachten, omdat De Visser tegenwoordig in Utrecht woont en niet zo heel vaak meer in Zeeland loopt. „Maar ik wilde die beker toch wel graag hebben want ik ben er best trots op. Vandaar dat ik er van daag voor naar Dishoek ben geko men." De Visser geldt als een van de grootste hardlooptalenten van Zeeland en is vooral actief op de wat kortere afstanden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 40