Hoek verzuimt in te lopen op koploper 1 Oostkapelle onderuit 6 SPORT e HOOFDKLASSE B ZATERDAGVOETBAL Tom Blomaard schiet Kloetinge met vier doelpunten langs nummer laatst Nivo Sparta (4-2). KARAKTERISTIEK KARAKTERSITIEK door Barry van der Hooft VLAARDINGEN - Hij wilde zich er niet achter verschuilen. „Want als we hier de 0-2 maken hebben we het er niet over." Toch stond Ken ny Verhoene zaterdagmiddag na het gelijkspel tegen Zwaluwen (1-1) nog heel even stil bij de afge lasting van een week eerder. De topper RWH-Hoek was toen opvallend genoeg de enige wed strijd in de hoofdklasse B die niet doorging, waardoor het ritme van Verhoene en zijn spelers werd ver stoord. Een week later leed Hoek het eerste puntenverlies sinds de nederlaag tegen Kloetinge op 12 ja nuari. Stuk voor stuk kwamen de spe lers van Hoek met een teleurge stelde blik de kleedkamer uit. Ze hadden twee punten laten liggen, op de dag dat koploper Excelsior Maassluis van ASWH verloor (2-1) en de top weer dichter in el kaar had kunnen schuiven. Alleen liet Hoek na dichter bij de koplo per te komen en de druk op de nummers twee tot en met vier te houden. „Dat hebben we vooral aan ons zelf te wijten", keek Verhoene Zwaluwen-Hoek 1-1 (0-0). 50. Ky le Doesburg 0-1,82. Marlon Oran je 1-1. Scheidsrechter B.J. Fikkert (Hellendoorn). Gele kaart: Frank Stienstra (Zwaluwen). Aantal toe schouwers: 200. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wil son, Lionel Fitsch (46. Alain van Mieghem), Giovanni Siereveld, Thomas van den Houten; Reguillo Vandepitte, Sebastian Hermans; Guillaume Clinckemaillie, Jorrit D'Haeseleer en Thomas van Renterghem (82. Raymond Wolff); Kyle Doesburg (75. Tim de Meers man). Bijzonderheid: Omdat de shirts van beide ploegen te veel op el kaar leken, werd het spel na twaalf minuten stilgelegd. Zwalu wen verruilde het zwart-witte- thuistenue voor een rood uitshirt. nuchter terug. „We hebben ver zuimd het af te maken. De spelers beseffen dat ook. Als je ze naar buiten ziet komen, weet je ge noeg. We hebben te weinig ge voetbald. De ploeg stond ook niet zoals in voorgaande weken. Het was minder fris. En we hadden ook meer moeite met de korte dekking en duelkracht." Het was allemaal net niet dus, vooral in de laatste fase van een aanval. Hoek was de bovenliggen de partij, maar kon voor rust te weinig echte kansen creëren. Zelf gaf het twee goede mogelijkhe den weg, die door Robin Verhorst en Dimitri Gomes werden ver prutst. Verhoene was niet hele maal tevreden en bracht halverwe ge Alain van Mieghem in voor Lio nel Fitsch. Reguillo Vandepitte schoof een linie naar achter, Kyle Doesburg bleef net als in de laat ste fase voor rust vanaf rechts ko men, terwijl Guillaume Clincke maillie centraal voorin liep. De openingstreffer had nog wei nig te maken met de nieuwe veld- bezetting. Sebastian Hermans leg de vanaf links een vrije trap bij de tweede paal, waar Doesburg liet zien hoog te kunnen springen en tegelijkertijd te kunnen koppen (0-1). Dat doelpunt had het duwtje in de rug moeten zijn, maar dat werd het niet. Die laatste bal, die laatste goede pass, het maken van de juiste keuze; daar ontbrak het aan. Na 78 minuten legde Hoek een heerlijke aanval op de hobbeli ge mat. Eindstation Van Mieghem leek de beslissende 0-2 binnen te schieten, maar de bal stuitte net op voordat hij wilde schieten. „Dit veld is dramatisch", bekende Zwaluwen-trainer Adrie Polder vaart. „Ik dacht ook: daar komt de 0-2. Maar die 0-2 kwam er niet, waar door Zwaluwen hoop bleef hou den op een goed resultaat. De han dige Gomes vond na 82 minuten een gaatje op de achterlijn en zag zijn voorzet binnengekopt wor den door Marlon Oranje. De speler die een week eerder te gen Kloetinge in extremis voor 2-2 had gezorgd, schonk zijn ploeg nu opnieuw een punt (1-1). Wennen aan status van spits door Jan Dagevos KLOETINGE - De geloofsbrieven die Tom Blomaard zaterdag na afloop van het duel met Nivo Sparta kon overleggen, logen er niet om. Vier doelpogingen, vier doelpunten. De spits van Kloetinge nam tegen de nummer laatst in de hoofdklas se B van het zaterdagvoetbal alle goals voor zijn rekening en be zorgde zijn de ploeg de winst: 4-2- Toch drong zich na