De Meeuwen maakt geen fout Waarde verrast tegen Walcheren RCS verzuimt te scoren en verliest 8 SPORT DERDE KLASSE ZONDACVOETBAL Zeelandia Middelburg versterkt zijn koppositie door een geflatteerde 4-0 overwinning op Jong Ambon. 1 door Robin Hamelink MIDDELBURG - De koplopers in de derde klasse A van het zaterdag voetbal blijven winnen. De Meeu wen won met 2-0 van Spui en Nieuwdorp versloeg DFS met 6-1. Domburg en MZVC speelden 1-1-gelijk. In de strijd tegen degra datie boekte Arendskerke een be langrijke 3-1-overwinning op con current Apollo'69. AZW won met 2-0 van De Noormannen en Kapel- Ie versloeg Nieuwland met 5-1. De Meeuwen-Spui 2-0: De thuis ploeg was de bovenliggende par tij en kreeg heel veel kansen. Na 24 minuten volleerde Eddy Mat- thijsse de bal in het doel na een corner van Kevin Janse. Robin Dek raakte iri het eerste bedrijf nog de binnenkant van de paal. Een halve minuut nadat Martijn Houterman inviel werd het 2-0. Houterman draaide een corner rechtstreeks in de kruising en be paalde met deze mooie goal de eindstand op 2-0. DFS-Nieuwdorp 1-6: Een geman keerd DFS was niet opgewassen tegen een vlot combinerend Nieuwdorp. Roderick Gakeer maakte met een intikker 0-1 en Jeroen Grefkens trok de stand weer gelijk. Hierna zette Nieuw- Een duel om de bal tijdens AZW-De Noormannen. dorp nog meer aan en maakte Ste fan van de Klooster twee treffers. Niels Mulder zorgde voor 1-4 en Gakeer voor 1-5. Na een slalom door de verdediging van DFS mik te Niels Mulder de 1-6 binnen. In de tweede helft geloofde Nieuw dorp het wel en DFS kon niet be ter. Domburg-MZVC 1-1: Op een hob belig veld legden beide partijen een matige wedstrijd op de mat. Beide ploegen konden geen stem pel op de wedstrijd drukken. Een gelukje zorgde ervoor dat de thuis ploeg op voorsprong kwam dank zij Robin Geelen. Vijf minuten voor tijd liet Kevin Krieger een vrije trap van richting veranderen en de bal rolde in het doel: 1-1. AZW-De Noormannen 2-0: Een bedrijvig AZW, dat nog volop meedoet voor de periodetitel, speelde een hele goede wedstrijd. Na een goed schot van Mustafa Yilmaz was Michiel Standaert er als de kippen bij om de rebound te verzilveren. Kort na rust mocht Yilmaz van elf meter aanleggen en zorgde hij voor 2-0. Driemaal stond de paal een hogere einduit slag in de weg voor de Axelaars. Nieuwland-Kapelle 1-5: De wed strijd ging gelijk op, alleen Kapel- Ie maakte goed gebruik van de snelheid die het voorin heeft. Sa- lim Sandee zorgde uit een straf schop voor 0-1 en Hans Tolhoek verdubbelde de score naar 0-2. Een kwartier voor tijd leek Niels Ouwerkerk de spanning terug in de wedstrijd te brengen, maar Ka- pelle counterde daarna vakkundig de wedstrijd uit. Jordy Matondo maakte 1-3 en twee treffers van Robin Boogaard zorgde voor een 1-5 einduitslag. Apollo'69-Arendskerke 1-3 (0-1). Ri- cardo Kriekaard 0-1, Michiel Bouw man 0-2, Henry van Gilst 0-3 en Jo- chem Groen 1-3. door Robin Hamelink MIDDELBURG - Veere heeft zaterdag de koppositie in de vierde klasse A na een 3-1-overwinning op Borsse- le weer overgenomen van Walche ren. Waarde was namelijk met 2-1 te sterk voor de Vlissingse rang lijstaanvoerder. Wemeldinge ver sloeg Vlissingen met 4-2 