'Exclusief moet het wel blijven' Goede prestaties sjoelers Middelburg V WALCHEREN 17 "v Nieuw logo voor Mae Uku Absynthe Minded op WeitjeRock Beginnerscursus houtbewerking Juke Joints in 't Kerkje van Ellesdiek MAANDAG 18 MAART 2013 in Timmerfabriek Ta MBm Na de gabberhouse en hardcore house van vrijdagavond schalde zaterdagavond techno en dance door de Timmer fabriek. Beide avonden waren er ongeveer zevenhonderd mensen binnen, foto Ruben Oreel VLISSINGEN - Dancefeesten zijn uit gegroeid tot het fundament van de Timmerfabriek als evenementen hal. Maar stichting BOEI en Vlissin- ger Louk Peperkamp willen een veel breder programma aanbieden in de komende drie jaar dat ze van de gemeente de fabriek mogen ge bruiken. Komende dinsdag vindt er een modeshow plaats van schoenenke ten O'Moda, het Vlaamse tv-pro- gramma Hobbykok van Vlaande ren heeft er opnames gemaakt, er zijn netwerkbijeenkomsten en Pe perkamp hoopt op meer beurzen en culinaire evenementen. „Vlis- singen heeft veel in handen om mooie evenementen te organise ren. Dat moeten we organisch la ten groeien." BOEI en Peperkamp moeten voor elk evenement een aparte vergunning aanvragen. Van augustus 2011 tot eind vorig jaar waren er 25 evenementen, dit jaar hoopt hij op dertig. „Maar ik wil niet elke week iets hebben. Dan gaat het bijzondere er af. We moeten de exclusiviteit van deze prachtige locatie waarborgen." Vrijdagavond was er een dance- feest met gabberhouse en hardco re house; zaterdagavond een dan- cefeest met techno en dance. Ver schillende muziekstijlen, verschil lende doelgroepen. En dan zater dagmiddag tussendoor ook een dj-wedstrijd voor de Kunstbende Zeeland. Dat brede bereik is be langrijk, zegt Peperkamp. „Vrij dag hadden we ruim zevenhon derd mensen binnen, zaterdaga vond bijna zevenhonderd." MIDDELBURG - De Eerste Middel burgse Sjoel Vereniging presteer de zaterdag uitstekend op het door haar georganiseerde Neder lands Kampioenschap sjoelen voor koppels. Zeven koppels van EMSV vielen in de prijzen. Maar de hoofdprijs pakten ze niet; die ging naar het koppel Jan Drent/Martin van den Heuvel van de sjoelvereniging Zaanstad. Dat koppel schoof de meeste pun ten bij elkaar en mag zich Neder lands kampioen noemen. Drent/Van den Heuvel eindigden na dertig beurten met een gemid delde van 134,07 punten. Elk kop pel speelde drie rondes van tien beurten. Zo speelden ze allemaal op alle dertig sjoelbakken in wijk centrum Het Palet in Middel burg-Zuid. „Dan is het eerlijk, want elke bak is anders en alle schijven zijn anders", legde Alie- ne van Kalsbeek van EMSV uit. De Middelburgse vereniging mocht dit jaar het NK sjoelen voor koppels organiseren omdat de vereniging in 2013 tien jaar be staat. Vanuit het hele land kwa men de sjoelers naar Middelburg, van Zaanstad tot Oosterhout, van Hoogeveen tot Hellevoetsluis. In totaal deden 66 koppels mee, dus 132 sjoelers. Daarmee was de zaal vol en de li miet voor deelname bereikt, ver telde Van Kalsbeek. De sjoelers streden in zeven klas sen - A tot en met G - waarbij de besten in klasse A spelen. Zeven teams van EMSV eindigden bij de eerste drie in hun klasse en ont vingen dus een prijs. Van Kals beek: „Alleen het team dat de meeste punt behaalt, wordt kam pioen. Dat kan een team uit een lagere klasse zijn, maar dat ge beurt niet vaak." Ook nu niet; het Zaanse team is van A-kwaliteit. OOST-SOUBURG De Molukse stichting Mae Uku in Oost-Souburg heeft zaterdag een nieuw logo ont huld. Dat gebeurde in het ge meenschapshuis van de stichting. Het logo is ge maakt door een vrijwilliger die meedeed aan een cursus fotoshop. Het logo is vervol gens op een groot wit bord geschilderd dat op de gevel van het gemeenschapshuis hangt. Het logo bestaat uit twee handen die een vis vasthouden. Die symbolen zaten ook al in het oude lo go, maar het nieuwe is een opgefriste variant daarvan. Mae Uku heeft zaterdag het nieuwe logo onthuld. IJZENDIJKE Absynthe Minded, Trauma- helikopter en Mozes The Firstborn staan op 27 juli op het IJzendijkse festival Wei tjeRock. Na tien jaar afwezig heid, krijgt het herboren fes tival steeds meer vorm. Ook de plaatselijke singer-song- writer Maarten Termont en de Vlaamse comedian Willi am Boeva treden op. MELISKERKE Hobbyloods Rapenburg aan de Rapenburgweg in Melis- kerke geeft een beginners cursus houtbewerking/tim meren. De cursus wordt van af dinsdag 26 maart gegeven van 19.00 tot 22.00 uur gedu rende twaalf weken. Aan melden en informatie: 0118-563273,06-53868086 of info@idomatthijsse.nl ELLEWOUTSDIJK De Juke Joints uit Kwaden- damme geven zondag 24 maart een akoestisch blues concert in 't Kerkje van Elles diek. De aanvang is 14.30 uur. De Juke Joints zijn geno mineerd voor Beste Neder landse Bluesband 2012; zater dag 13 april is bekend of de Dutch Blues Award voor hen is. Wim Ponse van de Eerste Middelburgse Sjoel Vereniging jureert terwijl an dere leden van de club spelen op het NK. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17