VC Vlissingen houdt koploper De Valk op een gelijkspel Zeeland Sport verslaat koploper Poortvliet helpt Oostkapelle aan zege SPORT 9 HW'24 neemt een punt mee uit Oudenbosch MAANDAG 18 MAART 2013 VALKENSWAARD - VC Vlissingen heeft zondagmiddag aan de uitwed strijd bij koploper De Valk een punt overgehouden. Het duel in Valkenswaard eindigde in een 0-0-gelijkspel. Door dat resultaat blijft VC Vlissingen derde staan in de eerste klasse van het zondag voetbal. VC Vlissingen snakte zondagmid dag naar een overwinning. Dat was geen gemakkelijke opgave, want De Valk had de laatste tien wedstrijden allemaal gewonnen. Bovendien verkeert VC Vlissin gen niet in topvorm. Na de winterstop heeft de ploeg van Karl Vergouwen nog niet ge wonnen. Ook tegen koploper De Valk lukte dat niet. Het duel ein digde in o-o. Na het gelijke spel tegen Desk (2-2) en nederlagen bij Jeka (2-0) en Geldrop (2-1) werd er ook in de vierde wedstrijd na de winter stop niet gewonnen. Op basis van het spelbeeld was de o-o-uitslag terecht. Beide ploegen kregen wel een aantal mogelijkhe den, maar slaagden er niet in het net te vinden. Door het gelijke spel houdt De Valk een voorsprong van tien pun ten op VC Vlissingen. De Braban ders hebben bovendien een wed strijd minder gespeeld. De ploeg van Karl Vergouwen liep wel een punt in op Dosko, dat tweede staat en met 3-1 onder uit ging bij Halsteren. Het ver schil tussen de nummer twee en drie is nog maar één punt. De Valk lijkt niet meer te achterha len en stevent af op het kampioen schap. Komende zondag ontvangt VC Vlissingen op eigen veld Halste ren. Saillant detail: Dinsdag tref fen beide ploegen elkaar ook, maar dan in Halsteren, voor de be ker. MIDDELBURG - Nadat de wedstrij den in de vierde klasse A vorig weekeinde 35 treffers hadden op geleverd, deden de ploegen het zondag wat rustiger aan met 'slechts' 25 doelpunten. Maarten van Hecke toonde zich opnieuw trefzeker met drie treffers namens Philippine, dat zich door een 4-2-ze- ge in Biervliet naast Hontenisse (3-1-nederlaag bij Ria W) aan de kop van de ranglijst nestelde. In de vierde klasse B deed Zeeland Sport goede zaken. De Vlissingers won nen het thuisduel met SC kruisland met 4-2. Zeeland Sport-SC Kruisland 4-2: De Vlissingers zijn aan een sterke reek bezig en benadrukten dit zondag met een 4-2-overwinning op koploper SC Kruisland. Voor de Brabanders betekende deze ne derlaag de tweede van dit sei zoen; de eerste was op 9 septem ber 2012 tegen.... Zeeland Sport. Halverwege stond een 2-1-stand op het bord door treffers van We sley van Effrink en Matthieu de Smit, met tussendoor een tegen treffer van Ahmed Didi. Dezelfde speler zorgde na de rust ook voor 2-2, maar door goed keeperswerk van Robin Jilleba en doelpunten van Anthony Orpre- cio (3-2) en Sjimmie Kort (4-2) bracht Zeeland Sport de spanning bovenaan de ranglijst van de vier de klasse B weer wat terug. Zeeland Sport staat nu stevig op de vierde plaats en veertien pun ten achterstand op de koploper. Zeelandia Middelburg-aanvaller Niels Luteijn legt aan voor de 4-0. foto Lex de Meester Remco Felius testte keeper Rick Wiegmans eens van afstand, Björn Langeveld zag een fraai bal letje op de lat belanden en Martin Waisapy mikte naast. De irritaties aan Jong Ambon-zij- de over de beslissingen van scheidsrechter Janssen namen on dertussen toe. Aan hun zijde ont stond het gevoel dat ze tegen nóg een man meer voetbalden. De po sitieve energie van de beginfase was omgeslagen naar het negatie ve. Toen Salim ben Sellam net voor rust voor 2-0 zorgde, werd dat ge voel nog eens versterkt. De bal zou volgens alles wat Jong Am- bon was al over de achterlijn zijn geweest, maar het vlagsignaal werd genegeerd door de leids man. „Alles viel in zo in duigen", oordeelde Waslander. Het 'Avond je NAC in Middelburg', zoals hij zo graag had willen zien, was zo ontaard in een strijd tegen de scheidsrechter die logischerwijs niet gewonnen kon worden. Om dat in de tweede helft Martin Wai sapy met een zware blessure afge voerd moest worden na een bot sing - de eerste diagnose was een gebroken jukbeen - en Waslander al drie keer gewisseld had, moest zijn ploeg verder met negen. Dat werd zelfs acht toen ook Daniël van 't Westeinde na een gele di rect een rode kaart kreeg (beledi ging van de tegenstander). Ben Sellam maakte 3-0, invaller Niels Luteijn tilde de stand naar 4-0. Het was voor de statistieken. Drie minuten voor tijd vond arbiter Janssen het welletjes en maakte een eind aan de derby die maar één helft spannend was. Zeelandia Middelburg - Jong Am- bon 4-0 (2-0). 