en Krui- ningen was met 2-0 te sterk voor Wolfaartsdijk. Hoedekenskerke en Lewedorpse Boys speelden met 2-2 gelijk. SVD versloeg Colijns- plaatse Boys met 3-2. Borssele-Veere 1-3: De thuis ploeg voetbalde goed en kwam verdiend op voorsprong door een doelpunt van Toon van Liere. Veere schrok wakker en Wouter Koster zorgde voor de 1-1-rust- stand. In het tweede bedrijf kwam Veere sterk opzetten en schoot Wouter Keijmel via een speler van Borssele de 1-2 binnen. Diezelfde Keijmel zorgde ook voor de 1-3. Toen was het verzet van de thuisploeg gebroken. Waarde-Walcheren 2-1: Waarde kreeg de beste mogelijkheden en Walcheren was gevaarlijk met goede counters. In de gelijkop- gaande wedstrijd opende Miro Monteiro de score voor de thuis ploeg. Na wat miscommunicatie bij een corner kon Sjoerd Reijn- houdt voor de 1-1 zorgen. Na 65 minuten moest Waarde met tien man verder. Marcel van Houte Derby is één helft spannend door Michiel Bouwman kreeg rood voor natrappen. Uit een counter schoot Monteiro de ploeg toch op 2-1. Vlissingen-Wemeldinge 2-4: De uitslag doet vermoeden dat We meldinge beter was, maar de thuisploeg speelde de bezoekers in het eerste halfuur helemaal weg. Via Kalias Parker kwam Vlis singen op voorsprong. De eerste kans voor Wemeldinge was met een prijs: Pieter Bolle zorgde voor de 1-1. Tien minuten voor tijd leek Aziz El Haschi Vlissingen naar drie punten te schieten, maar Wemeldinge zette nog een heus slotoffensief in. Bolle maak te de 2-2, Niels Kole de 2-3 en Ni- gel Beenhakker bepaalde de eind stand op 2-4. MIDDELBURG - De klok stond op 87 minuten toen scheidsrechter Jans sen het duel Zeelandia Middel burg-Jong Ambon zaterdagavond affloot. Op dat moment waren er al twee Jong Ambon-spelers met rood op zak in de kleedkamer, één was per brancard afgevoerd en de vierde lag kermend van de pijn op het veld. De stand: 4-0 in het voordeel van de thuisploeg. Hoe de Middelburgse stadsderby een gelukkige winnaar kende en de verliezer zich belazerd voelde. „De scheidsrechter heeft de wed strijd verziekt", zei een verbolgen Koos Waslander na afloop. Hij en alles.wat Jong Ambon was, had zich flink geïrriteerd aan de strik te beslissingen van de leidsman.' Bij de Jong Ambon-trainer was het gevoel ontstaan dat Janssen door een groen-witte bril keek. „Nu mis ik volgende week vier, vijf man door blessures en schor singen", verzuchtte Waslander. Hij had zijn manschappen geïn strueerd fel en aanvallend te ope nen en zag een sterk Jong Ambön in de eerste twintig minuten. Ge steund door de setting (een avondwedstrijd), het publiek (on geveer vijfhonderd toeschouwers) en de revanchegevoelens (in sep tember werd het 7-0 voor Zeelan- I dia Middelburg) ging er een vlaag van positieve energie door het elf tal. Dat bracht de thuisploeg en koploper in verlegenheid. Die wist zich geen raad met de be weeglijkheid en het felle jagen van Jong Ambon. Het leidde tot een vroeg doelpunt van Remco Fe- lius, dat echter werd afgekeurd (buitenspel). Prompt was het aan de andere kant wél raak. Praten te gen de scheidsrechter door Jong Ambon-verdediger Alfaro Pentu- ry leverde Zeelandia Middelburg een vrije trap 'randje zestien' op. Joost de Kubber