afloop de vraag op of Blomaard nu wel zo'n goede wedstrijd had gespeeld. „Als voetballer niet, maar als spits wel", counterde de 21-jarige aan valler. „En dus ga ik uiteindelijk met een goed gevoel van het veld. Ik denk nogal in het teambelang, maar mijn ploeggenoten zeggen dat ik meer van mijn goals moet gaan genieten. Dat ik trots op mijn goals (dertien inmiddels) moet zijn." Blomaard moet nog wennen aan zijn status als topscorer, net zoals hij nog altijd moet wennen aan zijn positie in het veld. „Het is pas het eerste jaar dat ik echt spits ben", vertelde hij zaterdag. „In de jeugd bij Vlissingen heb ik zelfs nog een heel jaar als rechtsback gespeeld, terwijl ik bij Kwaden- damme, Heinkenszand en Bruse Boys middenvelder was. Bij Bru was ik pas op het eind spits." Voor de positie in de punt van de aanval werd hij dit seizoen ge haald door Kloetinge. Het klikte en Blomaard pikte zijn doelpunt- jes mee, tot een paar weken gele den. Na het duel met Heinenoord op 9 februari viel hij stil. „Zo'n dipje heb ik elk seizoen wel." De tips van trainer Diederik Hiensch waren meer dan wel kom. „Hij vond dat ik in de duels meer mijn lichaam moest gebrui ken, dat ik eenmaal in schietposi tie niet nog een keer de bal moest afleggen en dat ik anders positie moest kiezen." Zaterdag tegen Nivo Sparta kon Blomaard nog lang niet al die ad viezen in de praktijk brengen, maar hij scoorde wel. Hij was ver antwoordelijk voor de openings goal in de 28e minuut (voorzet Mats Willemse), de gelijkmaker in de 72e minuut (assist invaller Timo Jansen) en de 3-2 (na een scrimmage) en 4-2 (voorzet ander maal van Timo Jansen) respectie velijk in de 88e en 90e minuut. Het waren de hoogtepunten in een wedstrijd, waarin Kloetinge broddelwerk afleverde. De Beve- lan^se ploeg miste vernuft om de nummer laatst simpel over de knie te leggen. Dat Kloetinge vlak voor rust door wankelmoedig op treden in de defensie op achter stand kwam, was veelzeggend. Net zoals het veelbetekenend was dat de thuisploeg pas in de 88e en 90e minuut het verschil kon ma ken tegen het kwaliteitsarme Ni vo Sparta. Kloetinge mist na het afhaken van John Schot en Corné Schilper- oort creativiteit. De Bevelandse ploeg is verworden tot een moda le ploeg van harde werkers. Die ar beidsethos is prima, maar dat zal de club op hoofdklasseniveau nooit een vooraanstaande opleve ren. Lijfsbehoud of een plek in het linker rijt je is leuk, maar op den duur moet de club zich ook verder ontwikkelen. Daarom wor den de komende maanden interes sant en zal moeten blijken of Kloetinge van buitenaf nog enke le vormgevers aan zich weet te binden. Pas dan ligt er in de hoofdklasse meer in het verschiet. Kloetinge-Nivo Sparta 4-2 (1-2). 28. Tom Blomaard 1-0, 35. Frenk Schaap 1-1,40. Frenk Schaap 1-2, 72. Tom Blomaard 2-2, 88. Tom Blomaard 3-2, 90. Tom Blomaard 4-2. Scheidsrechter: C Prooi (Hel- levoetsluis). Gele kaart: Michel Maaskant (Kloetinge) en Davey Brothwell (Nivo Sparta). Bijzonder heden: Michel Maaskant is volgen de week geschorst. Aantal toe schouwers: 400. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Jaap Esser, Michel Maaskant, Maarten van Rosevelt; Aart Veldhof, Mats Willemse (89. Sjors Lankhaar), Roy Mulder (54. Tiom Jansen); Rogier Veenstra (68. Rick Mulder), Tom Blomaard en Daan Esser. door Robin Hamelink MIDDELBURG - De voetbalsters van Oostkapelle verloren in de hoofd klasse van Reiger Boys. Het werd in Heerhugowaard 2-0. De equipe van Irma de Witte was zeker niet de mindere, maar de thuisploeg schoot twee keer in blessuretijd raak. Door het goede spel van Oostkapelle kwam Rei ger Boys er in de eerste helft niet aan te pas. Tot in de blessuretijd, want toen werd het 1-0. In de tweede helft had de thuisploeg windje mee en hanteerde het vooral de lange bal. „Hierdoor kwamen wij niet meer aan voet ballen toe", zei coach Irma De Witte. „Het was meer overleven dan voetballen. Wij maakten het doelpunt niet en dat deed Reiger Boys wel. Het is geen schande om van deze ploeg te verliezen." Spits Niek Versteegen van Venray schiet op doel. Goes-verdediger Milton Roemeratoe kan die doelpoging niet verhinderen, foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34