16. Joost de Kubber 1-0, 43. Salim ben Selam 2-0, 56. Sa lim ben Selam 3-0, 76. Niels Luteijn 4-0. Gele kaart: Daniël van 't Westein de en Björn Langeveld (beiden Jong Ambon). Rode kaart: Robbie van Iwaarden en Daniël van 't Westeinde (beiden Jong Ambon). Scheidsrechter: N. Janssen (Den Bosch). Aantal toe schouwers: 500. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de tweede klasse E boekte een gehavend Oostkapel le een 1 -0-zege bij SSV'65. Seroos- kerke won met 3-0 bij Arnemui- den, dat daardoor in degradatiege vaar komt. FC Dauwendaele daaren tegen kan omhoog kijken na een 0-3-zege bij Dinteloord. VCK speel de op eigen veld met 1-1-gelijk te gen WC'68. SSV'65 - Oostkapelle 0-1: Er viel weinig te beleven in Goes. SSV'65 kreeg voor rust een aantal goede kansen, maar een hard werkend Oostkapelle liep geen schade op. Kansen voor Christiaan Boon, Ri chard Schouten en Dennis We- ijers (na rust) werden niet verzil verd. Oostkapelle-doelman Bart van Wuyckhuyse ontpopte zich tot man van de wedstrijd. Toen beide ploegen zich al leken te ver zoenen met een doelpuntloos ge lijkspel besliste Jarno Poortvliet in de 87e minuut met zijn treffer alsnog anders. Arnemuiden - Serooskerke 0-3: Voor rust werd er niet gescoord in de Walcherse derby, al versche nen Leon van Belzen (Arnemui den) en Alex Jobse (Serooskerke) wel alleen voor de vijandelijke doelman. Uit een vrije trap van Jobse opende Serooskerke na een uur spelen wel de score. Bij dé aanleiding tot de goal liep Arne- muiden-speler Sjoerd de Ridder tegen zijn tweede gele kaart op. Met tien tegen elf hield Arnemui den niet lang stand. In de 65e mi nuut zorgde Jeroen Geerse, mede door een fout van gelegenheids doelman George Marteijn, al voor de 0-2. Via Jannick Wondergem werd het daarna ook nog 0-3. Dinteloord - Dauwendaele 0-3: Dinteloord had niets in te breng en tegen een sterk spelend Dau wendaele. In de 38e minuut schoot Mart de Kroo Dauwendae le uit een vrije trap naar de 0-1. In de 83e minuut leidde een Middel burgse uitval tot de 0-2 van Maar ten van Vooren. Vier minuten la ter profiteerde Bram de Jong van een blunder in de verdediging van Dinteloord en dat betekende de 0-3. VCK - WC'68 1-1: Bij VCK over heerste na afloop de teleurstel ling. De ploeg uit Koudekerke startte prima, maar een offensief leverde geen treffers op. Na een halfuur schoot Erik Goudt een vrije trap net over en in de 32e mi nuut scoorde WC'68 uit een vrije trap via Niek de Lang wel: 0-1. Een combinatie tussen Goud en Richard Dek leidde vier minu ten later al tot de gelijkmaker. Na rust waren de meeste kansen voor VCK. Marijn Dek (2x) miste een paar kansen en Goud miste in de 68e minuut de grootste. Na een overtreding op Julian Ver meulen kreeg VCK een straf schop, maar doelman Dennis Uyl stopte de inzet van Goud. Zwaluwe-Heinkenszand 3-0: In de 23e minuut schoot Joey Ko- nings Heinkenszand naar een 1-0-achterstand. De thuisploeg had het meeste balbezit en kwam vlak voor rust op 2-0. In de 43e mi nuut verraste Terry Schonk na een vrije trap van Maurice Spran- gers Heinkenszand-doelman Ste fan van Beveren. Na rust werd het via Ruud Ansems in de 89e mi nuut 3-0. Klundert - Bruse Boys 2-0 (0-0). Leon Hollemans 1-0, Christian Fuana- ni 2-0. Duiveland - Zaamslag 1-3 (1-2). Pe pijn Rademakers 0-1, Juriën Dam 0-2, Ronald Zwager 1 -2, Peter Dieleman 1-3. MIDDELBURG - In de derde klasse van het zondagvoetbal pakte HW'24 een punt bij Victoria'03: 1-1. In een wedstrijd met twee ge zichten was de eerste helft duide lijk voor de bezoekers. Victoria'03 beperkte na de vroege achter stand door een treffer van Jari Vyaene vooral tot tegenhouden. Dit lukte tot aan de thee vrij aar dig, waardoor de ploeg uit Ouden bosch in de tweede helft met meer inzet en strijd kon proberen de marge van één ongedaan te ma ken. Na zes minuten was het al zo ver toen Dennis Tevel de gelijkma ker op het bord bracht: 1-1. Wat volgde was een spannende wed strijd waarin de Zeeuwen de meest aanvallende bedoelingen lieten zien, maar steeds werden deze aanvallen ruim voor het zes tienmetergebied van de thuis ploeg gestuit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37