kogelde de bal door de muur: één schot, één doel punt. Dat betekende echter niet dat het spelbeeld veranderde. De voor sprong leverde de thuisploeg geen rust, vertrouwen en daar door dominantie op. Iets dat Zee landia Middelburg-trainer Ruud Pennings zorgen baarde. „Het was slecht, onsamenhangend en geen voetbal dat een kampioen hoort te spelen. In de resterende wedstrijden zullen we beter voor de dag moeten komen." Zelfs tegen tien man (Robbie van Iwaarden kreeg na 25 minuten rood wegens natrappen) was de thuisploeg allerminst de situatie meester. Sterker: het was Jong Ambon dat de gelijkmaker ver diend had in die fase tot de rust. OOST-SOUBURG - RCS heeft in de tweede klasse van het zondagvoet bal een lesje in effectiviteit gehad. De Souburgers verloren op eigen veld met 1 -4 van Moerse Boys. Ter- neuzen won thuis met 3-2 van Sar- to, Aardenburg speelde met 3-3-ge- lijk tegen Roosendaal. RCS-Moerse Boys 1-4: De thuis ploeg maakte het spel, maar ver zuimde te scoren. Moerse Boys sprong veel slagvaardiger met de kansen en won. De stug verdedi gende Brabanders waren met te genstoten gevaarlijk. Uit één van die -uitvallen tekende Daan van den Broek in een scrimmage voor 0-1. Niet veel later nam Van den Broek een afgeslagen hoekschop in één keer op zijn schoen: 0-2. In de tweede helft bracht Marlo Ja- nisse de spanning terug. Hij kopte een voorzet van Len Eversdijk ach terwaarts binnen: 1-2. RCS zocht daarna nog meer de aanval en gaf daarbij ruimte weg. Dat resulteer de in nog eens twee tegentreffers. Mark Foesenek kopte de 1-3 bin nen. Len Eversdijk mikte daarna een strafschop op de paal. Harron de Leeuw tekende voor de 1-4. Aardenburg-Roosendaal 3-3: On danks een valse hattrick van Niek van Sprundel kon het in zwaar weer verkerende Aardenburg slechts één punt aan het totaal toevoegen. De topscorer van Aar denburg scoorde voor rust twee keer. Na de hervatting maakte» hij zijn derde. Terneuzen-Sarto 3-2: Dominique Verlinde scoorde na twee minu ten al de 1-0, hetgeen de rust stand betekende. Verlinde, de bes te speler bij Terneuzen, maakte ook de 2-0. Lang konden de roodzwarten hier van niet genieten. Vanaf de aftrap profiteerde Sarto via Niek Wil- borts van concentratieverlies bij Terneuzen: 2-1. De Zeeuws-Vla mingen brachten opnieuw 'de marge op twee treffers. Een vrije trap van Remco van Leeuwen be landde tegen de lat, waarna Dou- we de Kok de terugspringende bal feilloos inschoot. Met de 3-1 leek de wedstrijd gespeeld. Totdat Wilborts profiteerde van slecht in grijpen in de Terneuzense verde diging. Daarna maakten de rood zwarten zich het onnodig moei lijk. De Tilburgers waren nog dichtbij de gelijkmaker. „De drie punten tellen. Voor de rest moeten we aan deze wedstrijd niet veel woor den besteden", vond coach Van Keulen. Axel-Uno Animo 2-3: Na een vroege 1-0-achterstand trok Axel via Mervin Niemantsverdriet en Marthijn van Ham de zaken recht. Na rust sloegen de Brabanders via uitvallen twee keer toe. Toby Ver louw en Wouters Smeets waren de schutters. Axel bleef met lege handen achter. SSV'65-voetballer Pim Bruins schermt de bal af in de wedstrijd tegen Oost- kapelle. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36