gele zwembroek blijft hem achtervolgen' 'Die ENTERTAINMENT 21 Bekende Nederlanders zijn gewend aan het leven in de schijnwerpers. Maar hoe is het voor hun partners? We draaien de rollen voor één keer om en zetten hun steun en toeverlaat eens in de spotlights. Vandaag: Honoria, de vrouw van Dries Roelvink. Mensen weten niet wat ik weet Dries heeft diepgang en een onvoorstelbare mensenkennis MAANDAG 18 MAART 2013 zij gelooft in mij door Rivka Groenier foto Vincent Boon In een klein, gezellig appartement bo ven de chique herenzaak Oger in de Amsterdams PC Hooftstraat, de schoorsteen behangen met goud inge lijste trouwfoto's, heet ze Honoria Roelvink. Beneden, in de zaak waar ze al jaren manager is, gebruikt ze nog altijd haar meisjesnaam, Wilborts. Be wust. „Ik hoef niet steeds te horen: 'Ben jij de vrouw van?'." Met haar echtgenoot in een tv-programma, dat hoeft van haar ook niet zo nodig. Rode lopers afschuimen? Dat laat ze liever aan Dries over. Of hij moet aandringen dat ze meegaat. Een fotosessie voor een glossy, vrouwenblad vindt ze wél een leuk bijver schijnsel. „Ik had niet in Beau Monde ge staan als ik niet de vrouw van Dries was, maar verder houd ik bijna alles af. Ik heb mijn werk, waar ik altijd met hart en ziel voor ga, en Dries heeft zijn werk. In het weekeinde zien we elkaar amper omdat ik bijna nooit mee ga naar optredens. Laat mij maar lekker in huis rommelen. Dit ben ik en dat is hij. Prima. Dat houdt het leuk." Ze leerden elkaar kennen in een bekend Amsterdams café. „Ik bestelde iets aan de bar en Dries sprak me aan. Of de oudere heer met wie hij me had zien kletsen mijn vriend was. Nee, dat is een klant van me, zei ik." Ze giechelt: „Ik kom uit Brabant, dus ik stond er niet bij stil dat je dat in Am sterdam heel anders kunt uitleggen." Aanvankelijk had ze helemaal niet door wie hij was. „Mijn vriendin is een ras-Am sterdamse en fluisterde: 'Dat is Dries Roel vink'. Ik dacht: nou en?" Hij viel meteen op haar billen, biechtte hij later op. „Vond ik wel grappig, want ik heb al mijn hele leven een billencomplex. Maar op dat moment vond ik hem eerlijk gezegd vooral brutaal." Ze bleven dezelfde zaak frequenteren en uiteindelijk kalkte ze haar nummer met oogpotlood op een servetje. „Hij belde de volgende ochtend om half negen. We gin gen uit eten en toen zag ik meteen de ande re kant van Dries. Een lieve, innemende man." Het duurde niet lang voordat Hono- Honoria Roelvink ria zichzelf terugzag in de roddelbladen, als nieuwe vriendin van de nog niet ge scheiden volkszanger. Hoewel het niet de meest gezellige verhalen waren, had ze er weinig moeite mee. „Dat zijn scheiding veel geld heeft gekost, is nou eenmaal zo. Ik kan nu prima overweg met zijn ex Luciënne, maar vijf jaar geleden hadden we het anders aan moeten pakken, dan had den we er nu financieel beter voor gestaan. Niet alles klopte wat ze destijds schreven, maar ik maak me daar niet druk om. Dries leeft ook van die publiciteit. Als je niet in De Bladen staat, is het ook niet goed. Grap pig genoeg heeft mijn vader er meer moei te mee. Als ik weet dat er iets aankomt, bel ik hem altijd even om te waarschuwen." Als ze samen op straat lopen, worden ze om de haverklap aangesproken. Vindt ze geen probleem. „Mensen stappen nu een maal heel makkelijk op Dries af en met zijn engelengeduld heeft hij altijd tijd voor een praatje. Doe maar lekker, zeg ik dan." Minder leuk vindt ze de wijze waarop haar echtgenoot in de media wordt neergezet. „Hij wordt altijd afgeschilderd als die zon- nebankbruine, geblondeerde volkszanger. En die gele zwembroek uit de reclame blijft hem achtervolgen. Ik vind het jam mer dat niemand de andere kant van Dries ziet. De feestliedjes en de feesttenten zijn commercieel het meest interessant, dus daar verdient hij zijn brood mee. Maar hij werkt nu ook aan een Engelstalige cd. Als je ziet met hoeveel overgave hij zich daar op stort! Hij is echt verliefd op zijn vak en daar heb ik diep respect voor. Maar men sen kijken niet verder dan buitenkant. Ze merken niet eens op dat hij zijn haar allang niet meer blondeert, maar dat hij inmid dels stijlvol grijs is. Ze weten niet wat ik weet: dat hij over een onvoorstelbare men senkennis beschikt en diepgang heeft." Hij is de eerste man met wie ze een huis houden deelt. Dat gaat wonderwel. „Ik ben heel extravert en licht ontvlambaar, hij is juist rustig en bedachtzaam. Hij leert mij relativeren." Hij vindt haar iets te precies in de huishouding. Zij vraagt zich in de badkamer soms af of er 'een zeehond uit Pieterburen is ontsnapt'. Kleine ergernis sen, meer niet. „We denken en zeggen vaak hetzelfde op precies hetzelfde mo ment. Als we een avond samen thuis zijn, gaat de tv vaak niet eens aan omdat we niet uitgepraat raken over de dingen van het leven. Hij heeft mij ook geleerd van lek ker eten te genieten. In een tweesterrenres taurant is hij op zijn plek en die tic heb ik van hem overgenomen. Dries is mijn grote liefde, een aanvulling op mijn leven." reageren? Smr media@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21