SPORT Op zijspoor geraakte Duitser maakt helse klassieker Milaan-Sanremo nog memorabeler. Kimi Raikkönen wint eerste Grand Prix van het seizoen Koploper Ajax komt tegen AZ met de schrik vrij Ruud Pennings niet naar VC Vlissingen De Ridder lang uit de roulatie Ko Stoutjesdijk weg bij Duiveland Belg Martens eerste aanwinst Hoek FORMULE 1 MAANDAG 18 maart 2013 VOETBAL Gerald Cioiek balt zijn vuist als hij de finishlijn van Milaan-Sanremo passeert. Aan het einde van een bijzondere editie klopte hij onder anderen topfavoriet Peter Sagan (links), foto Luca Zennaro/EPA Cioiek lost belofte in door Ad Pertijs SANREMO - De vraag is wat meer bij blijft van de voor het eerst op zondag gereden lenteklassieker Milaan-Sanremo: de horror onder weg of de opmerkelijke zege van de in Afrikaanse dienst rijdende Duitser Gerald Cioiek. „Voor mij in ieder geval beide", zei de 26-ja- rige coureur uit Keulen, die op de natte Lungomare Italo Calvino in Sanremo eindelijk weer eens een glimp van zijn sprinttalent liet zien. „De sneeuw, de kou en de rit in de bus zal ik nooit vergeten en de overwinning uiteraard ook niet." Sagan en Cancellara hadden het nakijken. De wederopstanding van Cioiek was niet zomaar een terugkeer aan het front. De wereldkampi oen bij de beloftes van 2006 kwam naar de Primavera met zijn nieuwe Zuid-Afrikaanse team MTN Qhubeka. De ploeg moet het hebben van wildcards om bin nen te komen in de grote wedstrij den. Aangezien Qhubeka naast een sportieve uitdaging ook een sociale, humanitaire en ecologi sche missie heeft, vallen steeds meer organisaties voor de sympa thieke geel-zwarte formatie. „We willen meer dan één miljoen Afri kanen op de fiets zien te krijgen", zei de Duitse ploegleider Jens Zemke. „Het project Qhubeka spreekt me enorm aan", vertelde Cioiek. Maar bovenal geeft het hem de kans om weer te schitteren in de koers. De Duitser, die pas op relatief late leeftijd door de successen van T-Mobile in de ban raakte van de wielersport, meende dat zijn car rière na 2006 bij teams als T-Mobi- le allerminst zwaar in het slop was geraakt. „Het punt was meer dat de mensen ten onrechte te veel van me verwachtten na die wereldtitel. Het is volgens mij niet meer dan normaal dat je daar na je tijd nodig hebt om een ech te topper te worden." Cioiek reed voor T-Mobile (2007), Columbia (2008), Milram (2009, 2010) en (Omega Pharma) Quick Step (2011, 2012). „Ik heb in die ja ren niet eens zo heel slecht ge presteerd en was ik steeds dicht bij een echt grote zege", refereer de hij aan de reeks overwinnin gen, onder meer tijdens de Vuelta van 2009 in Emmen. Wat hem echter grotendeels on zichtbaar maakte, was het feit dat hij bij veel ploegen moest knech ten voor grotere sprinters als Ca vendish en Boonen. „Bij deze ploeg ben ik daarom denk ik meer op mijn plaats. Vandaag ook weer reed de hele ploeg in mijn dienst", vertelde Cioiek, die dit voorjaar in de Driedaagse van West-Vlaanderen al een rit won. Zemke knikte instemmend: „De anderen mochten daarom ook niet meespringen in een vroege ontsnapping. Gerald is onze man." Gerald Cioiek klopte topfavoriet Peter Sagan. „Hij had de druk op zijn schouders", zei hij over de Slowaak van Cannondale. „Sagan had ook de verantwoording over de controle van de koers. Daar heb ik een beetje van kunnen pro fiteren." En nu? „Naar België. Naar de Driedaagse van De Pan ne." Zemke: „Voor de Ronde van Vlaanderen hebben we geen wild card gekregen. Ze lachten ons min of meer uit toen we er naar vroegen." Na de winst in Mil aan-Sanremo zal MTN Qhubeka dat niet meer overkomen. Pagina 4: Sneeuw, kou en huilende renners MIDDELBURG VC Vlissingen stelt geen ver dere pogingen in het werk om trainer Ruud Pennings los te weken bij Zeelandia Middelburg. De leiding van de zondag-eersteklasser zag in Pennings de ideale opvol ger van Karl Vergouwen, maar is tot de conclusie ge komen dat een overgang te veel rompslomp met zich meebrengt. Pennings heeft immers nog een tot medio 2015 doorlopend contract bij Zeelandia Middelburg. DORDRECHT Anita de Ridder, korfbalster van overgangsklasser TOP Arnemuiden, is zaterdag tijdens de beslissingswed strijd tegen Vriendenschaar uitgevallen met een zware knieblessure. Haar knie schijf was uit de kom. De ne gentienjarige jeugdinterna- tional zal maanden uit de roulatie zijn. Pagina 10/11: Geen jeugd-WK, geen Korfbal League OOSTERLAND Ko Stoutjesdijk (60) is niet langer trainer van Duive land. Na afloop van de met 3-1 verloren thuiswedstrijd tegen Zaamslag hebben het bestuur van de zaterdag tweedeklasser en de erva ren oefenmeester in onder ling overleg besloten per di rect uit elkaar te gaan. Ook assistent-trainer Erik Kie- senberg is per direct vertrok ken bij Duiveland, dat teleur stellende negende staat. VLAARDINGEN Zaterdag-hoofdklasser Hoek heeft de eerste speler voor het nieuwe seizoen vastge legd. Birgen Martens (24) komt over van Lovendegem. „Het is een fysiek stérke middenvelder, met veel loopvermogen", aldus trai ner Kenny Verhoene. „Hij stond al een paar jaar op mijn lijstje en heeft de po tentie om in de hoofd- of topklasse te spelen." Pagina 6/7: Zwaluwen-Hoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29